Суха шкіра за вухами – Які причини, лікування та профілактика?

Ви відчували сухість і свербіж шкіри навколо вух? Причин може бути багато, наприклад надмірне перебування на сонці або хронічне захворювання шкіри.

Розуміння основної причини може допомогти вам визначити правильне лікування. У цій статті ми говоримо про різні фактори, які можуть спровокувати сухість шкіри за вухами, і про відповідні методи лікування.

Прокрутіть вниз, щоб дізнатися більше.

Що викликає сухість шкіри за вухами?

Суха шкіра за вухами - Які причини, лікування та профілактика?

1. Вплив сонця

Надмірне перебування на сонці може серйозно пошкодити нашу шкіру. У цьому випадку, коли ви виходите на сонце без сонцезахисного крему чи захисного одягу, ви піддаєте шкіру шкідливому ультрафіолетовому випромінюванню. Шкідливі промені сонця, як правило, пошкоджують зовнішній шар вашої шкіри, вбиваючи клітини шкіри, таким чином роблячи шкіру сухою та лущиться.

2. Плавання в хлорованому басейні

Хлор має потенціал для видалення природного шкірного сала з вашої шкіри. Коли ви плаваєте в хлорованому басейні, ваша шкіра контактує з хлором, і він висушує вашу шкіру, видаляючи природний жир. Ви також можете відчувати свербіж і подразнення як побічний ефект хлорованої води.

3. Зневоднення

Зневоднена шкіра свідчить про те, що організму не вистачає води. Якщо регулярного споживання води недостатньо, ваша шкіра буде зневоднена. Зневоднення може зробити вашу шкіру надзвичайно сухою та тьмяною.

4. Паління

Нікотин є основним компонентом сигарет. Вживання нікотину шкідливе для вас, оскільки він перешкоджає кровотоку, звужуючи кровоносні судини. Поряд із серйозними проблемами зі здоров’ям, це викликає сухість шкіри.

5. Стрес

Стрес має набагато сильніший вплив на ваше тіло, ніж ви думаєте. Коли ви через щось напружені, ваше тіло виділяє такі гормони, як адреналін і кортизол. Підвищення адреналіну викликає надмірне потовиділення, через що ви втрачаєте занадто багато води з організму. Це може призвести до зневоднення. Зневоднена шкіра виглядає сухою і вразливою.

6. Екстремальні погодні умови

Сухість шкіри за вухами може бути викликана екстремальними погодними умовами у вашому регіоні. Як спекотна, так і холодна погода можуть висушити шкіру. Навіть температура кімнати має велике значення для вашої шкіри. Якщо занадто жарко або сухо, це може мати негативний вплив на вашу шкіру.

7. Жорстке мило

Мило та миючі засоби для тіла на хімічній основі часто серйозно впливають на шкіру. Він видаляє природні жири з вашої шкіри та робить її сухою. Те ж саме стосується і парфумів. Багато хто з вас використовує духи за вухами, це може надати вам приємного аромату, але ваша шкіра страждає.

8. Алергічні реакції

Деякі з вас можуть мати алергічні реакції на певні метали. Наприклад, якщо у вас алергія на нікель, носіння сережок на основі нікелю може призвести до алергічної реакції, що призведе до сухості та свербіння шкіри за вухами.

9. Захворювання шкіри

Є кілька хронічних захворювань шкіри, які можуть викликати сухість вашої шкіри. Серед них псоріаз, екзема та себорейний дерматит. Псоріаз накопичує клітини шкіри у вашому тілі, і вона відчувається сухою та свербить. Це може статися і за вухами. Подібним чином екзема починається з сухості шкіри, а потім викликає біль і свербіж. Себорейний дерматит також викликає лусочки шкіри за вухами, схожі на лупу. Ваша шкіра виглядає надзвичайно сухою та лущиться.


Як лікувати суху шкіру за вухами?

Суха шкіра за вухами - Які причини, лікування та профілактика?

