Шкіра – Як захистити шкіру від синього світла?

Ви прикуті до свого смартфона чи ноутбука більшу частину часу? Тоді ви можете ризикувати здоров’ям своєї шкіри, окрім навантаження на очі. Цікаво як?

Синє світло, що випромінюється електронними пристроями, може завдати серйозної шкоди вашій шкірі в довгостроковій перспективі. Однак ви можете мінімізувати його вплив, дотримуючись здорових звичок і ретельно доглядаючи за своєю шкірою.

Давайте детальніше розглянемо, що таке синє світло і як захистити шкіру від його шкідливого впливу.

Що таке синє світло?

Шкіра - Як захистити шкіру від синього світла?

Як ми знаємо, сонячне світло розпадається на різні кольори, включаючи фіолетовий, індиго, синій, зелений, жовтий, оранжевий і червоний. Кожне світло у спектрі видимого світла має різні довжини хвилі та різні ефекти. Блакитне світло або видиме світло високої енергії (HEV) — це частина видимого спектру, яка має коротші, але вищі енергетичні довжини хвиль у межах 380–500 нанометрів. Блакитне світло корисне вдень, оскільки воно допомагає підвищити вашу увагу, пам’ять і загальний настрій. Тоді як його вплив на ваше здоров’я та шкіру може бути серйозним після заходу сонця або під час тривалого впливу на нього.

Сонячне світло є основним джерелом синього світла. Однак існують і штучні джерела. До них належать люмінесцентні лампи, світлодіодні телевізори з плоским екраном, смартфони, планшети, ноутбуки, CFL-лампи, світлодіодні лампи тощо. Будучи одним із найкоротших хвиль, що виробляє більшу кількість енергії у спектрі видимого світла, синє світло мерехтить набагато швидше, ніж інші типи довжин світлових хвиль. Він створює відблиски, які впливають на чіткість вашого зору, спричиняючи головний біль, напругу очей тощо. Ви стаєте схильні до таких ефектів, коли більше контактуєте з електронними пристроями.

Незважаючи на те, що вплив синього світла, що випромінюється екранами електронних пристроїв, є меншим порівняно з впливом сонця, зростає занепокоєння щодо довгострокових ефектів через близькість до екрана та час перебування під час перегляду екрана.

Як синє світло впливає на вашу шкіру?

Шкіра - Як захистити шкіру від синього світла?

Ви витрачаєте майже півдня на взаємодію з медіа на екрані. Але ви часто не усвідомлюєте, що час за екраном впливає на ваше здоров’я багатьма способами: від перешкоджання сну, пам’яті, метаболізму до менш відомих способів, як-от вплив на шкіру. Так, ви правильно прочитали. Синє світло також може завдати шкоди вашій шкірі. Це може серйозно пошкодити клітини шкіри, призвести до передчасного старіння шкіри та спричинити пігментацію.

Дослідження показує, що тривалий вплив сильного синього світла може мати наслідки, подібні до впливу ультрафіолетового світла. Це тому, що синє світло виробляє той самий тип вільних радикалів, що й ультрафіолетове світло, яке спричиняє пошкодження шкіри, зокрема зморшки та зміну кольору шкіри.

Крім того, інше дослідження показує, що виробництво меланіну подвоюється, коли ваша шкіра піддається впливу синього світла протягом тривалого періоду в порівнянні з UVA та UVB випромінюванням. Підвищений рівень меланіну може призвести до темних плям, передчасного старіння, мелазми тощо. Крім того, коли ваша шкіра піддається впливу синього світла, а потім окремо – УФА, на шкірі з’являється більше набряків і почервоніння.

Посилаючись на наведені вище наукові дослідження, можна сказати, що синє світло шкідливо впливає на шкіру та може спричинити пошкодження клітин. Оскільки синє світло може проникати глибше в шари шкіри, воно пошкоджує епідермальний бар’єр, що призводить до гіпепегмінтації. Це також може спричинити окислювальний стрес вашої шкіри. У результаті ваша шкіра втрачає свою пружність. Ви можете помітити темні плями, зморшки та інші ознаки старіння шкіри, якщо на неї протягом тривалого часу потрапляє синє світло.

Як захистити шкіру від синього світла?

1. Використовуйте захист екрану

Оскільки зараз більшість із вас звикли працювати з дому, ви не можете зменшити час експозиції екрана. Однак хороша новина полягає в тому, що ви можете використовувати щитки або фільтри для екранів, які блокують синє світло і тим самим зменшують його шкідливий вплив на шкіру. Деякі смартфони вже мають вбудовані налаштування, які мінімізують випромінювання синього світла. Ви також можете мінімізувати яскравість свого пристрою або вибрати нічний режим уночі, щоб контролювати випромінювання синього світла.

2. Сонцезахисний крем є обов’язковим

Сонце є основним джерелом синього світла. Отже, ви повинні переконатися, що ваша шкіра добре захищена, коли ви перебуваєте на вулиці. Виберіть сонцезахисний крем із широким спектром дії та багатий антиоксидантами. Незважаючи на те, що антиоксиданти не блокують синє світло, вони нейтралізують вільні радикали, що утворюються внаслідок синього світла. Перевірте, чи сонцезахисний крем, який ви вибрали, містить нехімічні мінерали та має мінімум SPF 30.

3. Слідкуйте за своїм харчуванням

Хоча місцеве застосування антиоксидантів є обов’язковим, вам потрібно стежити за своїм раціоном. В ідеалі ваш раціон повинен містити їжу, багату антиоксидантами, наприклад свіжі фрукти та овочі, які можуть допомогти вашій шкірі боротися з вільними радикалами.

4. Дотримуйтеся режиму нічного догляду

Включіть у свою процедуру нічного догляду крем і сироватку, багату гіалуроновою кислотою . Це збереже вашу шкіру зволоженою та допоможе їй відновитися.

5. Виберіть правильний засіб для догляду за шкірою

Вибирайте засоби по догляду за шкірою, багаті вітаміном С, який допомагає боротися з вільними радикалами, які утворюються під впливом синього світла.

Вплив синього світла на вашу шкіру

Синє світло має декілька впливів на шкіру. Це може викликати більшу секрецію меланіну, в результаті чого ви можете помітити темні плями. Тривалий вплив синього світла вночі може призвести до того, що ваша шкіра втратить свій природний циркадний ритм. Це означає, що клітини шкіри продовжують думати, що день – навіть вночі, таким чином втрачаючи процес нічного відновлення шкіри. Це може призвести до ранніх ознак старіння, зморшок і навіть кіл під очима.

Висновок

Синє світло, що випромінюється вашими електронними пристроями, може вплинути на здоров’я вашої шкіри.

Від передчасного старіння до чорних цяток, вплив цього світла може завдати потенційної шкоди вашій шкірі різними способами. Однак ви можете мінімізувати наслідки, дотримуючись здорового способу життя, належного догляду за шкірою та, найголовніше, зменшивши тривалий вплив цифрових пристроїв. Пам’ятайте про час, який ви проводите за екраном, дотримуйтеся збалансованої дієти, використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру дії та використовуйте відповідні продукти, багаті антиоксидантами, щоб запобігти будь-яким проблемам зі шкірою, спричиненим синім світлом.

Рекомендовані статті