Гормональні прищі – Які причини та лікування гормональних прищів?

Цей знайомий прищик щомісяця з’являється на вашому обличчі за кілька днів до менструального циклу? Ну, це гормональні прищі.

Давайте розглянемо, як гормони відіграють величезну роль у виникненні прищів і як їх можна лікувати.

Що таке гормональні прищі?

Гормональні прищі - Які причини та лікування гормональних прищів?

Гормональні прищі пов’язані з коливаннями гормонів в організмі. Ви, швидше за все, зіткнетеся з гормональними прищами в період статевого дозрівання. Однак це може статися з будь-ким у будь-якому віці через коливання наступних гормонів:

1. Естрогени

Їх також називають жіночими статевими гормонами, вони відповідають за репродуктивний розвиток.

2. Прогестерон

Гормон, що знаходиться в жіночому організмі, який готує їх до зачаття та вагітності.

3. Андрогени

Їх також називають чоловічими статевими гормонами, вони також присутні в організмі жінок у більшій кількості, ніж естрогени. Андрогени у жінок відіграють важливу роль у запуску процесу статевого дозрівання. Основним андрогеном, який відіграє важливу роль у виникненні гормональних прищів, є тестостерон.

Порушення рівня андрогенів можуть створити проблему для вашої шкіри. Високий рівень андрогенів пов’язаний із надлишковим утворенням шкірного сала в шкірі. Це може призвести до закупорки пір і, зрештою, гормональних прищів.

Гормони з часом мають тенденцію стабілізуватися у чоловіків. Жінки зазвичай стають жертвами гормональних прищів. Менструальний цикл, вагітність і менопауза можуть викликати гормональні зміни в організмі жінки. Згодом це може призвести до появи прищів.


Що викликає гормональні прищі?

Гормональні прищі - Які причини та лікування гормональних прищів?

1. Менструація

Коливання гормонів перед початком менструального циклу можуть спровокувати появу прищів. Повідомляється, що значна кількість жінок відчуває симптоми передменструального акне.

Рівні естрогену та прогестерону падають із наближенням вашого «часу місяця». Рівень тестостерону залишається постійним, що робить його домінуючим гормоном під час менструації. Це може сприяти виробленню шкірного сала, викликаючи попрілості на шкірі.

2. Менопауза

Під час менопаузи у жінок спостерігається зниження рівня естрогенів і підвищення андрогенів. Це також може призвести до вириву.

3. Статеве дозрівання

Під час статевого дозрівання рівень андрогенів підвищується у чоловіків і жінок, щоб збільшити міцність кісток і м’язів. Це може призвести до надмірного вироблення шкірного сала, що призведе до появи прищів.

4. СПКЯ

Синдром полікістозних яєчників виникає у жінки в дітородний період. СПКЯ виникає, коли високий рівень андрогенів перешкоджає виробленню естрогену та прогестерону в організмі жінки. Це сприяє жирній шкірі та призводить до гормональних симптомів акне. СПКЯ може вплинути на репродуктивний цикл жінки та спричинити нерегулярні менструації.

Симптоми гормональних прищів

 • У період статевого дозрівання гормональні прищі зазвичай з’являються на лобі та переніссі. Це тому, що більшість ваших сальних залоз розташовані у вашій Т-зоні.
 • У дорослих гормональні прищі зазвичай з’являються на нижній частині обличчя. Це стосується області щік і щелепи.

Лікування гормональних прищів

1. Гормональна терапія

Гормональна терапія є основним методом лікування гормональних вугрів і широко використовується. Він працює шляхом зниження рівня циркулюючих андрогенів у вашому тілі. Ця терапія виявилася ефективною для зменшення гормональних симптомів акне у жінок, які погано реагують на інші процедури зменшення акне.

Препарати, які використовуються в гормональній терапії, поділяються на такі категорії:

A. Блокатори андрогенних рецепторів

Ці препарати діють шляхом зв’язування з білками (андрогенними рецепторами), щоб запобігти цьому андрогенам. Це пригнічує дію андрогенів у вашому тілі, що може допомогти зменшити вироблення шкірного сала.

B. Оральні контрацептиви

Вони зменшують вироблення андрогенів у ваших яєчниках. Це ефективний варіант лікування для жінок, які також шукають переваги контрацепції. Ці таблетки пригнічують рівень андрогенів, таким чином зменшуючи вироблення шкірного сала у вашій шкірі.

C. Глюкокортикоїди

Вони пригнічують вироблення андрогенів у ваших надниркових залозах. Ваші наднирники виділяють у ваше тіло різні гормони. Це допомагає вашим клітинам правильно виконувати свої функції. Ці залози можуть надмірно виробляти андрогени, що може бути причиною ваших гормональних прищів.

