Вітамін D – Як вітамін D покращує здоровья вашої шкіри?

Ми всі знаємо, що вітамін D або «сонячний» вітамін, як його більш відомо, відіграє вирішальну роль у збереженні міцності наших кісток. Але чи знаєте ви, що цей вітамін також відіграє вирішальну роль у здоров’ї вашої шкіри?

Вітамін D має дивовижні переваги для вашої шкіри. У цій статті ми розповімо вам, чому вітамін D важливий для вашої шкіри та як ви можете отримувати оптимальну кількість вітаміну D, щоб зберегти її здоровою.

Чи корисний вітамін D для шкіри?

Вітамін D - Як вітамін D покращує здоровья вашої шкіри?

Чи знаєте ви, що ваша шкіра є основним органом, який постачає вітамін D у ваше тіло? Тому не дивно, що вітамін D відіграє вирішальну роль у розвитку та підтримці вашої шкіри.

Деякі важливі функції вітаміну D у шкірі перераховані нижче:

1. Бар’єрна функція шкіри

Вітамін D регулює утворення кератиноцитів, клітин епідермісу, який є зовнішнім шаром шкіри. Ці клітини мають вирішальне значення для підтримки функції шкірного бар’єру. Шкірний бар’єр не тільки захищає вашу шкіру від шкідливих мікробів і хімікатів, але й допомагає утримувати вологу, запобігаючи зневодненню шкіри.

2. Підвищення імунітету шкіри

Шкіра є найбільшим захисним органом і одним із ключових компонентів першої лінії захисту вашого тіла. Вітамін D незамінний для активації імунних клітин, таких як макрофаги та моноцити. Ці клітини вродженої імунної системи відіграють вирішальну роль у виявленні та боротьбі з будь-якими чужорідними речовинами, які потрапляють через шкіру.

Вітамін D також необхідний для регуляції В-клітин і Т-клітин, двох основних компонентів адаптивної імунної системи. Надмірна активація цих клітин може призвести до аутоімунних розладів.

3. Протимікробну дію

Окрім сприяння бар’єрній функції та регуляції компонентів імунної системи, вітамін D має пряму антимікробну дію на шкіру. Щоразу, коли мікроби потрапляють на шкіру, вітамін D активує певні рецептори, які вбивають мікроорганізми.

4. Регуляція роботи сальних залоз

Наукові дослідження показали, що вітамін D важливий для регуляції росту та оптимального функціонування клітин сальних залоз, присутніх у шкірі. Сальні залози виділяють шкірне сало, яке є природним жиром, який утворює захисний шар на поверхні шкіри.

5. Фотозахисні ефекти

Показано, що місцеве застосування вітаміну D3 захищає шкіру від пошкоджень, спричинених УФ-випромінюванням. Вітамін D зменшує загибель клітин, сприяє виживанню клітин і певною мірою зменшує почервоніння внаслідок фотопошкодження шкіри, викликаного УФ-випромінюванням.

6. Загоєння ран

Було показано, що вітамін D збільшує експресію білка кателіцидину. Цей протимікробний білок сприяє відновленню пошкодженої тканини та відновленню барьерног механізму шкіри. Тому він важливий для процесу загоєння ран на шкірі.

Як отримати оптимальну кількість вітаміну D?

Вітамін D - Як вітамін D покращує здоровья вашої шкіри?

Вітамін D є досить дивним серед вітамінів, оскільки ви не можете отримати багато вітаміну D з харчових джерел. Він утворюється у вашій шкірі під впливом ультрафіолетового випромінювання B, присутнього на сонці.

Вплив сонячного світла активує попередник вітаміну D, присутній в епідермісі, який потім потрапляє в кровообіг. Потім ця форма вітаміну D зазнає подальшої трансформації в печінці та нирках відповідно з утворенням активної форми вітаміну D3, який необхідний для різних метаболічних процесів в організмі.

Однак вам потрібен лише помірний вплив сонячного світла, щоб отримати необхідну кількість вітаміну D. Надмірне перебування на сонці може призвести до раку шкіри, особливо у людей зі світлим кольором обличчя.

Певна жирна риба, така як лосось, оселедець, скумбрія, сардини, червоне м’ясо, яйця тощо, є хорошим джерелом вітаміну D. Риб’ячий жир є ще одним хорошим джерелом вітаміну D. Гриби, мабуть, єдине вегетаріанське джерело вітаміну D. Обидва молочні та немолочні продукти, а також деякі сухі сніданки можуть бути збагачені вітаміном D.

Якщо ви не можете отримати достатню кількість вітаміну D від сонячного світла або з дієтичних джерел, ви можете вибрати добавки вітаміну D. Найкраще проконсультуватися з лікарем і перевірити рівень вітаміну D перед початком прийому добавки вітаміну D.

Який вітамін D найкраще підходить для шкіри?

Вітамін D3, також відомий як холекальциферол, є формою вітаміну D, який природним чином виробляється у вашому організмі під впливом сонячного світла. Вітамін D3 у своїй активованій формі робить усі чудеса з регенерацією шкіри та іншими метаболічними функціями шкіри.

Вітамін D2 або ергокальциферол є формою вітаміну D з рослинних джерел, таких як гриби. Також було показано, що вітамін D2 працює в організмі за подібним механізмом, що й вітамін D3. Однак і вітамін D2, і D3 повинні бути активовані вашим тілом, щоб перетворитися в їх активні функціональні форми.

Чи може нестача вітаміну D викликати проблеми зі шкірою?

Оскільки вітамін D відіграє таку важливу роль у розвитку та нормальному функціонуванні шкіри, очевидно, що нестача вітаміну D спричинить різні проблеми зі шкірою. Дефіцит вітаміну D може збільшити ризик наступних захворювань і розладів.

  • Екзема
  • Псоріаз
  • Вітіліго
  • Певні форми раку шкіри
  • Збільшення кількості вугрів
  • Втрата волосся

Висновок

Вітамін D є важливим вітаміном, який відіграє багато ролей у підтримці здоров’я вашої шкіри. Помірний вплив сонячного світла та споживання їжі, багатої на вітаміни, можуть гарантувати, що ви отримуєте достатню кількість вітаміну D. Однак обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж почати приймати вітамін D. Надмірне споживання добавок вітаміну D може спричинити побічні ефекти.

Рекомендовані статті