Випадаюче волосся – Як боротися з випадаючим волоссям?

Лисина з віком — природне явище. Хоча немає чого соромитися, чи засмучує вас те, що ви занадто молоді, щоб випадати волосся? Чи це вплинуло на вашу впевненість? Ми тут, щоб допомогти.

Більшість чоловіків демонструють видимі ознаки випадання лінії волосся у віці 30 років. Однак є способи боротися з ним або ефективно його уповільнити. Читайте далі, щоб дізнатися про всі доступні безрецептурні ліки, шампуні, сироватки та домашні засоби для зменшення лінії волосся.

Що таке випадаюча лінія волосся?

Випадаюче волосся - Як боротися з випадаючим волоссям?

Випадіння волосся — це витончення волосся над чолом, яке часто зустрічається у чоловіків і в основному пов’язане з віком. Жінки також можуть відчувати випадання лінії волосся.

Лінія росту волосся спочатку починається на скронях (область між оком і вухом збоку голови). Оскільки біля чола все ще є волосся, утворюється V-подібна ділянка волосся, яка називається «вдовиним піком».

У жінок зазвичай не уражаються скроні, а волосся починається з чола. Вони також можуть не мати відступаючих ліній волосся, але можуть відчувати зменшення густоти волосся. Може спостерігатися витончення волосся по всій шкірі голови.

Етапи випадання волосяного покриву

Випадання волосяного покриву у чоловіків може початися вже після завершення статевого дозрівання. Однак це найчастіше в кінці 20-х і 30-х років. У жінок випадання лінії волосся зазвичай починається набагато пізніше.

Доктор Зіл Ганді, один із лікарів у SkinKraft, пояснює, що лінія волосся насправді не закінчується. Воно продовжує відступати, поки не зливається з лисиною на маківці, і поки волосся не залишиться лише над вухами та шиєю.

Зникнення лінії росту волосся є першою ознакою облисіння у чоловіків. Шкала Norwood класифікує чоловіче облисіння за шкалою від 1 до 7.

  • Стадія 1 – не має жодних ознак. Найпоширенішою ознакою є те, що лінія росту волосся тільки почалася.
  • Етап 2 – випадання лінії росту волосся на скронях.
  • Етап 3 – Лінія волосся, що відступає, рухається назад, надаючи форму «М», і тепер це цілком очевидно.
  • Вершина 4 стадії – під час цієї стадії деякі люди відчувають облисіння на маківці в невеликій точці.
  • Стадія 5. Випадання волосся є значним і може здаватися утворенням «U», якщо дивитися зверху.
  • Етап 6 – лінія росту волосся прогресує до потилиці.
  • Стадія 7 – Передня частина і тім’я повністю лисіють на цій стадії.
  • Стадія 8 – випадання волосся також спостерігається з боків голови.

Що викликає випадання лінії волосся?

Випадаюче волосся - Як боротися з випадаючим волоссям?

1. Гормони

Гормон під назвою ДГТ (дигідротестостерон) виробляється як побічний продукт чоловічого статевого гормону тестостерону. Він відповідає за чоловічі вторинні статеві ознаки, такі як волосся на тілі. Цей гормон може змусити ваші волосяні фолікули зменшитися до такої міри, що вони більше не зможуть рости волосся. Чоловіче облисіння безпосередньо пов’язане з активністю ДГТ.

2. Сімейна історія

Причиною випадання лінії волосся також може бути сімейна історія. Якщо це було у ваших батьків, дідусів і бабусь, є ймовірність, що воно може бути й у вас.

3. Стрес

Стрес посилає сигнали клітинам шкіри голови, щоб порушити цикл росту волосся. Тривога та стрес сприяють випаданню лінії волосся. Зверніться до йоги, медитації або будь-чого, що може заспокоїти ваш розум. Подивіться, як ваше волосся починає відростати, коли вам вдалося зберегти спокій.

4. Паління

Куріння саме по собі небезпечно для здоров’я. Ви, напевно, не знали, що куріння може спричинити випадання лінії волосся. Так, токсини в диму можуть заважати волосяним фолікулам і викликати випадання волосся.

5. Зачіски

Жорстке поводження з вашим волоссям за допомогою термічної укладки, фарбування хімікатів, освітлення та тугих зачісок – усе це може сприяти випаданню лінії волосся. Перекис водню у вашому відбілювачі не тільки зникає з пігменту меланіну, але й прискорює випадання волосся.

6. Лупа

Лупа проявляється у вигляді білих або жовтих пластівців на шкірі голови, які можуть відпадати на плечах. Це викликано сухістю шкіри, грибками, чутливістю до засобів догляду за волоссям, псоріазом або екземою. У той час як лупа безпосередньо не спричиняє спадіння лінії волосся, свербіж і подряпини можуть послабити волосяні фолікули та спричинити випадання волосся.

7. Телогеновий ефлювій

Телогеновий випадіння — це стан шкіри голови, при якому волосся передчасно переходить у фазу спокою телогенової фази через такі фактори, як стрес, шок, гормональні зміни або недоліки в харчуванні.

