Молитви з прочитання кількох кафисм чи всієї псалтирі

Достойно є як воістину блажити Тебе, Богородице, / блаженну і пренепорочну і Матір Бога нашого. / Найчеснішу Херувим і найславнішу без порівняння Серафим, / без витління Бога Слова народжу, сущу Богородицю Тя величаємо.

Або Про Тебе радіє, Благодатна всяка тварюка, / Ангельський собор і людський рід, / освячений храмі і раю словесний, / дівоча похвало, з Неяже Бог втілився, і Немовля божне, / пре твори / і утроба Твоя ширша за Небеса зробила. / Про Тебе радіє, Благодатна, всяка тварюка, слава Тобі.

Святий Божий, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас. (тричі)

Слава Батькові, і Сину, і Святому Духу, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Троїце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, вибач беззаконня наша; Святий, відвідай і зціли немочі наші, на ім’я Твоєї ради.

Господи, помилуй (тричі) . Слава, і нині:

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небесах і на землі. Хліб наш насушний даж нам сьогодні; І залиши нам борги наші, яшкірі, і ми залишаємо боржникам нашим; і не введи нас у спокусу, але спаси нас від лукавого.

Тропарі, глас 6:

Помилуй нас, Господи, помилуй нас, / всякого бо повідомлю здивовано, / цю Ти молитву, / як Владице, грішні приносимо: / помилуй нас.

Слава: чесне пророка Твого, Господи, торжество, / небо Церква показу, / з людині тріумфують Ангели. / Того молитвами, Христе Боже, / у світі управи живе наш, / нехай поїм Ти: Алилуя.

І нині: Багато множин моїх, Богородице, гріхів: / до Тебе втікачів, Чиста, спасіння вимагаючи. / Відвідай немощну мою душу / і моли Сина Твого і Бога нашого / дати ми лишення, що в лютих содіях, / єдина Благословенна.

Також, Господи, помилуй (40 разів).

І поклонів, дуже потужно, з молитвою:

Господи і Владико живота мого, дух праведності зневіри, любоволюбства, і святослів’я не дай мені.

Дух же цнотливості, смиренномудрості, терпіння і любові, даруй мені рабу Твоєму.

Їй Господи Царю, даруй мені зріти мої гріхи, і не засуджувати брата мого, як благословенний Ти у віки віків, амінь.

Тому промовляли цю молитву з увагою:

Многомилостиві і Премилостиві Господі і всього добра Дателю, Чоловіколюбні, і всілякі всесвітні Царю, багатозвісний Владико і Господи! Убогий і убогий я дерзаю покликати чудесне і страшне, і святе ім’я Твоє, що все творіння Небесних Сил страхом тремтять. Низу на землі невимовного Твого людинолюбство дивиться здивував єси, посланням улюбленого Твого Отрока, Його від незначних надр Твоєї Вітчизняні слави, нерозлучним Божеством дин склад влаштує. Пам’ятай, Господи, моїй смутком смирення; коли цей і перст, Тобі, невимовного Світу покликаю, неміччю плоті обкладений, що милосердне Слово Твоє понесе, і Смертю Своєю від роботи ворожі освободив е душі наші, ти Твоя на ся вземші, слави Твоєї сподобить їх, від неяже сатана улесливий відпаде. Помилуй мене, затьмареного гріховними помислами, зведи ум мій занедбаний тернням лінощів і кригою непокори. Утверди серце моє по Тобі горети, очима моїми джерело сліз посли, і на кінець сходу душі моєї створи мене беззаганна Твого угодника, наставляючи мене до Тебе подвизатися всі. Пам’ятай, Господи, батьки моя милосердям Твоїм і вся ближні мої, і браття, і друзі, і сусіди, і всі православні християни, і спаси мене молитвами всіх святих. І прийми на честь цього псалми й молитви, що говорив перед Тобою за ся, і не мерзотно Ти будеш зітхнувши моління це, як милостивий Сій і Людяколюбець, і Тебе Незначного Отця ним Духом, нині і присно, і на віки віків. Амінь.

Тому Чеснішу Херувим і найславнішу без порівняння Серафим, без зітління Бога Слова народну, сущу Богородицю, Те величаємо.

Слава, і нині: Господи, помилуй (3). Благослови.

Коли ієрей, кінчає священичо, чи простий, кінчає сіце:

Господи Ісусе Христе, Сині Божий, молитв ради Пречисті Твоєї Матері, силою Чесного і Животворящего Хреста і святих Небесних Сил безтілесних, і відданих і богоносних. святих, помилуй і спаси мене, грішного, як Благ і Людинолюбець. Амінь.

Рекомендовані статті