Колоїдна вівсянка – Як колоїдна вівсянка впливає на шкіру?

Ви на межі відмови від сухої шкіри, яка лущиться та свербить? Якщо так, то ви, ймовірно, ще не пробували колоїдну вівсянку!

Колоїдна вівсянка, яка широко використовується в продуктах по догляду за шкірою, вважається благом завдяки своїй безпеці, зволожуючому ефекту та ряду інших переваг. Насправді він виявився ефективним засобом від екземи!

Давайте розповімо вам про все, що він може робити, і про те, як ви можете ним користуватися.

Що таке колоїдна вівсянка?

Колоїдна вівсянка - Як колоїдна вівсянка впливає на шкіру?

Колоїдна вівсянка – це овес дрібного помелу. Він містить жири, білки та інші поживні речовини, завдяки яким діє як помякшувач (пом’якшувач шкіри).

FDA схвалив колоїдну вівсянку як безпечний засіб для захисту шкіри. Інгредієнт має як зволожуючі, так і антиоксидантні властивості, що означає, що він бореться з вільними радикалами у вашій шкірі, запобігає появі зморшок і зберігає її гладкою та пружною.

Колоїдна вівсяна каша може запобігти запаленню, викликаному групою білків у вашому тілі, відомих як цитокіни. Він володіє цією здатністю через наявність авенантрамідів. Таким чином, він використовується для лікування дерматитів та інших запальних захворювань сухої шкіри. Він також використовується для полегшення свербіння, спричиненого променевою терапією для хворих на рак.

Переваги колоїдної вівсянки

Колоїдна вівсянка - Як колоїдна вівсянка впливає на шкіру?

1. Зміцнює бар’єрну функцію шкіри

Ваша шкіра складається із захисного шару, який також називають шкірним барьером. Цей шар життєво важливий для захисту вашої шкіри від агресорів зовнішнього середовища. Це також запобігає втраті води. Однак іноді через внутрішні та зовнішні чинники, такі як пошкодження ультрафіолетом, гени та погода, цей шар може бути знищений. Саме тут колоїдна вівсянка може принести користь вашій шкірі. Він зміцнює бар’єр вашої шкіри, запобігаючи втраті води та відчуття сухості.

2. Заспокоює роздратовану шкіру

Колоїдна вівсяна каша діє як пом’якшувальний засіб, додаючи вологу шкірі. Зберігає шкіру м’якою та запобігає свербінню. Він також може полегшити роздратовану шкіру, оскільки має протизапальні властивості, які запобігають почервонінню та запаленню. Це пов’язано з вмістом волокон і целюлози. Тому його також рекомендують людям з екземою.

3. Запобігає трансепідермальній втраті води

Колоїдна вівсянка – це інгредієнт, який створює бар’єр над верхнім шаром шкіри. Це запобігає втраті вашою шкірою природної води та вологи, а це означає, що гладка, зволожена та здорова шкіра – у вас.

Побічні ефекти колоїдної вівсяної каші

Колоїдна вівсяна каша була зареєстрована та схвалена як безпечний засіб, який дуже рідко викликає почервоніння або алергічні реакції. Одне дослідження показало, що 4 45 820 людей повідомили про відсутність алергічних реакцій після використання засобів особистої гігієни на основі колоїдної вівсянки протягом 3 років.

Інше дослідження, проведене на 2291 людині, показало, що деякі з них відчували легке подразнення після використання колоїдного вівсяного пластиру протягом дня. Вони також помітили, що їх шкіра залишалася зволоженою протягом кількох тижнів після цього.

Колоїдна вівсянка дуже рідко викликає побічні ефекти. Однак печіння, почервоніння та подразнення можуть виникнути, якщо у вас алергія на цей інгредієнт. Якщо у вас алергія саме на вівсянку, не використовуйте колоїдну вівсянку.

Обов’язково перевірте інгредієнти продукту, який ви використовуєте, на наявність інших можливих алергенів. Ви також повинні обов’язково провести патч-тест, якщо ваша шкіра дуже чутлива. Нанесіть трохи засобу на тильну сторону долоні. Дайте йому вбратися у вашу шкіру та потримайте 24 години. Якщо ваша шкіра не реагує, використовувати його безпечно.

