Вітамін F – Як вітамін F допомагає вашій шкірі сяяти?

Цікаво, чому вітамін F раптом став предметом розмов? Незважаючи на те, що вітамін F називають вітаміном, він не є традиційним вітаміном. Це суміш двох незамінних жирних кислот, які мають численні переваги для вашої шкіри.

Багато людей також вважають вітамін F своїм новим найкращим засобом для догляду за шкірою, оскільки він зволожує шкіру та захищає шкірний барьер. У цій статті ми обговоримо, як можна включити вітамін F у свій щоденний режим догляду за шкірою та які дивовижні переваги він приносить вашій шкірі!

Що таке вітамін F?

Вітамін F - Як вітамін F допомагає вашій шкірі сяяти?

Вітамін F не є справжнім вітаміном. Швидше, це вітамінний комплекс, який містить дві незамінні жирні кислоти, які називаються альфа-ліноленова кислота (АЛК) і лінолева кислота (ЛА). Обидва вони належать до поліненасичених жирних кислот. Альфа-ліноленова кислота належить до сімейства омега-3, тоді як лінолева кислота відноситься до омега-6 жирних кислот.

Поєднання цих двох жирних кислот регулює здорові функції організму та відіграє важливу роль у сприянні сяючій шкірі. Комплекс вітамінів був відкритий у 1920 році. Однак ваше тіло не виробляє жодної з цих жирних кислот природним шляхом, і обидві вони повинні бути отримані зі звичайної дієти.

Що вітамін F робить для шкіри?

1. Підтримує баланс вологи

Вітамін F відомий своїми зволожуючими властивостями. Будучи незамінною жирною кислотою омега-6, вона утримує вологу у вашій шкірі та підтримує природний рівень вологи.

2. Бореться з прищами

Дослідження, проведене в 1998 році, оцінювало місцеве застосування вітаміну F людям з акне. Результати показали, що пустули зменшилися на 25% після одного місяця застосування.

3. Протизапальну

Маючи протизапальні властивості, вітамін F є надзвичайно корисним для людей зі схильною до вугрів шкірою або тим, хто має проблеми зі запаленням шкіри.

4. Контролює псоріаз

Хоча вітамін F підходить для всіх типів шкіри, він найкраще працює для людей з чутливою шкірою. Шкірні захворювання, такі як псоріаз, себорейний дерматит і акне, можна певною мірою контролювати за допомогою вітаміну F.

5. Блокує УФ-промені

Вітамін F має протизапальну дію, а також має деякі імунні властивості. Коли ваша шкіра контактує з сонячним світлом, вітамін F намагається змінити реакцію. Отже, якщо ви не використовували сонцезахисний крем протягом дня, але застосували місцевий вітамін F, ваша шкіра буде в безпеці на деякий час.

6. Захищає шкірний бар’єр

Лінолева кислота вітаміну F допомагає будувати зовнішній шар вашої шкіри. Цей шар захищає вас від зовнішніх патогенів, бактерій, мікробів, ультрафіолетового випромінювання тощо. Місцеве застосування вітаміну F зміцнює захисний бар’єр вашої шкіри.

7. Додає сяйво вашій шкірі

Оскільки він зволожує вашу шкіру, зменшує сухість. Це робить вашу тьмяну шкіру зволоженою та харизматичною. Ваша шкіра починає сяяти природним чином через кілька днів застосування вітаміну F.


Які найкращі джерела вітаміну F?Джерело їжі


Кількість ALA або LA жирних кислот


Соєва олія


7 грам LA/ 15 ML


Кукурудзяна олія


7 грам LA/15 ML


мигдаль


3,5 грама LA/1 унція


Насіння льону


6,5 грам ALA/1 унція


Волоські горіхи


2,5 грама ALA/1 унція


Насіння Чіа


5 грамів ALA/1 унція


Лляне масло


7 грам АЛК/15 мл


Пекан


6 грам LA / 1 унція


Оливкова олія


10 грам LA/ 15 ML


Насіння коноплі


3 грами ALA/1 унція


Насіння


11 грам LA/1 унція

Як можна включити вітамін F у свій звичайний догляд за шкірою?

Вітамін F доступний у різних формах, таких як маски для обличчя, креми, сироватки та тоніки. Ви можете придбати засіб для догляду за шкірою з вітаміном F у місцевому магазині засобів по догляду за шкірою або на будь-якій торговій платформі в Інтернеті. Щоб максимально використати вітамін F для вашої шкіри, виконайте наведені нижче дії.

1. Спочатку вимийте обличчя м’яким миючим засобом і висушіть його. Нанесіть тонік з вітаміном F на обличчя та шию, перш ніж наносити що-небудь інше.

2. Другий крок передбачає нанесення крему-бустера, який містить багато вітамінів (включно з вітаміном F) і мінералів. Нанесіть крем на обличчя кінчиком пальця. Будьте обережні під час масажу шкіри.

3. Третім і останнім етапом вашого догляду за шкірою має бути зволожуючий крем. Використовуйте зволожуючий крем, який підходить вашій шкірі. Ви можете обрати зволожуючий крем, який містить незамінні жирні кислоти ALA та LA.

4. Якщо ви використовуєте будь-який місцевий крем з вітаміном F, то нанесення його двічі на день буде достатнім. Також переконайтеся, що ви споживаєте їжу, яка містить незамінні жирні кислоти ALA та LA.

Що трапиться, якщо у вас буде дефіцит вітаміну F?

Дефіцит вітаміну F – не поширене явище. Але якщо хтось не отримує достатню кількість незамінних жирних кислот альфа-ліноленової кислоти (АЛК) і лінолевої кислоти, то можуть виникнути такі проблеми, як сухість шкіри, випадання волосся, струпи та виразки на шкірі . Іншими наслідками дефіциту вітамінів є повільний ріст дітей, уповільнене загоєння ран і підвищена ймовірність інфекцій.

Які побічні ефекти надлишку вітаміну F?

Немає повідомлень про такі побічні ефекти для вітаміну F. Але надмірне споживання будь-чого може призвести до проблем зі здоров’ям. Експерти припускають, що популярне співвідношення альфа-ліноленової кислоти (АЛК) і лінолевої кислоти становить 4:1.

Зазвичай включення вітаміну F у ваш звичайний раціон або місцеве використання не потребує рекомендації лікаря. Однак, якщо у вас є якісь медичні проблеми або ви приймаєте певні ліки, ви можете попросити свого лікаря порекомендувати дозування.

Висновок

Вітамін F є сумішшю двох дуже незамінних жирних кислот: альфа-ліноленової кислоти (АЛК) і лінолевої кислоти. Ці два надзвичайно важливі для підтримки здоров’я. Оскільки людський організм не виробляє вітамін F, люди повинні споживати його через свій регулярний раціон.

Нестача незамінних жирних кислот може призвести до кількох проблем, таких як сухість шкіри, випадання волосся, шкірні інфекції тощо. Але будьте уважні, приймаючи щоденну дозу вітаміну F, оскільки надмірне споживання може призвести до проблем зі здоров’ям.

Рекомендовані статті