Комбінована шкіра – Як доглядати за комбінованою шкірою?

Ви напевно чули про чотири основні типи шкіри – суху, жирну, нормальну та комбіновану. У цій статті давайте докладніше розглянемо комбіновану шкіру та способи догляду за нею.

1. Як виглядає комбінована шкіра?

Комбінована шкіра - Як доглядати за комбінованою шкірою?

Деякі частини вашого обличчя сухі чи нормальні, а інші здаються жирними до середини дня? Це комбінована шкіра. Зазвичай у вас жирна Т-зона та сухі або нормальні щоки.

Стан вашої шкіри може коливатися між сезонами. Ваша шкіра може бути сухою взимку та жирною під час спекотного літа. Сальні залози в Т-зоні працюють активніше, ніж на решті обличчя, тому воно виглядає жирним і блискучим.

Спробуйте це!

Візьміть аркуш промокального паперу. Ніжно поплескайте його по щоках. Чи вбирає він взагалі масло? Якщо ні, ваші щоки сухі. Якщо воно вбирає деяку кількість жиру (але не капає маслом), ваші щоки в нормі.

Після цього обережно поплескайте нею Т-зону (лоб і перенісся). Подивіться на аркуш. Він збирає занадто багато масла? Якщо так, швидше за все, у вас жирна Т-зона. Це найпростіший спосіб визначити тип шкіри.

3 основні ознаки

  • Жирна Т-зона
  • Сухі/нормальні щоки
  • Змінюється тип шкіри зі зміною погоди

Тепер давайте розберемося глибше і зрозуміємо, чому у вас комбінована шкіра і як за нею доглядати.

2. Що викликає комбіновану шкіру?

Існує ряд факторів, які можуть сприяти появі комбінованої шкіри. Однак частіше за все це залежить від типу шкіри, який ви успадкували від своїх батьків, і типу засобів, які ви використовуєте для своєї шкіри. Ось кілька можливих причин:

А. Генетика:

Якщо один або кілька членів вашої родини мають комбіновану шкіру, швидше за все, вона також є у вас. Генетика відіграє важливу роль у визначенні типу шкіри.

B. Продукти:

Продукти, які ви використовуєте, можуть бути занадто жорсткими для вашої шкіри. Якщо ви користуєтеся продуктами, які руйнують шкірний бар’єр, швидше за все, ви втратили необхідні жири та вологу, необхідні вашій шкірі.

Це може стимулювати сальні залози виробляти занадто багато шкірного сала, що робить вашу Т-зону жирною. Продукти з сильними хімікатами та речовинами також можуть висушити щоки та решту обличчя. Рекомендується використовувати засоби, які відповідають вашому типу шкіри.

3. Що таке суха комбінована шкіра?

Для сухої комбінованої шкіри характерні сухі щоки та жирна Т-зона. Більшість ваших сальних залоз розташовані у вашій Т-зоні. По суті, це означає, що ваша Т-зона виробляє більше шкірного сала, ніж решта вашого обличчя.

Коли ваша шкіра суха, сальні залози можуть надмірно виробляти жир, щоб зберегти її зволоженою, що може призвести до жирного, жирного чола та перенісся. Однак ваші щоки можуть залишитися сухими.

4. Що таке нормальна комбінована шкіра?

Якщо шкіра на щоках не є ні сухою, ні жирною, але у вас є жирна Т-зона, це, по суті, називається нормальною комбінованою шкірою.

Комбінована шкіра - Як доглядати за комбінованою шкірою?

5. Як можна доглядати за комбінованою шкірою?

Якщо у вас комбінована шкіра, продукт, який може підійти для вашої Т-зони, може стати проблемою, якщо нанести його на решту обличчя. Ви, по суті, лікуєте два різні типи шкіри, коли у вас комбінована шкіра. Тому будьте обережні з тим, що ви наносите на різні ділянки свого обличчя, і виконайте такі дії:

A. Дотримуйтеся правильного режиму догляду за шкірою

Очищення, тонізування та зволоження повинні бути частиною вашого щоденного догляду за шкірою, якщо у вас комбінована шкіра.

B. Використовуйте м’який водорозчинний миючий засіб

Використовуйте м’який миючий засіб, який допоможе підтримувати рівень pH вашої шкіри. Наша шкіра слабокисла. Більшість миючих засобів мають лужну основу, що впливає на рН шкіри. Жорсткі миючі засоби пошкоджують шкірний барьєр і видаляють необхідний жир. Ніжний водорозчинний миючий засіб ідеально підходить для вашого типу шкіри.

C. Уникайте продуктів на основі олії

Продукти на масляній основі можуть закупорити пори та викликати висипання. Якщо у вас комбінована шкіра, уникайте використання цих засобів, оскільки ваша Т-зона може бути схильною до прищів.

D. Використовуйте тонік після очищення обличчя

Переконайтеся, що обраний тонер не містить спирту. Тоніки на спиртовій основі можуть висушити обличчя, вплинувши на його вологість. Це може стимулювати ваші сальні залози виробляти занадто багато шкірного сала. Тонік, який живить вашу шкіру та змушує вас почуватися оновленими, є хорошим вибором для комбінованої шкіри.

E. Зволожуючий крем є обов’язковим

Використовуйте зволожуючий крем на основі лосьйону для вашої Т-зони та густий крем на основі щік та інших сухих ділянок. Лосьйони можуть дратувати суху шкіру і не бути такими ефективними, як крем.

F. Використовуйте сонцезахисний крем замість сонцезахисного крему

SPF обов’язковий, незалежно від типу шкіри. Якщо у вас комбінована шкіра, придбайте сонцезахисний крем широкого спектру дії. Це запобіжить закупорці пір, а також втраті вологи з сухих частин вашого обличчя.

G. Використовуйте промокальний папір

Обережно протріть промокальними аркушами жирні частини обличчя. Це тимчасово вбере надлишок шкірного сала з вашої шкіри. Слідкуйте за тим, щоб промокальні аркуші не натирали шкіру. Ви хочете позбутися небажаного жиру, а не видаляти ефірні олії зі шкіри.

H. Відлущувати

Бажано використовувати BHA ексфоліатор один або два рази на тиждень. BHA очищають вашу шкіру зсередини, зменшують запалення та покращують текстуру шкіри. Зазвичай використовуваним BHA є саліцилова кислота, яка вважається одним із найбезпечніших і найбільш не подразнюючих інгредієнтів у продуктах догляду за шкірою.

Комбінована шкіра може бути складною справою. Однак дотримання цих порад може допомогти вам отримати здорову шкіру.

Рекомендовані статті