Молитви апостолу Луці: найсильніші

Святий апостол і євангеліст Лука належить до 70 учнів Ісуса Христа, які навчалися в нього за життя. Благодать Святого Духа на цих праведних людей поклав сам Господь. Тому молитви Апостолу Луку про заступництво перед Богом мають особливу силу.

Дні пам’яті:

  • 5 травня
  • 31 жовтня
  • 17 січня – Собор 70-ти апостолів

Життя апостола Луки

Святий апостол Лука жив у Греції, був освіченою і дуже різнобічно обдарованою людиною. Він навчався медицині і вважався добрим лікарем. Але, почувши про Ісуса, Лука вирушив до Палестини і став одним з Його вірних і уважних учнів.

Після того, як рятівне вчення сприйняли подвижники, Спаситель ще за свого життя відправив їх проповідувати про Царство Небесне. Серед проповідників був Лука.

Після свого Воскресіння саме апостол Лука разом із Клеопою був удостоєний одним із перших побачити Господа. Він з’явився їм, коли проповідники прямували до Еммауса.

Надалі Лука був невідлучний з апостолом Павлом під час його другої місіонерської подорожі. Коли Павла залишили всі його друзі у Христі, тільки Лука залишався з ним і ділив усі труднощі проповідницького подвигу. У 62-63 році апостол Лука під керівництвом первоверховного апостола Павла написав Євангеліє.

Метою його безсмертної Книги був найвірогідніший і хронологічно послідовний опис земного життя Господа, заснований на фактах, усних переказах та оповіданнях Божої Матері. Євангеліст Лука ретельно дослідив усі факти, щоб не допустити їхнього спотворення. Тому його євангельська праця стала справжнім історичним обґрунтуванням християнського вчення.

Саме Лука був присутній при мученицькій смерті Павла у Римі. Після цього він попрямував до Лівії та Єгипту, проголошуючи християнське вчення і закликаючи людей приєднатися до Христової Церкви.

Найважливішим діянням Луки стало написання перших ікон Богоматері. Ще за життя Діви Марії він створив її незабутні образи. Побачивши ці ікони, вона сказала, що з ними буде Божа благодать та її милість.


Крім Богородиці, Святий Лука написав ікони святих апостолів Петра та Павла, чиї образи назавжди відбиті у його пам’яті.

Також саме Лука написав книгу діянь Святих Апостолів, яка стала продовженням чотирьох Євангелій. У ній розповідається про ті добрі справи, подвиги та чудеса, які створили апостоли під час своєї праці в ім’я Господа.

Сам святий Лука зцілював людей, які страждали від тілесних і духовних недуг. Життя праведника закінчилося у місті Фіви, де у віці 84 років він був повішений, своєю мученицькою смертю ще раз сповістив урочистість християнства.

У чому допомагають молитви святому?

Люди, які приносять молитви апостолу Луці – євангелісту, просять його про заступництво лікарям – оскільки він був лікарем, художником – адже він був художник-іконописець, письменникам – адже він написав Книгу всіх книг – Євангеліє від Луки.

Молитва апостолу Луке про зцілення допоможе тим, хто страждає від очних хвороб, а також інших хвороб – адже він за життя зцілив багатьох людей. А ще більше людей зцілилося завдяки здобуттю його святих мощей, які нині перебувають у Константинополі.

Тексти молитов апостолу Луці

Тропар, глас 5

Апостольських діянь оповідача,/ і Євангелія Христова світла списувача,/ Луку препетаго, славна суща Христові Церкви,/ піснями священими святого апостола похвалим,/я стества недуги і язи душ зцілююча,// і молячись безупинно за душі наша.

Переклад: Про діяння апостольських розповів і Євангеліє Христове ясно записаного Луку достохвального, святого апостола, славного в Христовій Церкві, піснями священними хвалимо, як лікаря істинного, людські немочі, єства недуги і виразки душ зціляючого і молячого душі, що зціляється і не молиться.

Кондак, глас 2

Істинного благочестя проповідника,/ і таїн невимовних ритора,/ зірку церкву, Луку Божественного хвалимо:/ Слово його вибрало з Павлом мудрим, язиків вчителя,/ Еди.

Переклад: Істинного благочестя проповідника і про таїнства невимовних оповідача, зірку церковну, Луку Божественного хвалимо: бо Слово обрало його бути разом з Павлом мудрим, учителем язичників, – Один, хто знає те, що в серцях.

Величення

Величаємо тебе, апостолом Христовим і євангелістом Луком, і вшановуємо хвороби і труди твоє, якими працював Ти в благовісті Христові.

Молитва апостолу та євангелісту Луці

О, святий Луко, Богом обраний і Матерію Божію благословений, проповідник по всьому всесвіту Євангелія Христова, мученика і Апостола, помічник усім молитвенно закликаючим тебе, поміч. ко ми за багатьма гріхами нашими знаходимося в темряві та сіні смертних, далеко від Бога відстою. Через то студом посоромлені не імами сміливості Господа моліти про прощення, закликаємо тебе, великий світильник Божий, що перебуває в неперехідному Його світі, моли про нас Господа.

Умоли Господа, святий Луко, нехай оновить у нас страх Господь, він будь-який приваблює, а гріх відганяє. Як ми так навикли грішити по всяк день і годину, і вві сні, як не слави слів Господа: пильнуйте, як не знаєте години, коли хочу прийти на нього, як на мене. вічний. Пробуди в нас, святий Луко, страх і премудрість, про них святий цар і псалмоспівець Давид говорить. Нехай твоїми молитвами отримаємо покаяння сльози, і всі наші душі від гріха очистяться. Як ми в духовій сліпоті й дебелості ще не можемо плакатися свого мерця, або самих себе, багато ж сльози, потоки сліз потрібні та пролиємо за безліч скоєних гріхів.

Допоможи нам, нерозумним, нехай зрозуміємо Писання, що ти сам списав єси, як істинним розумом зрозуміємо істинна словеса, нехай біжимо від гріха, як від огня, . Нехай зрозуміємо, що гріх є смерть, Бог же живий. Допоможи нам, святий Луко, та, зрозумівши, очистимося від гріха і перейдемо зі смерті в живот. Хай буде Бог вся в усьому. І тепер, і на віки, нехай будемо поблизу Нього. Щоб і нам, як ти з Клеопою, коли подорожували до Еммауса, серце і душа трепетні були від присутності Його. Аж нехай скинеться на нас мир небесний, до Царства Небесного нині керуючий і радісний нині творящий, і можемо вистріли лукавого, на всяку годину в нас випущені, відігнати. З тим же отримаємо і будь-яку Божу, нехай керує нас до вічної Батьківщини, де всі сили небесні, усі святі, Мати Божа перед ними, що добрий лик в іконі тобі на. Очі сердець наших нехай безперервно дивляться на ту ліпоту і нею насолоджуються, нехай царює в нас Царство Небесне, в котрому чаєм молитвами твоїми, святий Луко, преслитися, е вим Бога в Святій Трійці: Незначного Отця, Єдинородного Сина і Пресвятого Духа, у всі нескінченні віки. Амінь.

Рекомендовані статті