Розумний годинник – Що таке розумний годинник?

Розумні годинники – вже давно перестали бути просто технологічною новинкою і стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Все більше людей вирішують заховати звичайний годинник у ящик і замінити його розумним годинником. Що це? Для чого використовується розумний годинник? Що краще вибрати спортивний ремінець чи годинник? Відповідаємо на ці питання в статті. Але якщо ви вже стоїте перед вибором смарт-годинника, радимо, яку модель вибрати та на що звернути увагу.

Що таке розумний годинник?

Розумні годинники – це розумні годинники 21 століття. Замість класичного циферблата зі стрілками смарт-годинник має дисплей, який його імітує, і крім поточного часу він також може відображати багато іншої інформації.

Поглянувши на зап’ястя, користувач може дізнатися про сповіщення смартфона (про текстові повідомлення, електронні листи та дзвінки), може стежити за своєю спортивною активністю, а також керувати музичним плеєром, камерою та кількома іншими функціями.

Однією з переваг смарт-годинника є можливість змінювати його зовнішній вигляд, вибираючи циферблат для відображення. Таким чином, ви зможете швидко перетворити його на елегантний годинник або спортивний гаджет.

Розумний годинник - Що таке розумний годинник?

Як працює розумний годинник?

Розумний годинник отримує повну функціональність лише після підключення до смартфону. Обидва пристрої з’єднуються один з одним за допомогою технології Bluetooth. Найкраще, якщо підтримується версія 4.0 і вище, оскільки це набагато більш енергоефективне рішення. Це дасть нам довший час роботи між заряджаннями.

Якщо ви думаєте, який розумний годинник вибрати, перше, що вам потрібно перевірити, це чи модель сумісна з вашим телефоном.

Наприклад, Apple Watch працюватимуть лише з iPhone, тому, якщо у нас є смартфон Android, ми повинні вибрати годинник іншої компанії. З іншого боку, розумні годинники Samsung працюватимуть як з телефонами Android, так і з телефонами Apple, хоча не всі їхні функції будуть доступні на останніх.

Розумний годинник і браслет – у чому різниця?

Тепер, коли ми знаємо, для чого потрібні розумні годинники, варто також пояснити, що таке смарт-браслет, щоб не плутати ці два поняття. Смарт-браслети (також відомі як спортивні) більш мінімалістичні, і їх функції в основному стосуються моніторингу фізичної активності та здоров’я. Якщо перед нами стоїть дилема, що купити – спортивний ремінець або годинник, варто проаналізувати переваги і недоліки обох типів пристроїв.

Розумний годинник – чи варто воно того? Найважливіші переваги та недоліки

До переваг смарт-годинників можна віднести:

 • Великий і простий у використанні сенсорний екран
 • Можливість приймати і здійснювати телефонні дзвінки, а також відправляти SMS-повідомлення
 • Багато різних датчиків, які допомагають стежити за вашим здоров’ям (деякі смарт-годинники можуть навіть виконувати тест ЕКГ)
 • Водонепроникний на деяких моделях
 • Розширена операційна система, яка дозволяє використовувати багато різних функцій

Але недоліками є короткий час автономної роботи та висока ціна – за якісний розумний годинник ми заплатимо понад 1000 злотих.

Smartband – чи варто воно того? Основні переваги та недоліки

До переваг спортивних браслетів smartband відносяться:

 • Тривалий час автономної роботи
 • Низька ціна (близько 150-300 злотих за модель)
 • Багато функцій, корисних для моніторингу фізичної активності
 • Водонепроникний на деяких моделях

Однак недоліками спортивних браслетів smartband є: мало функцій порівняно зі смарт-годинником і маленький сенсорний екран, який може бути незручним для літніх людей або людей з великими пальцями.

Чи варто купувати розумний годинник? 

Чи варто купувати розумний годинник? Однозначно так! Ці пристрої не тільки дуже естетичні і їх можна носити як прикрасу, але вони також мають багато практичних функцій. Завдяки їм ви можете, наприклад, стежити за своїм здоров’ям і піклуватися про свою фізичну форму. Розумні годинники також допомагають підвищити безпеку користувачів завдяки вбудованим функціям GPS і можливостям екстреного сповіщення.

Розумний годинник - Що таке розумний годинник?

Розумні годинники дозволяють залишатися на зв’язку з близькими, відповідаючи на телефонні дзвінки, надсилаючи текстові повідомлення та сповіщення, а також вони можуть служити джерелом розваг. З їх допомогою можна керувати різними мультимедійними додатками, відтворювати музику і навіть грати в ігри.

Багато смарт-годинників мають вбудований GPS-модуль, який дозволяє відстежувати ваш маршрут під час активного відпочинку, а також пропонують можливість персоналізувати зовнішній вигляд циферблата, фону або програми, що дозволяє налаштувати його відповідно до ваших індивідуальних уподобань і стилю . Купівля смарт-годинника – безперечно вигідна інвестиція!

Які функції має розумний годинник?  

Перш ніж купувати розумний годинник, варто подумати, які функції для нас найважливіші. На ринку доступні як прості моделі, які пропонують функції, схожі на smartband, так і більш просунуті, які можуть замінити смартфон у багатьох ситуаціях.

Нижче ми зібрали функції, якими може бути оснащений розумний годинник, а також приклади конкретних моделей. Перед покупкою варто ознайомитися з цим списком.

Розумний годинник – які функції доступні в кожній моделі?

 • Артеріальний тиск і функція ЕКГ – SAMSUNG Galaxy Watch 4, HUAWEI Watch GT 3 Pro, Apple Watch Series 7, GARMIN Vivoactive 4
 • Функція вимірювання оксигенації крові – HUAWEI Watch GT 2, Amazfit GTR 3, Amazfit GTS 2
 • Функція відстеження менструального циклу – AMAZFIT GTS 2 Mini, SAMSUNG Galaxy Watch 5
 • Функції для моніторингу сну, фізичної активності та основних параметрів здоров’я, встановлення додатків, визначення місцезнаходження телефону, відповіді на телефонні дзвінки, надсилання повідомлень, сповіщень у соціальних мережах та календарі – більшість моделей смарт-годинників, доступних на ринку
 • Інформування про шкідливий рівень шуму у вашому безпосередньому оточенні – APPLE Watch SE
 • Платежі NFC – SAMSUNG Galaxy Watch 4, Garmin Venu, Apple Watch Series 8, Samsung Galaxy Watch 5
 • Виявлення нещасних випадків і автоматичне підключення до екстрених служб – APPLE Watch SE, Garmin Venu
 • Альтиметр – HUAWEI Watch GT 3 Pro
 • Дистанційна камера – Garett Electronics Sport Tactic

Можливо, серед перерахованих вище моделей розумних годинників знайдеться така, яка ідеально підійде саме вам!

Рекомендовані статті