Топ-10 людських звичок, які собаки просто терпіти не можуть

Собаки – не люди, і їм зовсім не обов’язково любити чи ненавидіти те ж, що любимо (і ненавидимо) ми. Або навіть їх безпосередні господарі. Загалом, ось 10 звичок і вчинків людей, які собаки на дух не переносять.

1. “Обнимашки”

На фото обіймання собак завжди виглядає дуже мило, але більша частина цих тварин терпіти не може, коли їх хапають за шию або просто обіймають, що називається, “цілком і повністю”. Деякі представники собачого сімейства навіть можуть розцінювати ці жести як агресію (особливо від незнайомих людей) і діяти відповідно.

Звичайно, здорова і добре видресируваний собака ніколи не буде нападати на людей, які її обіймають. Однак те, що вона це терпить, ще не означає, що їй подобається.

Деякі собаки люблять обніматися з господарями, але вони в меншості. Уважно стежте за мовою тіла собаки – якщо вона ухиляється від обіймів, це не тому, що вона “дурненька”. Просто їй це не подобається.

2. Торкання морди

Як і люди, собаки не люблять, коли їм тикають в обличчя руками, хапають їх за вуха, лізуть в очі або мацають ніс (“мокрий – значить здоровий”). І чим менше вони знають людину, тим менш спокійно до цього ставляться. Якщо хочете погладити тварину – робіть це повільно, акуратно і завжди починайте зі спини, а не голови. І вже тим більше не тикайте йому нічим прямо в морду.

3. Відмова в праві на «дослідження» під час прогулянок

Собаки люблять гуляти не тільки тому, що у них є можливість сходити в туалет або розім’ятися. Вони також люблять досліджувати навколишній світ і роблять це – на відміну від людей – в основному, не очима. Це означає, що їм треба дати можливість побігати, понюхати, повалятися, а може бути навіть і погризти різні речі. Не кажучи вже про те, щоб помітити територію. Якщо їм не дають це робити, то це еквівалентно тому, якби людину тягли за руку через його улюблений магазин, не даючи навіть поглянути на полиці. Один раз це ще нічого, але кожен раз ?!

4. Відсутність рутини

Як і маленькі діти, собаки потребують рутині і чітких, твердих правил життя. Їжа в стільки-то, прогулянка в стільки-то, це можна, а ось це зовсім не можна – все це відкладається на внутрішніх годинниках тварини і вона відчуває себе просто чудово, коли все відбувається за розкладом, чітко і точно так, як і завжди.

5. Крики і покарання

Люди не люблять крики і покарання, собаки їх теж не люблять. Вони не розуміють значення слів, але чудово відчувають емоції. Якщо собака чутлива або господар дуже вже жорстокий, тварина криками і покараннями можна досить швидко залякати і зробити постійно нещасним. При цьому страх зовсім не дорівнює повазі, і вже тим більше вірності або прихильності. Саме тому більшість сучасних методик дресирування і виховання будуються на позитивному підкріпленні, коли заохочується тільки позитивне – з точки зору людини – поведінка.

6. Одяг

Єдині собаки, що не дратуються від того, що на них надягають “людський” одяг – це собаки, яких почали одягати зовсім цуценятами і продовжували робити це все їх собаче життя. Так, багато собак зовні будуть переносити “шапочкі” і “башмачкі” спокійно і навіть стойко, але це не означає, що вони приходять від них у захват. Особливо це стосується всього, що надівається на лапи (наприклад черевиків) або на голову, закриваючи важливі для пізнання світу зони. Хочете щось надіти – зупиніться на “жилетці”.

7. Сильні запахи

Нюх собаки сильніше людського в 10-100 тисяч разів. Більшість собак насправді люблять різні запахи, навіть незнайомі, проте від дуже вже концентрованих ароматів вони починають страждати. Особливо, якщо це якась хімія. Візьміть за правило ніколи і ні за яких обставин не направляти струмінь пахучих речовин прямо на собаку. Якщо мова йде про медичне спреї, то навіть в цьому випадку краще змочити їм марлю і прикласти до собаки таким чином. Або хоча б не кропити голову.

8. Самотність і звернення немов з порожнім місцем

Собаки – соціальні істоти і самотність велика їх частина переносить погано. Деяким породам достатньо присутності інших собак, проте більшість все ж хоче спілкуватися з господарями. Відомі випадки, коли собаки навіть страждають від страху перед самотністю – цілком собі психічним розладом. Звичайно, це не означає, що всі плани і все життя повинні крутитися навколо собаки. Але коли у вас є можливість – проводьте час з твариною, а якщо доводиться багато подорожувати, то найміть когось, хто не просто буде приносити корм, але насправді стане проводити час з собакою.

9. Ситуації, яких тварина боїться

У багатьох собак є “пунктик” – хтось ні за що не йде до ветеринара, хтось боїться машин певного кольору. Хтось уникає котів чи інших собак. Якщо ви будете наполягати на тому, щоб собака підходила ближче до об’єкта, який викликає у неї страх (так, це страх, а не примха чи впертість), ви лише будете збільшити стрес. Є спеціальні техніки для подолання більшості фобій – використовуйте їх. Велика їх частина схожа з тим, що батьки роблять зі страхами дитини – дають іноді їх трохи відчувати, поступово “збільшуючи дозу” і показуючи, що страшне насправді не таке вже й страшне.

10. Сумні господарі

Тварини не розуміють причину наших тривог, страху або горя, зате вони дуже добре їх відчувають. Деякі собаки починають співпереживати і можуть навіть хворіти в результаті. Інші, навпаки, починають “біситися”, не розуміючи що відбувається і страждаючи не тільки від страждань господаря, але і того, що їм перестали приділяти увагу. Порада тут одна – дотримуватися рутини незважаючи ні на що. Ніхто не змушує вас веселитися і грати з собакою, але приділяти їй час потрібно як і раніше. Не дарма собаки вважаються хорошими терапевтами – рутина вважається хорошим засобом боротьби і з людської депресією, теж. Гуляйте з собакою як зазвичай – можливо ви швидко відчуєте себе краще.

  • Топ-10 людських звичок, які собаки просто терпіти не можуть

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Рекомендовані статті