Хімічні пілінги – Що таке хімічні пілінги?

Ви боїтеся слів «хімічний» і «пілінг»? Тоді це для вас. За допомогою нашого головного дерматолога д-ра Харіша Кутама, акредитованого члена Індійської асоціації дерматологів, венерологів і лепрологів (IADVL) і косметичних хірургів Індії, ми позбулися всіх ваших хвилювань щодо хімічного пілінгу. Читайте далі.

Що таке хімічний пілінг?

Хімічні пілінги - Що таке хімічні пілінги?

Хімічний пілінг – це процедура, яка проводиться в кабінеті сертифікованим дерматологом. На шкіру наноситься хімічний засіб, після чого верхній шар шкіри згодом відшаровується. Нова шкіра зазвичай більш рівна і гладка.

Хімічний пілінг проводиться на обличчі, шиї або руках. Вони спрямовані на покращення загального зовнішнього вигляду вашої шкіри і зазвичай складаються з таких хімічних речовин, як гліколева кислота, трихлороцтова кислота, саліцилова кислота, молочна кислота або карболова кислота (фенол).

Існує 3 основних види хімічних пілінгів:

1. Поверхневий пілінг

М’яка кислота використовується для проникнення лише у верхній шар шкіри. Використовується для лікування легкої зміни кольору шкіри та огрубілої шкіри. Поверхневий пілінг також називають обіднім пілінгом.

2. Середній пілінг

Середні шари шкіри відлущуються за допомогою таких кислот, як гліколева кислота. Його можна використовувати для лікування пігментних плям, зморшок, тонких ліній, веснянок і зміни кольору шкіри.

3. Глибокий пілінг

Така кислота, як трихлороцтова кислота, використовується для глибокого проникнення в середні шари шкіри. Глибокі пілінги можуть мати великий вплив на шкіру. Шрами, веснянки та пігментні плями можна лікувати глибоким пілінгом.

Чи безпечний хімічний пілінг?

Хімічний пілінг надзвичайно безпечний, якщо він виконується сертифікованим дерматологом, ліцензованим медичним працівником або кваліфікованим спеціалістом з догляду за шкірою. Однак ви повинні дотримуватися вказівок лікаря до та після пілінгу.

Чого очікувати до, під час і після хімічного пілінгу?

Раніше

 • Перед тим, як піти на хімічний пілінг, проконсультуйтеся з дерматологом. Ваш лікар може не рекомендувати його, якщо ви приймали такі ліки, як ізотретиноїн від прищів, маєте ненормальну пігментацію шкіри або схильні до частих герпесів.
 • Хімічний пілінг зазвичай ідеально підходить людям зі світлою шкірою. Ті, у кого темна шкіра, ймовірно, матимуть нерівний тон шкіри після процедури.
 • Уникайте воскової епіляції, скрабування, відбілювання та масажу за тиждень до процедури та припиніть використання ретинолу/ретиноїдів за 48 годин до процедури.

Протягом

 • Ваш лікар очистить ваше обличчя та прикриє очі та волосся.
 • Для середнього пілінгу лікар може призначити вам заспокійливий засіб. Для глибокого пілінгу вам дадуть місцеву анестезію. Для легкого пілінгу не потрібні знеболюючі.
 • Розчин для пілінгу наноситься на ділянку на заданий час, а потім нейтралізуючий розчин.
 • Ви можете відчувати печіння протягом 5-10 хвилин під час процедури. Для полегшення болю призначають крижаний компрес і знеболюючі препарати.

Після

 • Після хімічного пілінгу ваша шкіра більш схильна до сонячних променів. Дуже важливо захистити шкіру сонцезахисним кремом. Обмежте своє перебування на сонці, коли сонячні промені найсильніші.
 • Після процедури ви можете помітити почервоніння та лущення протягом приблизно 3-7 днів.

Переваги хімічного пілінгу

Хімічні пілінги - Що таке хімічні пілінги?

Ви здивуєтеся, дізнавшись, що хімічний пілінг — це більше, ніж просто засіб для відлущування шкіри. Окрім видалення мертвих клітин шкіри , хімічний пілінг також може зменшити тонкі зморшки навколо очей і рота та усунути зморшки, спричинені сонячними променями. Процедура усуває шрами від прищів, пігментні плями, веснянки, темні плями, мелазму та темні плями.

