Шкіра – Як гліколева кислота впливає на вашу шкіру?

У той час як кілька інгредієнтів називають чудодійними засобами в галузі догляду за шкірою, одним незмінним переможцем, який отримує найбільше згадок дерматологів, є гліколева кислота. Активний інгредієнт рослинного походження, гліколева кислота, може вирішувати хвилю проблем зі шкірою від прищів до пігментації та старіння.

Але як визначити, який з них підходить саме вам? Давайте дізнаємось у нашого головного дерматолога доктора Харіша Кутама, акредитованого члена Індійської асоціації дерматологів, венерологів і лепрологів (IADVL) і косметичних хірургів Індії.

Що таке гліколева кислота? Що це робить з вашим обличчям і шкірою?

Шкіра - Як гліколева кислота впливає на вашу шкіру?

Давайте поговоримо про хімію. Найменша альфа-гідроксикислота (AHA), гліколева кислота, являє собою порошок із безбарвних кристалів без запаху. Його отримують із цукрової тростини та відомі своїм ефективним проникненням у шкіру.

Доктор Харіш каже, що гліколева кислота складається з тонких молекул, які здатні легко проникати глибоко в шкіру. Він м’яко видаляє омертвілі клітини шкіри. Це виводить здорову шкіру на поверхню, даючи вам свіжішу, сяючу та гладку шкіру, а також пропонує безліч інших переваг.

Переваги гліколевої кислоти

1. Відлущування

Наша шкіра має ороговілі мертві шари шкірних клітин, які досягають найвищої поверхні та відпадають там. Відмерлі клітини шкіри можуть накопичуватися через відсутність належного очищення, відлущування, сонячне світло та вік. Таке накопичення мертвих клітин шкіри може призвести до тьмяності та старіння шкіри. Гліколева кислота є чудовим ексфоліантом, який позбавляє верхній шар шкіри, відкриваючи свіжий шар.

2. Антивіковий

Подумайте про антистаріння, подумайте про гліколеву кислоту. Гліколева кислота допомагає підвищити рівень колагену в шкірі. Колаген – це волокнистий білок, який міститься в дермі і підтримує шкіру пружною. Зменшення рівня колагену може призвести до в’ялості шкіри, тонких ліній і зморшок.

3. Зволожувач

Гліколева кислота також є зволожувачем, і ця властивість робить її найкращою для зволожуючих засобів при використанні в низьких концентраціях. Він може витягувати вологу з повітря та затримувати її в шкірі.

4. Боротьба з прищами

Схильна до вугрів шкіра може отримати користь від гліколевої кислоти. Прищі виникають, коли волосяні фолікули на вашій шкірі забиваються надлишком жиру, бруду, мертвих клітин шкіри та бактерій. Гліколева кислота видаляє відмерлі клітини шкіри та з часом може покращити ваші прищі.

5. Готує шкіру до інших продуктів

Завдяки своїм відлущуючим властивостям гліколева кислота дозволяє шкірі вбирати продукти для догляду за шкірою. Після досягнення гладкості шкіри за допомогою гліколевої кислоти ваша шкіра тепер готова до дози кремів від вугрів, сироваток проти старіння або сироватки для підвищення вітамінів.

Як використовувати гліколеву кислоту на шкірі?

Гліколева кислота міститься в більшості хімічних пілінгів, які лікують такі проблеми шкіри, як шрами від прищів, темні плями, мелазма та пігментні плями. Його можна використовувати в щоденному догляді за шкірою у вигляді очищувальних засобів, пілінгів і кремів. Продукти, що містять гліколеву кислоту, можуть вирішити проблеми пігментації, рубців, тонких ліній і зморшок.

Хто може використовувати?

Гліколева кислота підходить для всіх типів шкіри. Основною функцією гліколевої кислоти на шкірі є відлущування, що означає певний рівень подразнення. Якщо у вас чутлива шкіра, проконсультуйтеся з дерматологом перед використанням гліколевої кислоти. Люди з більш темним відтінком шкіри можуть мати ризик пігментації через використання гліколевої кислоти.

Як часто можна використовувати?

Відповідь на це питання залежатиме від типу шкіри, віку та рівня переносимості шкіри. Почніть з малого та збільшуйте його, якщо ваша шкіра реагує позитивно. Це також залежить від типу гліколевої кислоти, яку ви використовуєте. Миючий засіб із меншим відсотком гліколевої кислоти можна використовувати щодня. Крем з вищим рівнем гліколевої кислоти можна використовувати один раз на день.

Чи підійде гліколева кислота моєму типу шкіри?

Гліколева кислота дуже ефективна, якщо у вас нормальний, жирний або комбінований тип шкіри. Але якщо у вас суха і надзвичайно чутлива шкіра, це може бути не для вас. Люди з чутливою шкірою мають високу ймовірність реакції на гліколеву кислоту.

Чи можна щодня використовувати гліколеву кислоту?

Щодня можна використовувати засоби для догляду за шкірою, що містять гліколеву кислоту концентрацією 10%. Однак пілінги гліколевої кислоти містять 20-30% активної речовини, і їх слід використовувати раз на 6 місяців.

Які побічні ефекти гліколевої кислоти?

  • Більшість домашніх продуктів з гліколевою кислотою є безпечними та ефективними. Однак це може призвести до сухості. Тож додайте хороший зволожуючий крем.
  • Пропустіть продукти з гліколевою кислотою, якщо ви думаєте, що протягом певного дня будете піддаватися сонячному світлу дуже довго. Гліколева кислота робить шкіру чутливою до пошкоджень. Ніколи не забувайте користуватися сонцезахисним кремом.
  • Будьте готові до відчуття легкого поколювання, яке зникає після точки.

Які інгредієнти не можна поєднувати з гліколевою кислотою?

  • Не змішуйте вітамін С і гліколеву кислоту, оскільки в такому поєднанні вітамін С втратить свою ефективність.
  • Уникайте використання вітаміну B3 з гліколевою кислотою. Для ефективної роботи вітаміну B3 потрібен нейтральний pH, тоді як гліколева кислота має низький рівень pH.
  • Утримайтеся від використання ретинолу з гліколевою кислотою.

Що слід розглянути перед тим, як звернутися до гліколевої кислоти?

  • Щоб дізнатися, наскільки добре ваша шкіра сприймає гліколеву кислоту, спробуйте спочатку використовувати її в низьких концентраціях. Вищі концентрації можуть викликати почервоніння та лущення.
  • Якщо ви помітили лущення протягом перших днів використання, не чіпайте шкіру. Це може спричинити рубці та гіперпігментацію.
  • Як і будь-яка інша альфа-гідроксикислота, гліколева кислота робить вашу шкіру більш чутливою до сонця. Використання хорошого сонцезахисного крему стає обов’язковим.

Чи збираєтеся ви спробувати цю недавню інновацію в догляді за шкірою? Поговоріть зі своїм дерматологом і включіть його в свій розпорядок, щоб покращити свою гру по догляду за шкірою.

Рекомендовані статті