Чи можна щодня вживати колоїдну вівсянку?

Якщо у вас дуже суха і чутлива шкіра, рекомендується вживати колоїдну вівсяну кашу два рази на день. Якщо у вас жирна шкіра, вона може бути жирною. Тож один раз на два дні слід використовувати для жирної шкіри. Однак якщо у вас екзема, щоденне вживання колоїдної вівсяної каші полегшить свербіж. Колоїдна вівсяна каша використовується в 1% концентрації для зменшення симптомів атопічного дерматиту.

Взаємодії колоїдної вівсянки

Колоїдна вівсянка при місцевому застосуванні вважається безпечною. Однак, якщо ви використовуєте його в поєднанні з будь-якими місцевими методами лікування або іншими ліками, поговоріть про це зі своїм лікарем.

Немає відомостей про взаємодію поживних речовин або ліків із колоїдною вівсянкою. Якщо у вас алергія на глютен, вам слід бути обережними з використанням вівсяних пластівців у ванній. Це пов’язано з тим, що продукти, що містять вівсянку, також можуть утворювати сліди глютену. Це також може статися під час обробки.

Ви можете придбати сертифіковану безглютенову вівсянку в будь-якому магазині.

Запобіжні заходи під час використання колоїдної вівсянки

Перш ніж використовувати будь-який продукт, що містить колоїдну вівсянку, перевірте інгредієнти. Якщо продукт містить інші інгредієнти, на які у вас алергія, утримайтеся від його використання.

Обов’язково повідомте свого лікаря про будь-які ліки, які ви приймаєте, щоб уникнути будь-яких взаємодій. Якщо ваша шкіра схильна до акне, шукайте некомедогенний продукт, що містить колоїдну вівсянку.

Як використовувати колоїдну вівсянку?

1. У вашій ванні

Додавання кількох чашок колоїдної вівсянки у ванну може заспокоїти подразнення. Пориньте у ванну приблизно на 18-20 хвилин.

2. У вашому зволожуючому кремі

Два рази на день можна використовувати зволожуючі засоби, що містять колоїдні вівсяні пластівці. Деякі лікарі рекомендують використовувати його так часто, як вам заманеться. Однак дворазове використання має бути ідеальним, якщо у вас суха шкіра.

3. Як пілінг

Зерниста текстура колоїдної вівсянки робить її чудовим скрабом для видалення мертвих клітин шкіри. Це також м’який спосіб відлущування вашої шкіри, а також додавання їй достатньої кількості вологи.

Як зробити власну колоїдну вівсяну кашу?

  • 65 г води
  • 1 г колоїдної вівсянки
  • 15 г масла-носія
  • 10 г масла ши
  • Кілька крапель ефірного масла (якщо у вас немає алергії)

Змішайте всі інгредієнти в мисці. Використовуйте його щодня як частину свого режиму догляду за шкірою.Не слід робити занадто багато пасти за один раз. 


Вівсяна каша бродить, і ви можете піддати її впливу бактерій, якщо не використовувати її. 


Зробіть пасту залежно від того, скільки вам потрібно цього дня.


Кому слід використовувати колоїдну вівсянку?

Колоїдна вівсянка безпечна для всіх, особливо для тих, у кого суха шкіра. Вважається одним із найбезпечніших пом’якшувачів у догляді за шкірою. Однак, якщо у вас алергія на овес, використання колоїдних продуктів на основі вівсянки може призвести до побічних ефектів, таких як почервоніння.

Доступні форми колоїдної вівсянки

Сьогодні колоїдна вівсянка використовується в багатьох продуктах по догляду за шкірою. В основному використовується в продуктах для заспокоєння сухої та подразненої шкіри. Миючі засоби для тіла, зволожуючі креми, лосьйони, миючі батончики, а також гелі для гоління містять колоїдні вівсяні пластівці.

Рекомендовані статті