Комедонові прищі – Як вилікувати комедонові прищі?

Згідно з науковими дослідженнями, 85% людей, у яких з’явилися прищі після підліткового віку, мають комедонові прищі. Це стосується також великої кількості підлітків.

Якщо вас турбують чорні та білі вугри на обличчі, у вас комедонні прищі. Тисячі індійських жінок знаходять перепони у своїй грі з догляду за шкірою. Але існує безліч варіантів лікування, які ви можете спробувати позбутися від них. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як.

Що таке комедони і як вони утворюються?

Комедонові прищі - Як вилікувати комедонові прищі?

Комедони — це волосяні фолікули на шкірі, які забиваються брудом, надлишком жиру (шкірного сала) і мертвими клітинами шкіри.

1. Зовнішній вигляд

Комедони з’являються у вигляді невеликих горбків тілесного кольору на шкірі і вважаються легкими акне. Це незапальні прищі. Всі запалені прищі починаються з комедона (однини комедона). Якщо їх не лікувати або інфікувати бактеріями, вони можуть перетворитися на болючі червоні шишки, які є папулами або пустулами.

2. Хто отримує?

Комедонові прищі можуть вражати як підлітків, так і дорослих.

3. Місце появи

Вони зазвичай зустрічаються на носі, підборідді та лобі.

Що викликає комедонові прищі?

1. Жирна шкіра

Жирна шкіра є результатом надмірної активності сальних залоз у дермальному шарі шкіри.

2. Гормональний дисбаланс

Гормональний дисбаланс може спровокувати появу комедонних прищів. Іноді ви можете помітити прищі під час менструації.

3. Спадковість

Комедонові прищі можуть бути сімейними. Якщо у ваших батьків були комедонозні прищі, велика ймовірність, що вони будуть і у вас.

4. Неправильний догляд за шкірою

Неправильне очищення та відсутність зволоження може призвести до накопичення мертвих клітин шкіри та закупорювання пор.

5. Комедогенні засоби для догляду за шкірою

Деякі засоби для догляду за шкірою можуть спровокувати комедонові прищі.

6. Лікування шкіри

Лікування шкіри, наприклад лазерна терапія або хімічний пілінг може призвести до комедонових прищів.

7. Дієта

Їжа з високим вмістом цукру та жирів має тенденцію викликати висипання у вигляді комедонних вугрів.


Види комедонів

Комедонові прищі - Як вилікувати комедонові прищі?

1. Відкриті комедони

Коли закупорка знаходиться глибше в сальних залозах (залозах, що виробляють сало), це викликає білі головки або відкриті комедони.

2. Закриті комедони

Коли закупорені пори або волосяні фолікули піддаються впливу повітря, вони окислюються і призводять до появи чорних крапок або закритих комедонов.

Як позбутися комедонозних прищів?

Безрецептурні (безрецептурні) засоби, такі як саліцилова кислота, пероксид бензоїлу та ретиноїди, добре допомагають при комедонових прищах. Майте на увазі, що будь-яке лікування комедонових прищів займає близько трьох місяців, щоб побачити видимі результати.

1. Саліцилова кислота (бета-гідроксикислота)

Саліцилова кислота залишається однією з перших ліній захисту для лікування комедонових прищів. Він жиролюбний або ліпофільний і проникає в залози, що виробляють сало, щоб очищати пори.

Він вбиває бактерії P.acnes і зменшує запалення або почервоніння, пов’язані з акне. Уникайте використання саліцилової кислоти, коли ви використовуєте ретинол, оскільки це може викликати подразнення.

2. Гліколева кислота (альфа-гідроксикислота)

Гліколева кислота очищає пори і видаляє верхні шари шкіри, включаючи комедони. Він може вирівняти тон шкіри та надати вам сяючого сяйва.

3. Бензоїл пероксид

Перекис бензоїлу також є одним із ефективних місцевих засобів для лікування комедонов. Має антибактеріальну дію і очищає пори.

4. Ретиноїди

Ретиноїди є похідними вітаміну А, які допомагають у оновленні клітин шкіри. Поширеними ретиноїдами, які можна використовувати для комедонних вугрів, є третиноїн і адапален. Ретиноїди виробляють свіжі та ніжні клітини, які схильні до сонячних променів.

Під час використання ретиноїдів важливо використовувати сонцезахисний крем. Ніколи не змішуйте ретинол з вітаміном С, оскільки це може призвести до побічних реакцій.

