На що зважати під час вибору окулярів для зору

Окуляри для зору допомагають позбутися проявів далекозорості, короткозорості й астигматизму, у такий спосіб покращивши якість життя. Сьогодні виробники оптики пропонують широкий асортимент моделей. Якщо ви маєте вади зору, діагностовані кваліфікованим офтальмологом, спеціаліст випише рецепт на окуляри. Вони мусять мати конкретний перелік параметрів, які формуються залежно від специфіки вашої проблеми. Тому розглянемо, на що необхідно зважати, вибираючи такий засіб для корекції зору.

На що зважати під час вибору окулярів для зору

Особливості лінз коригувальних окулярів

Лінзи є головними елементами будь-яких окулярів для корекції зору. Основною характеристикою лінзи є діоптрія. Це одиниця вимірювання оптичної сили, яка показує фокусну відстань, що складає 1 м.

Лінзи класифікуються залежно від специфіки наявного офтальмологічного захворювання і бувають:

  • монофокальними «мінусовими»: характеризуються широким діапазоном діоптрій, який досягає -30;
  • торичними або циліндричними: показані за наявності астигматизму, а розмах величин становить від +6 до -6;
  • монофокальними «плюсовими»: діапазон діоптрій варіюється в межах від +10 до -10.

Проте окуляри пасують не всім, тож доводиться шукати інші шляхи повернення зору. Альтернативою їхнього носіння може стати лазерна корекція, ціна у Львові на яку є доступною.

На що зважати під час вибору окулярів для зору

Лінзи мають додаткові характеристики, на які теж зважають під час вибору. Тип покриття — одна з них. Розрізняють такі способи захисту:

  • від подряпин;
  • від бліків, потрібне окулярам для водіння автомобіля вночі;
  • тонувальне, яке забезпечує затемнення лінз, що актуально в сонячну погоду;
  • гідрофобне, необхідне для захисту лінз від пилу і бризок.

Додаткове покриття зробить використання окулярів комфортнішим.

На що ще треба зважати

Оправа теж є важливим елементом будь-яких окулярів. Вона мусить не лише пасувати вашій зовнішності, але й бути зручною. Дужки не мають тиснути, але водночас перевірте, щоб оправа не спадала. Також обов’язковим є дотримання правильної міжцентрової відстані лінз. Тому окуляри потрібно вибирати в спеціалізованих місцях, під час цього приміряти.

Оправа має бути якісною та міцною. Також важливими є гіпоалергенні властивості матеріалу, адже він буде контактувати зі шкірою. Тому під час купівлі вибирайте перевірений бренд. Якісні оправи пропонують виробники з Німеччини, Японії, Південної Кореї, Ізраїлю. Якщо ви носите окуляри, для регулярного контролю необхідно щороку відвідувати офтальмолога й перевіряти зір.

Рекомендовані статті