Хоча гормональна терапія є першим заходом проти гормональних вугрів, ось деякі інші підтримуючі методи лікування, які підходять разом з нею:

2. Пероральні антибіотики

Пероральні антибіотики можна приймати, якщо ваша шкіра погано реагує на місцеві ліки.

A. Доксициклін

Доксициклін є одним з найбезпечніших препаратів для лікування вульгарних вугрів. Він має антибактеріальні та протизапальні властивості, які необхідні для зменшення симптомів акне, включаючи почервоніння, набряк і біль. Це також може допомогти зменшити подальші висипання.

B. Міноциклін

Міноциклін виявився ефективним антибіотиком для лікування вульгарних вугрів.

C. Ізотретиноїн

Ізотретиноїн є похідним вітаміну А. Важливо підтримувати гарне здоров’я шкіри. Ізотретиноїн використовується для лікування важких випадків кістозних вугрів.Примітка:


Не вживайте його без консультації з дерматологом, оскільки це може спричинити побічні ефекти, такі як сухість, свербіж, витончення волосся, втрата ваги та нудота. 


Це повністю заборонено для вагітних або тих, хто хоче завагітніти, оскільки це може спричинити деякі серйозні вроджені дефекти.

3. Місцеве лікування

A. Бензоїл пероксид

Перекис бензоїлу є місцевим засобом для лікування запальних і незапальних вугрів. Побічні ефекти перекису бензоїлу включають сухість, подразнення та свербіж.

B. Саліцилова кислота

Саліцилова кислота є популярним інгредієнтом індустрії краси. Він має протизапальні властивості, які сприяють поліпшенню симптомів акне.

C. Азелаїнова кислота

Місцеві форми азелаїнової кислоти можна використовувати для лікування запальних прищів. Азелаїнова кислота має протизапальні властивості, які можуть допомогти полегшити симптоми акне. Іноді вони можуть викликати серйозні побічні ефекти, такі як утруднене дихання, висип, кропив’янка та набряк язика та шиї.

D. Місцеві ретиноїди

Місцеві ретиноїди сприяють підтримці загального здоров’я шкіри та покращенню текстури. Вони мають протизапальні властивості, які допомагають зменшити прищі. Побічні ефекти місцевих ретиноїдів включають сухість, свербіж і почервоніння.

4. Ін’єкції стероїдів

Вони використовуються для лікування запальних прищів. Ін’єкції стероїдів можуть полегшити запалені ділянки тіла. Однак це не рекомендоване лікування прищів. Ці ін’єкції – це скоріше швидке рішення, якщо ви хочете позбутися одного прища перед великою подією чи днем.

Домашні засоби від гормональних прищів

Ми постійно шукаємо природні альтернативи для вирішення проблем зі здоров’ям. Ось деякі природні домашні засоби, які можуть позитивно вплинути на зменшення симптомів гормональних прищів:

1. Куркума

Його антимікробні та протизапальні властивості можуть допомогти покращити симптоми акне.

2. Коріандр

Коріандр має протизапальні, антисептичні та антибактеріальні властивості. Це може служити ефективним варіантом при лікуванні запальних вугрів.

3. Кутки

Його протизапальні та заспокійливі властивості можуть допомогти боротися з хронічними прищами.

4. Шатаварі

Ця рослина, що балансує гормони, традиційно використовується для сприяння ряду переваг для здоров’я, особливо тих, що стосуються жіночої репродуктивної системи. Це робить його здатним лікувати гормональні симптоми акне.

5. Солодка

Доведено, що екстракт солодки має антиандрогенну дію. Це сприяє гормональному балансу і може бути використано для зменшення гормональних симптомів акне.

Дієта, яку слід і чого не можна робити при гормональних прищах

Не варто

Деякі продукти можуть спричинити підвищення рівня цукру в крові. Це вивільняє у вашому тілі гормон під назвою інсулін, який пов’язаний із надмірним виробленням шкірного сала.

Продукти, які можуть сприяти стрибкам інсуліну:

 • паста
 • білий хліб
 • білий рис
 • цукор

Якщо ви регулярно споживаєте ці продукти, ви можете наражати свою шкіру на небезпеку.

дос

Споживання продуктів, які борються із запаленням, може зменшити симптоми акне. До них належать:

 • Продукти, багаті антиоксидантами
 • Цільного зерна
 • Добавки та продукти харчування з вітаміном А
 • Фрукти
 • Овочі
 • Продукти, багаті клітковиною

Рекомендовані статті