Зазвичай 5-10% волосся на шкірі голови в будь-який день перебувають у фазі спокою. Тому ми відчуваємо випадання волосся (50-100 пасом), що вважається нормою. Але в телогеновому випаданні близько 30% волосся перебувають у фазі спокою. Цей стан може сприяти випаданню лінії волосся.

Як уповільнити випадання волосся?

1. Ліки, що відпускаються без рецепта

Міноксидил або рогейн є найпоширенішим безрецептурним (OTC) ліками для випадання лінії волосся. Проконсультуйтеся з лікарем щодо відсотка міноксидилу, який вам слід вибрати. Наноситься точково на шкіру голови перед сном. Дослідження показали ріст волосся протягом кількох тижнів після застосування.

Фінастерид або пропеція — це ліки, що відпускаються за рецептом і знижують рівень гормонів, які спричиняють випадання лінії волосся. Пероральна форма фінастериду продемонструвала ріст волосся на шкірі голови.

Антралін — ще один рецептурний препарат, який може стимулювати ріст волосся. Його часто використовують для відновлення волосся, втраченого через псоріаз.

Кортикостероїди — ще один клас ліків, які можуть допомогти зменшити запалення навколо волосяних фолікулів і стимулювати ріст волосся. Однак кортикостероїди можуть мати побічні ефекти. Поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж розглядати їх для вашої лінії волосся.

2. Пересадка волосся

Трансплантація волосся передбачає переміщення волосся на потилиці на перед. Імплантоване волосся надає повніший вигляд. Поговоріть зі своїм дерматологом, щоб зважити ризики, якщо такі є. Незважаючи на те, що трансплантація волосся може пропалити вашу кишеню, вона здається довгостроковим рішенням для зменшення лінії росту волосся.

3. Лазерне лікування

Лазер або світло в лазерній терапії сигналізує вашим клітинам про початок фази анагену (фази росту) волосся. Лазерна терапія є неінвазивною та безболісною. Вам може знадобитися кілька сеансів, щоб спостерігати відновлення росту волосся.

4. Масаж шкіри голови

Масаж шкіри голови забезпечує кровообіг шкіри голови та стимулює волосяні фолікули до вироблення волосся. Кінчиками пальців обережно масажуйте шкіру голови протягом 10 хвилин щодня. Ви можете робити це під час нанесення олії або миття волосся шампунем.

5. Косметичні шампуні

ДГТ (дигідротестостерон) зв’язується з рецепторами на шкірі голови і викликає випадання волосся. Використовуйте шампунь що блокує ДНТ, щоб запобігти активності DHT.

Шукайте шампуні, які містять кетоконазол – інгредієнт, який стимулює ріст волосся.

Такі хімічні речовини, як спирт, ароматизатори, барвники та сульфати у ваших шампунях, видаляють природний жир або шкірне сало зі шкіри голови. Тому вкрай важливо використовувати шампуні та кондиціонери, які не псують шкіру голови та волосяні фолікули.

6. Ефірні олії

Вважається, що ефірні олії, такі як олії розмарину, лаванди та м’яти перцевої, допомагають відростити волосся в області чола. Оскільки вони мають лікувальні властивості, ніколи не наносьте їх безпосередньо на шкіру голови. Спочатку змішайте з олією-носієм, наприклад кокосовою або оливковою.

7. Домашні засоби

Існує багато трав’яних засобів для випадання лінії волосся. Такі інгредієнти, як агрус, женьшень, алое вера та китайський гібіскус, ефективні проти випадіння волосся.

Змішайте одну з цих трав з олією-носієм, наприклад кокосовою або оливковою олією, і нанесіть її на шкіру голови. Продовжуйте це кілька разів на тиждень, доки не побачите видимі результати. Касторова олія також є ефективним засобом проти випадання лінії волосся, оскільки вона покращує кровообіг і сприяє росту волосся.

8. Дієта

Дотримання дієти, багатої на антиоксиданти, вітаміни, мінерали та білок, може зробити ваше волосся здоровішим і повнішим.

Антиоксиданти – це сполуки, які борються з окислювальним стресом. Окислювальний стрес викликають такі фактори, як сонячне світло, забруднення, стрес і куріння. Він виробляє вільні радикали (атоми або молекули, що містять неспарені електрони), які завдають шкоди вашому тілу, включаючи волосяні фолікули на шкірі голови.

Включіть у свій раціон багато зелені, горіхів, яєць, м’яса, омега-3 жирних кислот, ягід і бобів для здоровя волосся. Кеш’ю та мигдаль можуть допомогти знизити рівень гормону дигідротестостерону (ДГТ) у вашому організмі, який викликає випадання лінії волосся.

Висновок

Лінію росту волосся неможливо повністю повернути назад. Але за допомогою всіх перерахованих вище процедур його можна уповільнити. Якщо ви відчуваєте сильну втрату волосся, лисини, плями та інші незвичайні симптоми шкіри голови та волосся, негайно зверніться до лікаря. Раптова втрата волосся, коли волосся випадає жмутами, може означати основну проблему зі здоров’ям.

Рекомендовані статті