Природний засіб для вашого будинку. Що вам відомо про скипидар?

Відомо, що скипидар (терпентін) часто використовується при вбиранні приміщень. Але більшість людей упевнені, що це хімічний засіб з дуже сильним запахом, тому експериментувати з ним не варто. Чи відомо вам, що скипидар – це природний препарат, який роблять з соснових шишок, який можна застосовувати різними способами?

Ніякої хімії в терпентинного немає. Ця безбарвна або жовтувата рідина міститься в смолі і шишках сосни. Перевірити його натуральність дуже легко: пролийте крапельку скипидару на тканину і ви побачите, що там не утворюється пляма. Тому скипидар повинен бути в кожному домі.

Класичне застосування терпентіна – додавання в воду при митті підлог. Речовина не тільки допомагає ліквідувати плями, але і дезинфікує і очищає повітря. До речі, це відмінний засіб проти блох.

Скипидар допомагає зняти накип в чайнику або з фільтра. Також їм можна обробляти плитку або стіни. Правда, для дзеркал і вікон він не годиться.

Під час ремонту терпентін можна використовувати як розчинник для масляної фарби. Якщо фарба випадково потрапила на якусь поверхню, відразу протріть її серветкою, змоченою скипидаром. Так само можна видалити плями клею.

Природний засіб для вашого будинку. Що вам відомо про скипидар?

Оскільки терпентін абсолютно нешкідливий для тканин, їм можна чистити м’які меблі і одяг.

Пам’ятайте!

При використанні скипидару треба надіти рукавички, так як речовина викликає сухість шкіри.

Скипидар легко запалюється, тому його не слід використовувати поряд з відкритим полум’ям.

Все ж лідерство використання скипидару належить медицині (традиційної та народної), а також ветеринарії. Це пояснюється досить великим переліком лікувальних властивостей живичний скипидару. Він – відмінний антисептик, бактерицидний агент і дезінфектант. Виявляє ефективність по відношенню до паразитів і гнилі. Крім того, діє як зігріваючий засіб.

Терпентін в позитивному плані дратує шкірні покриви. Минаючи епідерміс, він впливає на нервові закінчення, розширює судини, сприяє поліпшенню кровотоку і здійснює аналгетичну дію.

В цілому, лікувальне застосування скипидару здійснюється з давніх часів. Найчастіше це зовнішнє місцеве використання, рідше це засіб приймають внутрішньо. Їм обробляють рани і подряпини. З його допомогою борються з вошами.

  • Природний засіб для вашого будинку. Що вам відомо про скипидар?

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Рекомендовані статті