Країна любові, круасанів і не тільки: 20 фактів про Францію, які вас здивують

Зміст

А ви бували у Франції? Або може бути тільки читали про неї? А може мрієте колись побувати в цій чудовій країні, пройтися вузькими брукованими вуличками Парижа, вдихаючи аромати вишуканих страв і випічки, відвідати Ейфелеву вежу, випити ранкову каву з круасаном в одному з вуличних кафе? Якщо це так, то вам напевно буде цікаво дізнатися більше про цю країну.

А здивувати їй дійсно є чим!

Можливо деякі факти стануть для вас відкриттям. Ви і подумати не могли, що Франція набагато величніше, ніж ви її собі уявляли. Так що там приховує країна з багатою історією?

1.Франція є найпопулярнішим туристичним напрямом в світі

У 2018 року Францію відвідали рекордні 89,4 млн іноземних туристів, що на 3% більше, ніж в 2017 році. Ця цифра порівняно менше, ніж число відвідувачів Іспанії і навіть США. Діснейленд, Париж, Французька Рив’єра, Ельзас і виноробні регіони Франції залишаються головними фаворитами серед туристів.

2.Франція має 12 часових поясів

Як це може бути, запитаєте ви? Справа в тому, що вся європейська територія Франції знаходиться в одному часовому поясі, але не варто забувати, що у Франції є ще кілька колоній, розкиданих по всьому світу і знаходяться в різних часових поясах, а точніше сказати в 12.

3. Багато винаходів належать французам

А ви знали, що повітряна куля, пастеризатор молока, стетоскоп і парашут винайшли французи?

Країна любові, круасанів і не тільки: 20 фактів про Францію, які вас здивують

4. У Франції найбільша кількість кільцевих перехресть

А саме більш ніж 30 000. Це більше половини всіх кругових перехресть світу.

5. Франція першою заборонила супермаркетам викидати непродані продукти

Таке рішення було прийнято в 2016 році і націлене на те, щоб вирішити дві проблеми – харчові відходи і бідність. Відповідно до закону супермаркети зобов’язані всі непродані продукти жертвувати на благодійність або віддавати на корм тваринам. Якщо це правило не буде дотримуватися, то власника супермаркету чекає штраф в розмірі € 75 000 ($ 82 324) або двох років в’язниці.

6. Французький – друга по полярності мова в світі

А ще її називають однією з «романтичних мов» разом з італійською та іспанською. Всі ці три мови мають латинське походження.

7. Людовик XIX правил Францією всього … 20 хвилин

Найкоротший період правління країною в історії належить Людовику XIX, він же Герцог Ангулемский, якого Липнева революція 1830 року спонукала відректися від престолу через 20 хвилин після призначення.

8. Французьким жінкам заборонялося носити штани

А ось ще один дивний закон, який був скасований не так вже й давно. Так жінкам в Парижі заборонялося носити штани, за умови, якщо вони не займалися катанням на велосипеді або верхи. Закон діяв протягом 214 років і був скасований лише в 2012 році.

9. Найстаріший з людей на Землі родом з Франції

Жанна Луїза Кальман вважається французькою довгожителькою, найстаршою людиною, які проживають на Землі, чиї дати народження і смерті мають документальне підтвердження.

На момент смерті 4 серпня, 1997 року їй виповнилося 122 роки і 164 дні. Народилася Жанна в далекому 1875 році, 21 лютого.

10. Париж був римським

На місці сучасної столиці Франції давним-давно розташовувалося поселення кельтського паризького племені, яке називалося Лютеція. Пізніше воно було захоплене римлянами, які вирішили зберегти первинну назву поселення, що в перекладі означало «болото».

11.Французска армія стала першою, яка почала використовувати камуфляж

Під час Першої світової війни камуфляж застосовувався французькою армією на авто, зброю і одяг, що дозволяло офіцерам зливатися з навколишнім середовищем і атакувати ворога.

12. Лувр визнаний найбільш відвідуваним музеєм у світі

Щорічно сюди приїжджає більше 9 мільйонів туристів.

Країна любові, круасанів і не тільки: 20 фактів про Францію, які вас здивують

13. Перший прапор Франції був досить незвичайним

А було це в період з 1814 по 1830 роки. Офіційним прапором Королівства Франції був шматок білої тканини без будь-яких кольорів, символів та іншої атрибутики.

14.Бути водієм таксі в Парижі – задоволення не з дешевих

Щоб отримати ліцензію на роботу таксистом в Парижі, необхідно заплатити одноразово € 200 000.

15. Справжнє шампанське тільки у Франції, решта все підробки

Цей легендарний напій родом з французького регіону Шампань. Тут можна покуштувати справжнє шампанське. Все інше слід називати просто «ігристе вино».

Країна любові, круасанів і не тільки: 20 фактів про Францію, які вас здивують

16. Етикет

У Франції прийнято бути ввічливим і знати норми етикету. Так, наприклад, якщо офіціант не почує від вас елементарного «будь ласка», то в чеку ви можете побачити ціну на напою, яка значно перевищує ту, що вказана в меню.

17. Картопля була під забороною

Це було давно в 1748-1772 роках, але факт залишається фактом. Вважалося, що цей овоч викликає проказу.

18. Найстаріший «Новий міст» знаходиться в Парижі

Так дійсно, міст під назвою Новий вважається найстарішим мостом в Парижі.

19. Французи люблять равлики

Середньостатистичний кожен француз з’їдає близько 500 равликів на рік.

20. Заборона на поцілунки

Як, побувати в такій романтичній країні і не поцілуватися !? Ні, зараз цей закон вже не діє. Але в 1910 парам заборонялося цілуватися на залізничних платформах, очікуючи прибуття поїзда. Вважалося, що це сильно затримувало відправлення поїзда, поки закоханні вдосталь націлуються.

А який факт про Францію чи Парижі здивував вас найбільше? Мрієте про подорож до цієї чудової країні?

  • Країна любові, круасанів і не тільки: 20 фактів про Францію, які вас здивують

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Рекомендовані статті