Гніздова алопеція – Що вам потрібно знати про гніздову алопецію?

Зміст

Ми всі дуже любимо своє волосся, чи не так? Переважна більшість із нас вважає, що наше волосся визначає наш вигляд, і тому докладає багато зусиль, щоб зберегти його здоров’я. Але, незважаючи на суворий догляд за волоссям, якщо ви раптом виявили залисини на голові або жмут волосся на подушці, ви повинні знати про алопецію.

Ця хвороба вразила понад 147 мільйонів людей у ​​всьому світі, і ліки від неї невідомі. Проте хороша новина полягає в тому, що існує ряд місцевих процедур, які можуть уповільнити процес випадіння волосся або допомогти швидше відростити волосся. Продовжуйте читати, щоб зрозуміти, що саме це таке та як з цим боротися.

Що таке осередкова алопеція?

Гніздова алопеція - Що вам потрібно знати про гніздову алопецію?

Гніздова алопеція — це аутоімунне захворювання, яке викликає випадання волосся на різних частинах тіла.

Наша імунна система захищає наш організм від сторонніх об’єктів, таких як мікроби та інші агресори. Однак інколи наша імунна система може прийняти здорові клітини за чужорідні тіла та боротися з ними. Це, у свою чергу, може призвести до низки захворювань, одним із яких є гніздова алопеція.

Коли волосяні фолікули атакуються, вони зменшуються в розмірі, і виробництво волосся припиняється. Точна причина гніздової алопеції невідома. Однак цей стан був пов’язаний з тими, у кого в сімейному анамнезі були аутоімунні захворювання.

Симптоми гніздової алопеції

Гніздова алопеція визначається плямами випадіння волосся. Розмір цих плям може бути кілька сантиметрів або менше.

Деякі люди втрачають волосся схожим чином через інші умови. Але в цьому стані ви також можете помітити випадання волосся на частинах вашого обличчя, включаючи вії, брови та волосся на обличчі. Інші частини вашого тіла також можуть постраждати. Тому при появі симптомів краще звернутися до лікаря.

Як ви це помічаєте?

 • Лисини на шкірі голови
 • Скупчення волосся на наволочках або в душі
 • Плями випадіння волосся на інших частинах тіла

Які бувають типи гніздової алопеції?

Гніздова алопеція - Що вам потрібно знати про гніздову алопецію?

1. Осередкова алопеція

Цей стан визначається втратою ділянок волосся. Це може тривати і призводити до тотальної або універсальної алопеції.

2. Тотальна алопеція

 Тотальна алопеція визначається випаданням волосся по всій волосистій частині голови.

3. Універсальна алопеція

Універсальна алопеція характеризується втратою волосся на всьому обличчі, а іноді навіть на тілі.

4. Андрогенетична алопеція

Андрогенетична алопеція – це форма випадіння волосся, яка зазвичай утворює малюнок на шкірі голови. У цьому стані випадання волосся у чоловіків відбувається над обома скронями, утворюючи форму «М». У жінок волосся стає тоншим на шкірі голови.

Андрогенетична алопеція у чоловіків пов’язана з рядом інших захворювань. Деякі з них включають серцеві захворювання та високий кров’яний тиск. У жінок цей стан пов’язаний із синдромом полікістозних яєчників, станом, який виникає через гормональний дисбаланс.

Дерматологічне лікування алопеції

Для цього захворювання вам, можливо, доведеться поекспериментувати з безліччю ліків, щоб дізнатися, які вам краще підходять.

1. Кортикостероїди

Ці протизапальні ліки борються з реакціями імунної системи. Їх можна вводити в шкіру голови або призначати місцево. Кортикостероїди також можуть бути призначені лікарем у формі таблеток.

Побічні ефекти

 • нудота
 • Збільшення ваги
 • Роздратування шлунка
 • Зміни настрою
 • Безсоння
 • Затримка рідини

2. Місцева імунотерапія

Цей процес викликає реакцію шкіри голови на ліки. Хімічні речовини, такі як SADBE і DPCP, використовуються для виклику алергічних реакцій. Алергічна реакція насправді сприяє росту волосся.

Це потрібно робити постійно, щоб волосся продовжували рости. Місцева імунотерапія вважається ефективним методом лікування відновлення росту волосся у людей із гніздовою алопецією.

Побічний ефект

Цей процес також викликає сверблячу висипку на шкірі голови.

3. Міноксидил

Цей розчин наноситься на шкіру голови і зазвичай використовується для лікування облисіння. Потрібно приблизно 12 тижнів, щоб помітити будь-які зміни у відновленні росту волосся.

Побічні ефекти

 • сонливість
 • нудота
 • втома
 • Запаморочення
 • блювання
 • Зміни кольору/довжини волосся на тілі
 • Біль у грудях
 • Тимчасовий набряк

Природні домашні засоби від алопеції

Роки значних досліджень і особистий досвід показали, що наведені нижче природні методи лікування можуть допомогти людям із гніздовою алопецією.

1. Корейський червоний женьшень

Женьшень зазвичай використовується як фітотерапія для вирішення багатьох захворювань. Кажуть, що корейський червоний женьшень може ефективно сприяти росту волосся у деяких людей, які страждають від гніздової алопеції.

2. Управління стресом

Стрес може час від часу сприяти виникненню гніздової алопеції. Щоб уникнути цього, важливо контролювати рівень стресу. Глибоке дихання, йога та медитація – це лише деякі способи зняття стресу. Однак на цю тему необхідно провести додаткові дослідження.