Побічні ефекти хімічного пілінгу

 • У деяких людей після хімічного пілінгу може спостерігатися тимчасова або постійна зміна кольору шкіри. Це найчастіше у жінок, які приймають протизаплідні таблетки і згодом завагітніли. Крім того, люди з історією зміни кольору обличчя можуть зіткнутися з цією проблемою.
 • У деяких людей хімічний пілінг може спровокувати таку інфекцію, як герпес, вірус, який викликає герпес.
 • Глибокий хімічний пілінг з використанням фенолу може завдати шкоди серцю, печінці та ниркам.
 • Шрами є ще одним побічним ефектом хімічного пілінгу, який може залишатися на все життя.

Чи можна робити хімічний пілінг вдома?

Незважаючи на те, що на ринку доступні домашні пілінги для обличчя з інгредієнтами меншої концентрації, такими як ТСА (трихлороцтова кислота), гліколева кислота, доктор Гаріш радить відмовитися від цього.

«Хімічні пілінги не можна робити вдома, тому що вони вимагають професійного дерматологічного досвіду та конкретних вказівок лікаря, яких потрібно суворо дотримуватися до та після сеансу», — пояснює він.Слово застереження:


Виконання хімічного пілінгу вдома без нагляду лікаря чи запобіжних заходів може спричинити опіки шкіри, рубці та зміну кольору.


Як зробити хімічний пілінг в домашніх умовах?

 • Виконайте патч-тест перед початком роботи.
 • Залиште на шкірці спочатку на 30 секунд і збільшуйте час на 30 секунд протягом наступних тижнів.
 • Використовуйте хороший зволожуючий крем і сонцезахисний крем після догляду.

З якого віку можна робити хімічний пілінг?

Ви можете почати хімічний пілінг у віці 20 років. Доктор Харіш вважає, що використання хімічних пілінгів у віці 20-30 років може зберегти вашу шкіру здоровою та свіжою навіть у наступні роки.

Хімічний пілінг призначений не лише для старіючої шкіри. Будь-хто з прищами також може знайти перепочинок у хімічному пілінгу. Хімічний пілінг сприяє відлущування шкіри та стимулює обмін клітин. Вони зменшують вироблення шкірного сала, очищають пори та зникають чорні точки.

Чи можна робити хімічний пілінг після мікродермабразії?

Ви можете зробити хімічний пілінг після мікродермабразії для чистішої шкіри. Мікродермабразія передбачає використання ручного пристрою, який відлущує верхній шар шкіри. Поєднання цих процедур добре підходить, якщо у вас жирна шкіра та шкіра, схильна до прищів.


Яка різниця між доглядом за обличчям і хімічним пілінгом?Догляд за обличчям


Хімічний пілінг


Зменшує пошкодження шкіри від забруднень, зміцнює природний бар’єр шкіри та покращує відтворення клітин.


Розгладжує шкіру, усуває пошкодження від сонячних променів, зморшки, вугри та подразнення.


Використовує креми, сироватки, скраби та засоби для видалення чорних крапок.


Використовує хімічний пілінг, щоб зняти верхні шари шкіри.


Навряд чи є час для відновлення.


Час відновлення варіюється від кількох днів до кількох тижнів залежно від глибини пілінгу.


Побічних ефектів зазвичай немає.


Може мати деякі побічні ефекти у деяких людей.


Результати можна побачити після регулярного догляду за обличчям через деякий час


Результати майже миттєві. 


Ви можете побачити більш яскраву та гладку шкіру вже з першої процедури.


Скільки часу потрібно, щоб ваша шкіра лущилася після хімічного пілінгу?

Ви можете побачити лущення шкіри через 48-72 години після процедури. Такий пілінг може тривати 2-5 днів. Намагайтеся не задирати шкіру та використовуйте хороший зволожуючий крем, щоб підтримувати свою шкірою зволоженою.

Хімічний пілінг є ефективним засобом для вирішення багатьох проблем шкіри. Майте на увазі, що слід постійно використовувати сонцезахисний крем, щоб не втратити переваги.

Коротко

 • Ваш дерматолог або кваліфікований фахівець з догляду за шкірою застосовує хімічний пілінг за допомогою таких хімічних речовин, як саліцилова кислота, гліколева кислота та молочна кислота, для відлущування шарів шкіри, а потім нейтралізуючий розчин.
 • Очікуйте відчуття печіння під час лікування.
 • Захист шкіри сонцезахисним кремом є обов’язковим після процедури хімічного пілінгу.
 • Можливі побічні ефекти: утворення рубців, герпетична інфекція, зміна кольору шкіри.
 • Деякі м’які хімічні пілінги також можна проводити вдома.
 • Починати хімічний пілінг можна з 20 років.
 • Результати хімічного пілінгу досягаються швидше, ніж догляду за обличчям.
 • Шкіра починає лущитися через 48-72 години після процедури хімічного пілінгу.

Рекомендовані статті