Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

Шикарна гра, якій не вистачає новизни

Дата випуску: 9 листопада 2022 р.Видавець: Sony Interactive EntertainmentРозробник: SIE Santa Monica Studio

Я обожнюю минулу God of War, пройшов її двічі: на релізі в 2018-му та в січні, коли вийшов PC-порт. Із задоволенням здолав королеву валькірій, здобув найкраще спорядження у лабіринтах Ніфльхейму, виконав кожен квест. Хіба що всіх воронів Одина не вбив, аж надто муторне заняття.

Мабуть у цьому моя проблема. Емоції від минулої God of War були надто яскравими, і сіквел у перші 13 години їх не переплюнув. У Ragnarok все стало краще, але трохи. Сутичка з Тором трохи епічніше, ніж із Бальдром. Візуал трохи гарніший. Можливостей трохи більше.

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

Гра все одно видатна і заслуговує на високу оцінку. Ось уже дві доби я відриваюся від консолі вночі, щоб поспати хоч трохи. Просто різниця з оригіналом недостатньо велика, щоб геймплей здивував так само, як 2018-го.

Обережно! У статті є легкі спойлери. Всі вони були в трейлерах, але якщо не хочете нічого знати про гру, поверніться до прочитання пізніше. Просто купіть Ragnarok і не пошкодуєте. Головне, не чекайте на прорив.

КУПИТИ НА PS4

КУПИТИ НА PS5

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

Епік у стилі Майкла Бей. Діалоги у стилі Тарантіно

Початок у God of War: Ragnarok епічний. Минула частина довго розгойдувалася, а зараз все найцікавіше показують одразу. Вже після вступу на героїв накинеться Фрейя, ще за 20 хвилин розгорнеться драматичний босфайт, а потім у гості до Кратоса зазирне Тор. І це в першу годину гри!

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

Адже розробники дивують не лише постановкою, якою позаздрить навіть Майкл Бей. Приємно дивитися, як боги б’ють один одного і розносять оточення на шматочки. Але ще більше вражають діалоги.

Перша зустріч із Тором нагадує фільми Тарантіно: персонажі начебто мило спілкуються, але напруга колосальна. За традицією розмова йде не за планом, і гуляння переростає в мордобій.

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

Ragnarok і далі прикидається сиквелом, який зробив великий крок уперед. Навіть Клінки Хаосу дають майже одразу. Але потім геймплей заспокоюється, і стає зрозумілим: нова гра занадто схожа на минулу. Третю зброю за 13 годин так і не вручили, а нововведень у бойовці замало. Серед головоломок знову скрині Норн та заморожування всього поспіль сокирою. Світом катаємось на тому ж човні.

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

З візуалом ситуація схожа. Так, сліди на снігу стали реалістичнішими, а гілки можна збити сокирою – але відмінності потрібно цілеспрямовано шукати. Пряме порівняння PC-версії God of War і Ragnarok збиває з пантелику.

Хіба що оточення пропрацювали краще. Наприклад, у місті гномів дуже багато деталей. На вулицях лавки з овочами та фруктами, на балконах сушиться одяг, всюди відра та інші побутові речі, архітектура заворожує. Таке ж наворочене оточення зустрічається тільки в іграх Naughty Dog та недавньої A Plague Tale: Requiem . Але навіть це не робить візуал у Ragnarok проривним.

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

Гра чудова, але більше схожа на величезне DLC

Сіквели зазвичай слідують формулі «те саме, але більше й краще». У недавній Horizon Forbidden West так і було: гра залишилася тією ж, але постановку в діалогах прокачали, а героїня навчилася плавати, літати на світлокрилах і бити ворогів винахідливими комбо. Пригоди Елою не дотягують до God of War, але Guerrilla Games хоча б не стоїть на місці.

Герої пройшли великий шлях, але Кратос все одно буркотливий і не довіряє Атре.

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

А ось у Ragnarok немає таких нововведень. Тому гра нагадує не повноцінне продовження, а DLC у дусі Кров і вино для Відьмака 3. Доповнення масштабне та красиве, але вразити так само, як основна гра, не може.

Геймери вже вивчили механіки, звикли до візуалу та вдосталь насолодилися сюжетом. Все-таки навіть найвишуканіша страва якось приїдається.

Огляд GOD OF WAR Ragnarok: Битва починається

Це не фінальна думка. Можливо, за кілька годин гри розробники додадуть нові механіки, урізноманітнять бойову систему і відправлять Кратоса в дивовижні місця. Напишу про це, коли пройду Ragnarok. Але не думаю, що враження сильно зміняться.

Сама по собі вторинність – не така вже й проблема. Через неї Ragnarok подобається мені менше минулої частини, але більше за будь-яку гру, що вийшла за останні пару років. Візуал, постановка, сюжет – все це реалізовано на позамежному рівні. Всі битви, головоломки та діалоги чудово розважають. Тому сіквел слід пройти кожному, це стовідсотковий хіт.

Рекомендовані статті