Лауринова кислота – Як доглядати за шкірою за допомогою лауринової кислоти?

Ваші бабусі, напевно, вже казали вам, що кокосова олія може творити чудеса з вашою шкірою. Однак суперінгредієнт, який робить натуральну кокосову олію такою корисною, часто залишається нерозпізнаним. Ми говоримо про лауринову кислоту.

Лауринова кислота – це насичений жир, присутній у кокосі, пальмовій олії та молоці. Окрім багатих антибактеріальних і протизапальних властивостей, лауринова кислота має ряд переваг для вашої шкіри. Читайте далі, щоб дізнатися про його численні застосування та про те, як ви можете включити його у свій щоденний догляд за шкірою.

Що таке лауринова кислота? 

Лауринова кислота - Як доглядати за шкірою за допомогою лауринової кислоти?

Лауринова кислота – це жирна кислота природного походження, яка використовується в багатьох продуктах по догляду за шкірою. Він відомий своїми властивостями боротися з основними захворюваннями шкіри, такими як ксероз шкіри та псоріаз.

Хоча лауринова кислота природним чином міститься в кількох рослинних і тваринних жирах, кокосова олія та пальмоядрова олія є ключовими джерелами. Він також міститься в тканинах людини в твердій і нерозчинній формі. Дослідження показують, що в організмі людини лауринова кислота залишається відносно нейтральною.

З легким запахом лаврової олії лауринова кислота має багато можливостей для боротьби з хворобами. Коли ви споживаєте лауринову кислоту, вона взаємодіє з ферментами травного тракту, що призводить до утворення монолаурину. Це діє як антимікробний засіб, який бореться з патогенами (інфекційними агентами) та інфекціями, такими як застуда та грип.

Лауринова кислота - Як доглядати за шкірою за допомогою лауринової кислоти?

Які продукти містять лауринову кислоту?

1. Кокоси

Склад: 6,5 грам лауринової кислоти/ ст.л

Кокосова олія є багатим джерелом лауринової кислоти разом з каприловою кислотою, яка є ще однією корисною жирною кислотою. Щоб отримати максимальну користь від кокосової олії, ви можете використовувати її в їжу. Кокосове молоко можна додавати в страви, а шматочки кокоса можна змішувати у смузі чи протеїнових коктейлях. Це допомагає відновити шкіру всередині.

2. Пальма

Склад: 13 грамів лауринової кислоти/ ст.л

Пальмоядрова олія також відома високою кількістю лауринової кислоти. Це також можна включити в кулінарію. Однак не змішуйте пальмоядрову олію зі звичайною пальмовою олією, оскільки остання містить невелику кількість лауринової кислоти.

3. Молоко

Склад: 0,25 г лауринової кислоти на склянку молока

Вживання чашки молока також може збільшити споживання лауринової кислоти. Хоча коров’яче та козяче молоко містить лауринову кислоту, найбільша кількість міститься в грудному молоці людини, що робить його надзвичайно корисним для немовлят. 3 відсотки загального жиру молока складається з лауринової кислоти, і одна повна чашка молока може забезпечити вас 8 грамами жиру, який містить 0,25 грама лауринової кислоти.

Переваги лауринової кислоти для шкіри

1. Лікування псоріазу

Псоріаз — це аутоімунне захворювання шкіри, яке призводить до почервоніння та лущення шкіри. Це може бути болючим, а також викликати запалення шкіри. Кокосова олія використовується для лікування цього захворювання шкіри, оскільки лауринова кислота забезпечує високий зволожуючий ефект. Крім того, його протизапальні властивості допомагають зменшити запалення. Дослідження, проведене в 2013 році, також свідчить про те ж саме. Тут дослідник змішав кокосову олію та лосьйон для шкіри, що призвело до збільшення гідратації та еластичності шкіри .

2. Лікування акне

Антибактеріальні компоненти роблять лауринову кислоту надзвичайно ефективною проти прищів. Бактерії Propionibacterium є однією з основних причин виникнення прищів. Дослідження антибактеріальних властивостей показало, що лауринова кислота не тільки зменшує запалення, але й вбиває бактерії, що викликають прищі. Крім того, результати показують, що лауринова кислота працювала краще, ніж пероксид бензоїлу, який вважається поширеним засобом від прищів.

3. Лікування ксерозу шкіри

Стан аномально сухої шкіри в медицині називається ксероз шкіри. Це поширений стан шкіри серед літніх людей. Хоча це викликає дискомфорт, це не є постійною ситуацією, і її можна вилікувати. Лауринова кислота має зволожуючі властивості. Фахівці рекомендують використовувати в якості лікування кокосове масло, збагачене лауриновою кислотою. Жирна кислота допомагає замінити ліпідний компонент у клітинах шкіри, роблячи її знову еластичною.

4. Антивікові властивості

Багато засобів по догляду за шкірою проти старіння використовують кокосову олію та пальмоядрову олію як основний інгредієнт. Насичені жирні кислоти цих олій діють як засіб проти старіння та зменшують тонкі лінії та зморшки на вашому обличчі. З цієї причини навіть домашні засоби проти старіння пропонують використовувати кокосову олію як олію-носій.


Як використовувати лауринову кислоту?

Лауринова кислота - Як доглядати за шкірою за допомогою лауринової кислоти?

Лауринову кислоту можна наносити безпосередньо на шкіру. Але якщо у вас є прищі, утримайтеся від безпосереднього застосування. Замість цього ви можете вибрати засіб проти прищів, який містить лауринову кислоту. Хоча немає рекомендованої кількості або дозування для використання, це залежатиме від багатьох факторів, таких як вік користувача, стан шкіри та інші медичні проблеми.

Побічні ефекти лауринової кислоти

Не так багато досліджень було проведено, щоб довести безпеку лауринової кислоти. Проте Управління з контролю за продуктами й ліками оголосило «Монолаурин» як засіб для лікування будь-якого захворювання. Це, як ми читали раніше, також хімічна речовина, отримана з лауринової кислоти.

Висновок

Лауринова кислота має численні переваги для шкіри. Тому ви можете вибрати продукти з лауриновою кислотою або включити дієту, збагачену нею. Що б ви не вибрали, ваша шкіра буде вам вдячна. Оскільки для лауринової кислоти немає пропозицій щодо дозування, використовуйте її з розумом. Якщо у вас важке захворювання шкіри, скористайтеся порадою свого дерматолога.

Рекомендовані статті