Найкращі книги українських авторів, що варто прочитати вже сьогодні

Війна внесла корективи у життя всіх українців. Багато чоловіків і жінок воюють на фронті, волонтерять, мільйони людей покинули рідні домівки та опинилися на заході України або за кордоном. Чи доцільно у такий час читати? Думки з цього приводу різні. Хтось не може взяти до рук книжку, а когось хоче купити книги українських авторів , які тримають його на плаву та допомагають пережити лихі часи.

Найкращі книги українських авторів, що варто прочитати вже сьогодні

А що думаємо ми?

По-перше,  війна – це не привід деградувати. А по-друге, саме культура і мистецтво – це те, заради чого варто воювати і заради чого варто перемогти. Наша музика, автентичний  живопис, українська література, книги – це те, що робить нас українцями, це те, що становить генетичний код нашої нації! Збережемо це – виграємо війну! Адже боротьба точиться не лише на полі бою та не лише летальною зброєю. Є й інший фронт – культурний, мовний, ідеологічний. Є речі, які піднімають дух і дають надію на майбутнє. Є інша зброя – українська художня література, рівень якої росте просто на очах. І яка, ми в це віримо, після нашої перемоги зацвіте буйним цвітом, адже з’являться нові героїчні персонажі та карколомні сюжети, ліричні історії та захоплюючі бойовики, сльозливі романи та історичні розвідки, фантастичний екшн та цікавезне нон-фікшн!

Книги українських письменників – які вони?

Так історично склалося, що ми доволі мало знаємо вітчизняну культуру й мистецтво, адже радянщина навіяла нам думку, що «українське» – значить вторинне, сільське, гірше порівняно зі світовим чи російським. Що ми знаємо про наших авторів? Книги сучасних українських письменників – які вони?

Найкращі книги українських авторів, що варто прочитати вже сьогодні

У кожного з нас свій досвід, звісно. Хтось є справжнім бібліофілом і чудово орієнтується у літпроцесі, та більшість наших громадян, на жаль, читають мало та досі думають, що пишуть «добре там, де нас нема».

Щоби розвінчати таку думку, ми підібрали для вас три найкращі книги українських авторів!

1. Оксана Луцишина. Іван і Феба

Завдяки цьому роману авторка минулого року стала Лауреаткою Національної премії імені Шевченка!

За напругою сюжету ця книга перегукується із текстами Кінга! Події розгортаються в останні роки панування СРСР та на початку нашої Незалежності. Головні герої – Іван, що навчався у Львові та брав свого часу участь у Революції на граніті, та його наречена, письменниця Марія, яка називає себе Фебою.

2. Сергій Гридін. Сапери

Ця книга написана на життєвих фактах та зі знанням справи, адже сам автор був свого часу командиром саперного взводу. Уся правда про війну, про її будні та свята, виклики та випробування, щедро присмачена цікавити життєвими історіями та особливостями воєнного побуту! Сучасна українська література збагатилася на ще один вартісний роман!

Найкращі книги українських авторів, що варто прочитати вже сьогодні

3. Брати Капранови. Забудь-річка

Вітчизняна література уже полюбила цих двох авторів – братів Капранових, які не лише пишуть цікаві книги, а й мають власний ютуб-канал ім. Т.Г. Шевченка, де знімають різноманітні пізнавальні лекції про культуру та історію України.

У цьому романі розгорається майже детективна історія – на фронт Другої світової потрапляють аж троє чоловіків із ім’ям Степан Шагута. Минає час – і їхні нащадки закохуються одне в одного та намагаються розкрутити клубочок давніх родинних таємниць…

Якщо ми вас заінтригували, то порадимо купити українську літературу в інтернет-магазині «Дім книги»: https://dk-books.com/catalog/3484/.  Адже там найкращий вибір та найнижчі ціни, постійні знижки та акційні пропозиції, дбайливі консультанти й швидка доставка.

Рекомендовані статті