3. Цибулевий сік/часниковий гель

Дослідження показують, що нанесення цибулевого соку або часникового гелю на уражені ділянки може сприяти росту волосся. Однак потрібні додаткові докази цього. Цей засіб може працювати лише на деяких людей.

4. Ароматерапія з ефірними маслами

Такі олії, як розмарин, кедр і чебрець, виявилися ефективними засобами, які сприяють росту волосся у деяких людей із гніздовою алопецією. Регулярні масажі з цими ефірними оліями можуть допомогти відростити волосся. Однак необхідно провести додаткові дослідження щодо ефективності цих масел.

5. Масаж шкіри голови

Вважається, що щоденний масаж шкіри голови протягом 10-15 хвилин може сприяти росту волосся. Це пояснюється тим, що масаж посилює приплив крові до волосяних цибулин. Це дає їм сили створювати нові пасма волосся. Рекомендується взимку регулярно масажувати шкіру голови маслом, щоб запобігти її висиханню.

6. Аюрведичні засоби, такі як Shirolepa & Prachana

Відповідно до стародавньої Аюрведи, широлепа (або thala pothichil) спеціально розроблена для лікування випадіння волосся. Процедура передбачає ніжний масаж голови, а потім трав’яний компрес і обливання трав’яними оліями, як-от брахмі, амла та готу-кола. Процедуру повторюють протягом 21 дня.

Прачана також є аюрведичною технікою росту волосся, в якій крихітними голками проколюють шкіру голови. Терапія Nasya та Rasayana є іншими методами лікування, які Аюрведа рекомендує для покращення симптомів гніздової алопеції.

Гомеопатичні методи лікування гніздової алопеції

Різні гомеопатичні препарати, такі як Silicea 200, Mezereum 200, Syphilinum 200 і Fluoric acid 6, призначаються лікарями-гомеопатами для лікування гніздової алопеції. Поговоріть зі своїм лікарем-гомеопатом про те, який з них вам слід вибрати, відповідно до вашої ситуації та симптомів.

Які продукти слід їсти, якщо у вас алопеція?

1. Фрукти та овочі

Яскраві фрукти та овочі, такі як яблука, полуниця, брокколі, шпинат і цвітна капуста, містять антиоксиданти. Це зменшує запалення в організмі, що може допомогти зменшити симптоми алопеції.

2. Горіхи

Такі горіхи, як мигдаль, волоські та лісові горіхи, містять омега-3 жирні кислоти, які є чудовим способом зменшити запалення та симптоми алопеції.

3. Цибуля

Багатий антиоксидантами, споживання цибулі в будь-якій формі може допомогти полегшити симптоми алопеції.

4. Риба

Ще одна їжа, насичена омега-3 жирними кислотами, — риба. Споживання риби може допомогти зменшити симптоми алопеції.

5. Білок

Ваше волосся в основному складається з білка. Продукти, багаті білком, включають яйця, м’ясо та боби.

6. Топлене масло та олії

Хороші олії, такі як оливкова олія, містять омега-3 жирні кислоти, які допомагають зменшити запалення. Лікар оцінить пацієнта та його потреби. На підставі оцінки ваш лікар порекомендує певні масла, які слід споживати разом з деякими травами.

Яких продуктів слід уникати, якщо у вас алопеція?

1. Молочні продукти

Молоко містить білок під назвою казеїн, який, як кажуть, подразнює імунну систему. Якщо він викликає реакції імунної системи, це може сприяти погіршенню симптомів алопеції.

2. Поліненасичені жири

При алопеції рекомендується їсти не смажену, а варену/парену їжу. Це тому, що такі олії, як соняшникова олія, маргарин і кукурудзяна олія, містять шкідливі жири, які можуть сприяти випаданню волосся у людей з алопецією.


Чи може ваше волосся відрости, якщо у вас гніздова алопеція?

Гніздова алопеція - Що вам потрібно знати про гніздову алопецію?

Якщо у вас гніздова алопеція, ваше волосся може відрости. Однак є ймовірність, що він знову впаде. У деяких випадках випадання волосся є постійним. Лікування залежить від людини до людини. Те, що може працювати для однієї людини, може не працювати для іншої.

Скільки часу потрібно для поширення алопеції?

Як правило, ви можете помітити, що лисини поширюються досить швидко. Однак воно піддається лікуванню і не поширюється на інших. Алопеція не вплине на ваше самопочуття чи повсякденну діяльність і не є серйозним захворюванням. Єдина проблема з цим захворюванням полягає в тому, що він може емоційно виснажувати через свій зовнішній вигляд. Навчіться приймати своє тіло і святкувати його, незважаючи ні на що.

Як довго триває алопеція?

Симптоми та лікування алопеції у кожного різні. Важко сказати, скільки це триватиме. Для деяких може знадобитися всього 8 тижнів, щоб побачити поліпшення після лікування. Для інших те саме лікування може не спрацювати.

Кажуть, що більшість випадків гніздової алопеції триває від кількох місяців до року, після чого нормальний ріст волосся відновлюється. Однак можливі випадки постійної втрати волосся.

Висновок

Оскільки алопеція спричиняє випадання волосся та залисини, це може емоційно виснажувати. Проте існує ряд дерматологічних методів лікування та домашніх засобів, які допомагають відростити волосся у людей з алопецією. Ті, хто страждає на алопецію, як правило, мають або сімейну історію захворювання, або інші аутоімунні захворювання. Тому не забудьте проконсультуватися з лікарем і жити щасливо, навіть якщо стан не покращиться після всіх процедур.

Рекомендовані статті