Мазь та крем – Чим відрізняється мазь від крему?

Що ви робите, коли у вас шкірна алергія або висип? Ви збираєтеся придбати місцевий препарат, призначений лікарем або знайдений в Інтернеті. Але коли ви прийдете до медичної крамниці, ви можете знайти ті самі розчини у вигляді мазей і кремів. Отже, як визначити найкраще для вашої шкіри?

Іноді мазі та креми мають схожі інгредієнти, але їх рецептура, склад, якість поглинання та відчуття на дотик відрізняються. Тут ми розбираємо відмінності, щоб допомогти вам легко визначити, що краще для вашої шкіри.

Давайте почнемо.


Що таке креми та мазі?

Мазь та крем - Чим відрізняється мазь від крему?

Креми – це звичайні місцеві ліки, які містять рівну пропорцію води та олії. Вони мають легку текстуру і швидко вбираються шкірою. Креми є водорозчинними і використовуються в основному в косметичних цілях. Їх також можна використовувати для лікування алергії, висипу або будь-якої іншої проблеми зі шкірою.

Мазі – це маслянисті речовини, що використовуються в медичних цілях або як косметичні засоби. По суті, мазі містять високі концентрації олії і є більш жирними та липкими. Мазі зазвичай потребують більше часу, щоб повністю вбратися у шкіру. Однак вони є чудовими формами зволожувачів. Мазь, як вазелін, настійно рекомендується через її цілющі властивості.

Яка різниця між кремом і маззю?

1. Поглинання

Креми мають кращі показники поглинання в порівнянні з мазями. Вони бувають більш легких текстур і частково на водній основі. Коли ви наносите крем на шкіру, вода в емульсії випаровується, залишаючи на шкірі тонкий шар ліків і жиру. Через цю властивість лікарі здебільшого призначають креми, коли хочуть, щоб ліки швидко вбиралися вашою шкірою.

Мазі оклюзійні. Вони довше залишаються на поверхні вашої шкіри, затримують вологу, запобігаючи висиханню ран, і погано вбираються у шкіру. Якщо у вас суха шкіра, використання мазі може зберегти її зволоженою.

2. Консистенція

Креми, як правило, мають легшу текстуру та консистенцію. Вони в основному складаються із суміші двох компонентів, тобто води та олії.

Мазі по суті жирні і мають більш густу консистенцію. Вони містять більше олії, ніж креми.

3. Зовнішній вигляд

Креми зазвичай легкі з гладкою текстурою. На відміну від мазей, креми зазвичай непомітні на шкірі та швидко вбираються.

Мазі густі і жирні. Оскільки після нанесення на шкіру вони залишають товстий шар, вони можуть виглядати блискучими.

4. Пропорція олії

Креми містять менше олії, ніж води, що полегшує вбирання. Завдяки високому вмісту води вони швидше вбираються шкірою.

З іншого боку, мазі містять більше масла і менше води. Для лікування сухої шкіри найкраще підходять мазі. Через високий вміст олії вони, як правило, більш жирні, ніж креми.

5. Передбачуваність

Креми мають водянисту основу, тому їх можна наносити на великі ділянки шкіри. Якщо у вас висипання по всій спині, крем може бути легшим і менш брудним для нанесення, ніж мазь.

Мазі мають густішу консистенцію і більш жирні. Тому їх складно рівномірно розподілити по великих ділянках шкіри.

6. Стійкість на шкірі

Креми, як правило, швидше вбираються шкірою та менш стійкі. Вони найкраще діють на такі захворювання шкіри, як екзема. Зазвичай вони випаровуються швидше, ніж мазі.

Мазі затримують вологу та повільніше вбираються в шкіру порівняно з кремами. Вони довше залишаються на шкірі. Якщо вам потрібно, щоб ліки проникли глибоко в шкіру, вибирайте мазі.

7. Використання

Мазь та крем - Чим відрізняється мазь від крему?

Креми мають помірне зволоження. Якщо у вас жирна шкіра, використовуйте крем. Завдяки меншій концентрації олії вони можуть допомогти зберегти шкіру сухою. Крім того, кажуть, що креми мають низький ризик подразнення. Ви можете сміливо використовувати його, якщо у вас чутлива шкіра.

Мазі більш жирні; тому ідеально підходять для лікування захворювань сухої шкіри, таких як псоріаз. Оскільки мазі містять більшу концентрацію олії, вони можуть закупорити пори та зробити вашу шкіру схильною до подразнення.

8. Цілюща сила

Загалом, креми краще, ніж мазі, для лікування захворювань, що сочуться або вологої шкіри, наприклад екземи. Креми випаровуються набагато швидше, ніж мазі, тому такі захворювання лікуються швидше.

Мазі більш густі. Оскільки вони довше залишаються на поверхні вашої шкіри, вони можуть зволожити шкіру та зберегти її зволоженою. Вони ідеально підходять для лікування захворювань сухої та лускатої шкіри.

Висновок

Креми і мазі можуть бути як лікувальними, так і косметичними. Однак основною відмінністю між ними є співвідношення між маслом і водою. У той час як креми в основному виготовляються на водній основі, мазі – на масляній основі. Перш ніж вибрати крем або мазь, дізнайтеся більше про стан своєї шкіри. Якщо ви все ще не впевнені, зверніться за порадою до дерматолога.

Рекомендовані статті