Волосяні фолікули – Що таке волосяні фолікули?

Ваше волосся — це найбільша любов у вашому житті, і ви не можете з ним розлучитися, чи не так? Кожне пасмо вашого волосся виробляється волосяними фолікулами, розташованими на самому зовнішньому шарі шкіри голови. Це означає, що здоров’я вашого волосся безпосередньо пов’язане зі здоров’ям шкіри голови та волосяних фолікулів.

Середньостатистична людина має 100 000 волосяних фолікулів на шкірі. Таким чином, ваші волосяні фолікули заслуговують на увагу, коли мова йде про догляд за волоссям. Отже, продовжуйте читати, щоб зрозуміти структуру ваших волосяних фолікулів, їх функції та проблеми з волоссям.

Що таке волосяний фолікул?

Волосяні фолікули - Що таке волосяні фолікули?

Волосяні фолікули — це крихітні отвори або пори у вашій шкірі. Їх основна функція – рости волосся. На шкірі голови також є волосяні фолікули.

З біологічної точки зору, волосяний фолікул виглядає як тунелеподібна структура, розташована в епідермісі (зовнішньому шарі шкіри). Ріст волосся починається в нижній частині волосяного фолікула.

Корінь вашого волосся складається з білка (кератину) і отримує своє живлення кров’ю з кровоносних судин на шкірі. Шкірне сало або природна олія, що виробляється сальними залозами поблизу волосяних фолікулів, підтримує змащення волосся та шкіри голови.Руйнівник міфів:


Тепер ви знаєте, що волосся не росте з кінчиків. 


Коли люди рекомендують регулярне підстригання для подовження волосся, це хибна думка. 


Регулярне підстригання може лише уникнути посічених кінчиків і пошкоджень, але не може відростити волосся.


Будова волосяного фолікула

Волосяні фолікули - Що таке волосяні фолікули?

Ваше волосся складається з двох частин – волосяного фолікула та волосяного стрижня. Волосяний фолікул закріплює або утримує волосся на шкірі голови. Він має такі частини:

1. Цибулина

Цибулина знаходиться біля кореня волосся, де ростуть білкові клітини (кератин), утворюючи волосся.

2. Сосочок

Сосочок забезпечує кровопостачання волосяних фолікулів для здорового волосся.

3. Зародковий матрикс

Зародковий матрикс – це область, де клітини виробляють нові волоски. Він розташований у нижній частині волосяного фолікула.

4. Опуклість

Опуклість розташована в середині волосяного фолікула. Він містить стовбурові клітини, які регенерують волосяні фолікули, сальні залози та епідерміс. Bulge також має arrector pili, м’язову тканину, яка змушує ваше волосся встати кінчиками, коли ви відчуваєте мурашки.

Функції волосяного фолікула

Окрім росту волосся, волосяні фолікули відіграють важливу роль у вирішенні того, як має виглядати ваше волосся.

Форма фолікула залежить від типу волосся. Круглі волосяні фолікули роблять волосся прямим, тоді як овальні фолікули роблять волосся кучерявим.

Ще одна функція волосяного фолікула – надання кольору вашому волоссю. Волосся, як і ваша шкіра, отримують свій колір завдяки пігменту під назвою меланін. Цей меланін зберігається у волосяних фолікулах. Існує два види меланіну – еумеланін і феомеланін.

  • Якщо у вас багато меланіну, ви матимете чорне волосся.
  • Якщо еумеланін помірний, ваше волосся каштанове.
  • Якщо у вас дуже мало меланіну, ваше волосся світле.
  • Якщо у вас є феомеланін, ваше волосся руде.

Здатність волосяних фолікулів виробляти меланін зменшується з віком, і в результаті ви бачите сиві або білі пасма волосся.

Зазвичай волосся росте зі швидкістю півдюйма щомісяця. На цю ставку впливає ваш

  • Вік
  • Тип волосся
  • Загальний стан здоров’я

Зазвичай, якщо ви висмикуєте волосся з волосяного фолікула, воно має здатність відростити нове волосся. За певних захворювань волосяні фолікули більше не можуть рости волосся, що призводить до появи лисин або плям.

Цикл росту волосся

Волосся з волосяного фолікула циклічно виростає на поверхню.

1. Анаген (фаза росту)

Це фаза, яка триває від 3 до 7 років. Волосся починає рости від кореня.

2. Категен (перехідна фаза)

У цій фазі зростання сповільнюється, а фолікул зменшується. Це може тривати до 2-4 місяців.

3. Телоген (фаза спокою)

Старе волосся випадає і прокладає шлях для нового волосся, яке відростає знову з корінням. Ця фаза може тривати до 3-4 місяців.

Не всі фолікули на шкірі голови знаходяться в одній фазі в будь-який момент часу. Різні фолікули проходять три різні стадії росту.

У здорової людини 90% волосяних фолікулів перебувають у фазі росту або фазі анагену. Здорова людина може втрачати близько 100 пасом в день.

Захворювання, пов’язані з волосяними фолікулами

1. Андрогенетична алопеція

Андрогенетична алопеція або облисіння за чоловічим типом є станом, який впливає на цикли росту волосяних фолікулів на шкірі голови. Цикл волосся сповільнюється і припиняється. Фолікули більше не здатні виробляти волосся. Це також може вплинути на жінок і називається жіночим облисінням, якщо воно проявляється у жінок.

2. Осередкова алопеція

Гніздова алопеція — це аутоімунне захворювання, тобто імунна система організму атакує власні волосяні фолікули. Це призводить до того, що волосся випадає жмутами. Стероїдні ін’єкції та місцеві креми уповільнюють випадання волосся в цьому стані, але немає ліків, які б повністю зупинили випадання волосся. Алопеція іноді може призвести до універсальної алопеції – повної втрати волосся по всьому тілу.

3. Фолікуліт

Фолікуліт — запалення волосяних фолікулів. Фолікуліт може вражати шкіру голови, пахви, обличчя, руки або ноги. Фолікуліт або інфекція волосяного фолікула проявляється у вигляді невеликих червоних, жовтих або білих горбків або висипань і може містити гній. Його викликає стафілококова інфекція (бактеріальна інфекція).

4. Телогеновий ефлювій

Телогеновий випадіння є тимчасовою формою втрати волосся. Посттравматичний стрес може призвести до передчасного переходу фолікулів у телоген або фазу спокою. Пологи, хірургічне втручання, хвороба, фізична або психічна травма можуть спровокувати телогеновий ефлювіум.Примітка:


Зверніться до свого дерматолога, якщо ви помітили раптове та незвичайне випадання волосся або запалення на шкірі голови.

Висновок

Волосяні фолікули виробляють волосся в три фази росту. Вони також визначають тип і колір вашого волосся. Пошкодженні волоссяні фолікули можуть викликати запалення або випадання волосся. Таким чином, розуміння науки про волосяні фолікули та вибір правильного режиму догляду за волоссям має вирішальне значення, якщо ви хочете здорового волосся.

Рекомендовані статті