Молитви Серафиму Вирицькому: найсильніші

У 1866 році 31 березня народився Муравйов Василь Миколайович, якого зараз ми знаємо як Серафима Вирицького. З самого дитинства хлопчик виявляв неабиякий розум і побожність. У малому віці Василь вирішив, що обов’язково стане ченцем, але шлях до мрії був довгим і важким.

Дні пам’яті:

  • 5 червня – Собор Ростово-Ярославських святих
  • 11 липня (перехідна) – Собор Санкт-Петербурзьких святих
  • 3 квітня

Історія життя Серафима Вирицького

Хлопчик завжди відрізнявся приблизною поведінкою та потягом до знань. Він рано вивчився грамоті, обравши для першого прочитання Псалтир та Святе Євангеліє. На жаль, Василеві рано довелося подорослішати. Коли йому виповнилося 10 років, глава сім’ї помер, тому хлопчик вирішив вирушити на заробітки до Санкт-Петербурга, щоб допомогти сім’ї. Віра та завзятість допомогли молодій людині, а зараз молитва Серафиму Вирицькому на удачу допомагає й іншим, хто просить.

Завзятість, працьовитість та чесність допомогли Василеві вже у 17 років обійняти посаду старшого прикажчика, а у 26 років керувати власною справою. Віруючі звертаються з молитвою до Серафима Вирицького про роботу для допомоги у справах, просування по службі, молять про дарування сил для справи та віри в успіх.

Багато років Василь Миколайович займався підприємницькою діяльністю, успішно торгував хутром по Росії та за кордоном. Про допомогу у торгівлі, у проведенні фінансових угод та укладанні договорів також моляться преподобному Серафиму Вирицькому.

Після революції почалися важкі часи, Василь втратив свою справу і вирушив до монастиря. Там він займався скарбницею, безперестанку молився і відав справами. Але здоров’я почало підводити його вже у 1920-х роках. Разом із сім’єю він переїхав до Вириці, де були найкращі для нього умови. Але й там, який отримав нове ім’я – Серафим, чоловік не берег себе, постійно приймаючи парафіян. Усю війну преподобний молився за перемогу на камені, як це робив Серафим Саровський. Незважаючи на тяжкий стан, Серафим Вирицький прожив багато років, він зайняв своє місце на Небесах 3 квітня 1949 року.

Читають молитву Серафиму Вирицькому про здоров’я, коли вразив тяжку недугу або долає стареча слабкість. До святого звертаються не лише хворі, а й їхні близькі, яким боляче дивитись на страждання коханих.

У різних справах святий Серафим Вирицький став помічником для людей: до нього звертаються з молитвою при хворобах, його ж просять про допомогу у мирських справах, він же підтримує в робочі будні.

Тексти молитов Серафиму Вирицькому

Тропар, глас 4

Як великого молитвенника за землю нашу/ і втішителя теплого припливають до тебе,/ задовольняємо тебе, другий російський отче Серафимі,/ вся бо яже в світлі красна залишив есилад,/ всім се йшаго Христа/ і в годину лютих гонінь образ кротості і смирення всім був еси:/ не перестань і нині молитися за нас,/ нехай у терпінні знаходить шлях покаяння// і з тобою вину славимо Пресвяту Трійцю.

Переклад: Як великого молитовника за землю нашу і старанного втішителя тих, що приходять до тебе, прославляємо тебе, другий російський отче Серафим, тому що ти, залишивши всі земні блага, попрямував до чертог найсолодшого Христа (до Царства Небесного) і в часи лютих гонінь був для всіх зразком лагідності та смирення: не переставай і зараз молитися за нас, щоб ми з терпінням здобули шлях покаяння і славили з тобою завжди Пресвяту Трійцю.

Ін тропар, глас 8

Хрест приймемо свій, подібно, радіючи, / нероздільним помислом пішов єси Христу, / був купець єси воістину преславний, / як не земний, але Небесний скарб тобі здобути А полюбив ти./ І тепер, отче наш Серафиме, молися// покаяння нам дарувати і в розум істини приїти.

Переклад: Взявши свій хрест, преподобний, радіючи, з неухильною волею пішов ти за Христом, був воістину преславним купцем (Мф.13: 45-46), тому що знайшов не земний, але Небесний скарб, тому врятовано тобою безліч твоїх чад, яких полюбив ти. І зараз, отче наш Серафим, молись покаяння нам дарувати і прийти до пізнання істини.