1. Безрецептурні креми

Ви можете спробувати використовувати безрецептурні креми для вирішення проблем сухої та лускатої шкіри. Такі місцеві креми містять молочну кислоту та сечовину та чудово діють на дуже суху шкіру. Дозування в основному вказано на самій етикетці продукту, однак ви все одно можете уточнити у фармацевта щодо використання.

2. Змініть своє мило

Вплив на шкіру агресивного мила або миючих засобів може висушити шкіру. Розумно перейти на щось натуральне та м’яке, що не зашкодить вашій ніжній шкірі. Обирайте антибактеріальне мило, яке не тільки очищає шкіру, але й захищає її від мікробів і бактерій. Ви також можете використовувати м’яке зволожуюче мило.

3. Уникайте свербіння

Якщо ваша шкіра свербить через сильну сухість, вона потребує уваги. Не дряпайте нігтями вже роздратовану шкіру. Краще тримайте холодний компрес за вухом для заспокійливого ефекту. Купіть протизапальний крем у будь-якому медичному магазині, щоб зменшити відчуття та свербіж. Гідрокортизон — це крем/мазь для місцевого застосування, яка зазвичай використовується для зняття свербіння.

4. Зволожуйте шкіру

Зволоження стає необхідним у разі сухої шкіри. Ви можете вибрати з широкого асортименту лосьйонів, мазей або кремів для лікування сухої шкіри за вухами. Мазі в основному складаються з води та олії, і вони забезпечують максимальний захист вашої шкіри. Це також триває довго. Оскільки крем містить більше води, ніж масла, його потрібно наносити кілька разів на день. З іншого боку, лосьйони трохи рідкі й потребують частого застосування.

5. Тримайтеся подалі від алергенів

Якщо у вас алергія на якийсь метал або інгредієнти, намагайтеся триматися подалі від них. Ретельно обирайте свої улюблені прикраси. Перевірте, чи немає у вас алергії на метал. Якщо ваша шкіра чутлива до металу, негайно припиніть його носити.

Поради щодо запобігання сухості шкіри за вухами

1. Нанесіть сонцезахисний крем за вухо, коли виходите на сонце або збираєтеся плавати.

2. Якщо ви живете в екстремальних погодних умовах, переконайтеся, що температура у вашому приміщенні помірна.

3. Уникайте будь-яких металів або інгредієнтів, які можуть викликати алергічні реакції.

4. Використовуйте натуральні ароматизатори замість звичайних духів.

5. Уникайте прийняття гарячих ванн. Це може висушити шкіру.

6. Використовуйте для шкіри мило та миючі засоби з натуральними інгредієнтами.

7. Переконайтеся, що ви п’єте достатню кількість води щодня.

8. Регулярно зволожуйте шкіру за вухом.

Коли звертатися до лікаря?

Якщо зволоження або використання місцевих кремів не допомагає вашій шкірі, настав час звернутися за допомогою до лікаря. Надзвичайно суха шкіра, яка лущиться, може бути не просто сухістю. Це можуть бути симптоми серйозних захворювань шкіри, таких як псоріаз та себорейний дерматит. У цьому випадку безрецептурні ліки можуть не подіяти. При таких захворюваннях шкіри потрібне правильно призначене ліки.

Крім того, якщо не лікувати ці захворювання шкіри, це може призвести до подальшого зараження. Ваш лікар є тією людиною, яка може запропонувати правильне лікування залежно від тяжкості та того, чи потрібна вам якась волога пов’язка чи ні.

Висновок

З сухою шкірою за вухами можна впоратися, якщо трохи змінити спосіб життя та дотримуватися правил догляду за шкірою. Зазвичай з цим можна впоратися, наносячи на уражену ділянку зволожуючий або безрецептурний крем. Але якщо сухість є симптомом серйозного захворювання шкіри, їй знадобиться час і медична допомога.

Зверніть увагу на раннє розуміння симптомів, щоб визначити правильне лікування. Крім того, вживайте запобіжних заходів, про які ми згадали в статті, щоб захистити свою шкіру. Сподіваємося, що вони допоможуть!

Рекомендовані статті