5. Ніацинамід

Ніацинамід є чудовим інгредієнтом для догляду за шкірою. Це похідне вітаміну B3 і чудово контролює надлишкове вироблення шкірного сала. Це також зменшує появу чорних і білих крапок. Що ще? Це допомагає надати вашій шкірі рівний колір обличчя.

6. Антибіотики

Комедонові вугрі — це легка форма вугрів, яка зазвичай зникає після місцевого лікування. Однак, якщо разом з комедонозними вуграми є запальні ураження, можна використовувати антибіотики.

Тетрациклін, доксициклін (вібраміцин), міноциклін (міноцин) і еритроміцин є поширеними антибіотиками для комедонових вугрів. Вони проникають у сальні залози, а також запобігають колонізації бактерій P.acnes.Примітка:


Ніколи не чіпайте комедон, оскільки це може погіршити стан. 


Якщо ваші прищі не зникають навіть через 3-4 місяці, радимо проконсультуватися з дерматологом.


Домашні засоби від комедонових прищів

Незважаючи на те, що домашні засоби від комедонних прищів не знаходять місця в наукових записах, люди використовують їх через їхню ефективність.

1. Пар для обличчя

Хороший пар може відкрити пори та очистити комедонові прищі. Ось чому ваші косметичні засоби для догляду за обличчям у салоні використовують пару між скрабуванням і масажем обличчя.

Яблучний оцет H3 Яблучний оцет досить кислий і має здатність сушити шкіру. Він може усунути жирність, забиті пори та пов’язані з цим комедони. Змішайте яблучний оцет з теплою водою і нанесіть на все обличчя. Повторіть кілька разів, доки не побачите бажані результати.

Лимонний сік H3 Лимонний сік може поглинути надлишок жиру та видалити комедони. Його можна застосовувати як безпосередньо, так і розбавляти водою. Переконайтеся, що ви не виходите на сонце відразу після нанесення лимона на обличчя, оскільки це може призвести до пошкодження сонцем.

2. Мед

Липка природа меду змушує його проникати в пори та відновлювати їх. Є відмінним антибактеріальним засобом і підсушує комедонові прищі.

3. Гамамеліс

Гамамеліс, поширений в’яжучий засіб, використовується в багатьох продуктах по догляду за шкірою, таких як тоніки та миючі засоби. Це змушує пори звужуватися, тим самим підштовхуючи засмічений бруд, щоб виштовхуватися вгору та змиватися.

Поради щодо профілактики комедонових прищів

Двічі на день ретельно очищайте обличчя, щоб позбутися бруду та відмерлих клітин шкіри.

  • Двічі на день ретельно очищайте обличчя, щоб позбутися бруду та відмерлих клітин шкіри.
  • Використовуйте нежирний зволожуючий крем з легкою текстурою, щоб уникнути висипань.
  • Виходячи на вулицю, додайте сонцезахисний крем широкого спектру дії.
  • Уникайте надто сильного скрабування, оскільки це може видалити природні жири та спровокувати надмірне вироблення шкірного сала.
  • Будьте уважні до того, що ви їсте. Уникайте продуктів, багатих жирами та цукром.
  • Ніколи не спіть з макіяжем на обличчі. Дозвольте своєму обличчю дихати під час сну краси.
  • Уникайте забруднення та прикрийте обличчя палантином, якщо потрібно.
  • Не лопайте і не видавлюйте комедонозні прищі.
  • Використовуйте чисті наволочки, щоб уникнути перенесення бактерій на обличчя.

Коли звернутися до дерматолога?

Комедонові прищі - Як вилікувати комедонові прищі?

Комедонові вугрі можна вилікувати за допомогою місцевої терапії, наприклад саліцилової кислоти, пероксиду бензоїлу або безрецептурних ретиноїдів. Якщо навіть через 3-4 місяці ви не помітите, що ваші прищі покращуються, ви можете розглянути можливість відвідування кабінету дерматолога. Ваш лікар може призначити інший підхід, наприклад ручну екстракцію або більш сильний ретиноїд.

Дотримання правильного режиму догляду за шкірою є таким же важливим, як лікування комедонових прищів. Будьте терплячими, коли ви приймаєте безрецептурні засоби для лікування комедонових прищів. Як ви впоралися з комедонними прищами? Дайте нам знати.

Рекомендовані статті