Ін тропар, глас 3

Купець великий зробився еси,/ подібно до отця Серафима,/ цей у світі, до багатого багатства тлінного/ ти ніколи серця докладав еси,/ послушник істинний/ і чеснот нашестя підняв єси,/ дари Святого Духа багато тобі дашася/ і як єдиного від древніх ти явиша/ пророка, старця, чудотворця і молитвенника, стовпа подвижником, порятунку вождя.

Переклад: Купцем великим став ти (Мф.13: 45-46), преподобний отче Серафим, будучи в світі, багато тлінного багатства зовсім не чіпало твого серця, істинного послушника і подвижника чеснот, коли ж ти зійшов на хрест чернецтва, тобі були дані багато дарів Святого Духа, які явили тебе подібним древнім пророкам, старцем, чудотворцем і молитовником, міцним подвижником і керівником спасіння. Тому молимо тебе: і нас премудро спрямуй на спасіння.

Ін тропар, глас 4

Яко пресвітла зірка Російські землі,/ засяяв еси у вісі Виріцтей,/ подібний до Серафима,/ і благодаттю Святого Духа наставляємо,/ світлом чудес твоїх країну нашу зему. текуче, зворушливо говоримо: молі Христа Бога спастися душам нашим.

Переклад: Як преярка зірка Російської землі, засяяв ти в селі Вириця, преподобний Серафим, і благодаттю Святого Духа керований, світлом чудес твоїх нашу країну осяяв ти. Тому до гробу твого приходячи, смиренно волаємо: «Моли Христа Бога про спасіння душ наших».

Кондак, глас 5

Наслідуючи богоносного угодника Саровського,/ Духа Святого благодать добряче набув еси:/ Олександро-Нівські лаври крине пахучий,/ Вирицькі веси похвало,/ цього раді Фіме,// милостивий наш предстателю перед Господом.

Переклад: Наслідуючи Богоносного праведника Саровського, ти знайшов велику благодать Святого Духа: Олександро-Невської лаври запашне джерело, слава села Вириця, тому й ми звертаємося до тебе: «Радуйся, преподобний Серафиме, милостивий заступник наш перед Господом».

Ін кондак, глас 3

Відродуйся паки, град святого Петра,/ і мала вага Виріца, звеличившись,/ бо світильник віри в тобі просяє,/ вселікуючий бальзам нам вичерпується,/ новоявлений бо величний чудот/ і старець, / / новий преподобний Серафим у тобі є.

Переклад: Радуйся, місто святого Петра, і мале село Вириця, звеличися, бо в тобі сяє світильник віри, що зцілює всіх бальзам виливається, бо новоявлений великий чудотворець, любові і покаяння наставник, пророк і старець, новий преподобний Серафим у тобі є.

Ін кондак, глас 5

Уподобався єси древнім батьком/ і подвигом добрим подвизався еси,/ благодаттю Христовою просвітився,/ від Негоже прийме дарування чудес,/ недужих зціляти,/ сумних і скорботи / і всім у потребах сущим пораду/ і швидке визволення подавати ./ Сього раді, як великого чудотворця шанобливе,/ молимо тебе, чада твоя, подібна до Серафима: // від усіх бід ізбав нас молитвами твоїми.

Переклад: Уподібнився ти стародавнім батькам і подвигом добрим подвизався, благодаттю Христовою просвітився, від Нього ж отримав дар чудотворень, зціляти хворих, у турботах і скорботах втішати, утискуваних і гнаних захищати і всім нужденним подавати надію і швидке спасіння. Тому тебе, як великого чудотворця шануючи, молимо, діти твої, преподобний Серафиме, від усіх бід визволь нас молитвами твоїми.

Молитва

О, богоблаженний і премилосердий отче наш Серафиме! Ведучи ти і по смерті як жива суща, з вірою припадаємо ти й волаємо: не забудь убогих твоїх до кінця, але милостиво поглянь на стадо твоє духовне й рятуй молитви, ітвами. Випроси нам від Господа час на покаяння і гріховні життя виправлення, бо веси вся немочі наші душевні: не імами справ віри і спасіння, не імами ревності до істинного богоугодженням, лехом серця в гидких похотях. Що чаєм, і на що сподіваємося неключими, розоривши храми душ наших; Їй, святий отче, простри молитовно руці твої до Господа і благай Спасителя роду людського торкнутися благодаттю скам’янілих сердець наших, омити нас сльозами покаяння, вставши порятунку дарувати. Не посороми надії нашої, що за Богом і Богородицею на тебе покладаємо, але будемо нам скорий помічник, втішитель у скорботах і покровитель у стані, нехай ми сподобаємося молитвами твоїми. безупинно славлять і оспівують пречесне і величне ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, тепер і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Рекомендовані статті