Ячмінь під очима – Як вилікувати ячмінь під очима?

Ви, мабуть, хоч раз у житті зустрічали когось, хто скаржився на «прищ під оком». Прищ на оці, який також називають ячменем, не є рідкістю або серйозним захворюванням. Ви дійсно можете лікувати це вдома!

1. Що таке ячмінь під оком?

Ячмінь під очима - Як вилікувати ячмінь під очима?

Ячмінь на оці — це маленька червона шишка, яка з’являється на повіці або під нею. Як і ваша шкіра, ваші повіки містять маленькі сальні залози. Вони можуть бути заблоковані олією, брудом і бактеріями, що зрештою викликає ячмень.

2. Які вікові групи більш схильні до ячменю?

Діти та молоді люди більш схильні до ячменю, хоча це може статися з будь-ким у будь-якому віці.

3. Що викликає ячмінь?

Ячі можна розділити на зовнішній і внутрішній гордеолум.

Зовнішній ячмень зазвичай виникає, коли сальні залози на нижніх або верхніх століттях засмічуються. На наших повіках мешкає бактерія під назвою Staphylococcus aureus. Коли сальні залози інфікуються, олії, які вони виділяють, стають воскоподібними та густими. Це блокує залози і дозволяє бактеріям рости.

Ячмень, який з’являється протягом кількох днів, зазвичай червоний і болить. Цей стан також називають «зовнішнім гордеолумом».

Халязіон (множина: халязія) — це хронічний стан. Це ячмень, який залишається місяцями, а іноді навіть роками. Халязіон також називають «внутрішнім хордеолумом». Його косметичний вигляд викликає занепокоєння більшості людей. Можливо, халязіон потрібно буде дренувати за допомогою лікаря.

4. Які ще фактори можуть спровокувати ячмінь?

Певні захворювання можуть спровокувати ячмень.

A. Блефарит

Дорослі більш схильні до блефариту. Цей стан призводить до хронічного запалення повік. Симптоми включають почервоніння очей і повік, свербіж, печіння та липкі очі. Люди з цим захворюванням більш схильні до розвитку ячменю.

B. Очна розацеа

Розацеа – це хронічне запальне захворювання шкіри, яке зазвичай вражає людей середнього віку. Це викликає почервоніння та видимі кровоносні судини.

Очна розацеа призводить до запалення та почервоніння очей. У людей з очною розацеа часто розвивається ячмень.

C. Дефіцит сну та харчування

Слабка імунна система може спровокувати розвиток ячменю. Позбавлення сну та щоденне споживання нездорової їжі можуть сприяти розвитку внутрішнього та зовнішнього хордеолому.

5. Яка різниця між зовнішнім гордеолумом і внутрішнім гордеолумом?

A. Зовнішній гордеол

 • Виникає, коли масло, бактерії та бруд закупорюють сальні залози
 • Червона, болюча виразка
 • Розвивається біля фолікулів вій, зазвичай уздовж краю століття
 • Зазвичай вирішення займає від 3 до 7 днів

B. Внутрішній гордеолум (Chalazia)

 • Спричинена гострою бактеріальною інфекцією та збільшенням залози, що виробляє сальце (мейбомієвої залози).
 • Не боляче
 • Розвиваються на верхніх або нижніх століттях, подалі від вій.
 • Може тривати від місяців до роківПримітка.  Лікування зовнішнього та внутрішнього хордеолуму майже однакове. 


Вони обидва зазвичай піддаються самолікуванню і рідко вимагають втручання лікаря.


6. Симптоми ячменю

Ячки відрізняються розміром. Деякі можуть бути розміром з горошину, а інші можуть покривати всю повіку. Ось як ви можете визначити, чи справді на вашій повіці є ячмінь.

 • Набряк століття або навколо нього
 • Підвищене сльозовиділення
 • Заповнена гній шишка/червона шишка на столітті або навколо нього
 • Хворобливість і свербіж

Якщо ваш ячмень не болить, це може бути «халязіон». Халязіон може зникати довше або його потрібно буде видалити хірургічним шляхом.

7. Як лікувати ячмінь?

Ячміш зазвичай загоюється сам по собі. Однак ви можете швидше позбутися його через його появу за допомогою таких методів:

A. Теплий компрес

Теплий компрес є ефективним способом природного видалення ячменю. Теплий компрес розпушує кірку і дозволяє гнійнику вийти на поверхню і витекти.

Візьміть чисту тканину і змочіть її теплою водою. Переконайтеся, що вода не надто гаряча і не капає з тканини. Покладіть теплу тканину на ячмень на 10-15 хвилин. Якщо тканина втрачає тепло між ними, змочіть її знову. Повторюйте це 3-4 рази щодня.

Якщо ви не можете знайти чисту тканину, наступним найкращим варіантом стануть ватні диски.

B. Використовуйте теплий чайний пакетик

Хорошим варіантом для швидкого одужання є теплі чайні пакетики. Зелений чай і чорний чай мають протизапальні та антибактеріальні властивості. Це може допомогти швидше зменшити набряк і почервоніння. Покладіть теплий пакетик чаю на ячмень також може допомогти прискорити процес загоєння.

Візьміть чайний пакетик і опустіть його в теплу воду. Зачекайте приблизно хвилину і покладіть пакетик чаю на ячмень. Переконайтеся, що чайний пакетик не дуже гарячий. Зрештою, ви не хочете спалити шкіру в угоді! Залиште чайний пакетик приблизно на 10 хвилин. Повторюйте це 2-3 рази на день.

C. Очистіть ячмень м’яким шампунем/милом

Лікування ячменю м’яким милом або дитячим шампунем слід використовувати, щоб тримати ячмень чистим. Це запобігає його інфікуванню.

D. Масаж ураженої ділянки

Повільний масаж ураженої ділянки може сприяти природному дренажу.

E. Антибіотики

Ваш лікар може призначити антибіотики, щоб допомогти вам позбутися ячменю. Існує мало доказів, які вказують на користь використання місцевих антибіотиків для лікування ячменю. Однак лікар може порекомендувати еритроміцин.

F. Зціджування

Ячмень, який досить стійкий, щоб залишатися надовго, може вимагати висушування. Процедуру дренування повинен проводити лікар.

G. Ін’єкція стероїдів

Повідомлялося, що ін’єкції кортикостероїдів всередину ураження ефективні при лікуванні халязіону. Ваш лікар може порекомендувати ін’єкції стероїдів, щоб зменшити запалення.

H. Уникайте носіння макіяжу для очей і контактних лінз

Носіння макіяжу для очей, контактних лінз або маніпулювання ячменем може викликати його подразнення. Це може навіть уповільнити процес загоєння або інфікувати ячмень. Ви також можете перенести бактерії на інструменти для макіяжу, які можуть заразити інше око.

I. Не лопайте прищ під оком

Вискочити ячмень так само погано, як вискочити прищі. Вискочити ячмень може випустити гній і поширити інфекцію.

8. Як запобігти ячменю?

 • Підтримуйте гігієну: переконайтеся, що ваші руки чисті, перш ніж торкатися очей. Відсутність гігієни може сприяти розвитку ячменю.
 • Регулярно очищайте повіки м’яким милом або дитячим шампунем.
 • Уникайте спільного використання рушників для обличчя з кимось іншим.
 • Зніміть макіяж з очей перед сном.
 • Уникайте використання брудних інструментів для макіяжу.

9. Коли ваш ячмень потребує медичної допомоги?

Ваш ячмень може знадобитися показати лікарю, якщо ви відчуваєте одну або декілька з наведених нижче ознак.

 • Це стає більш болючим
 • Вона збільшується в розмірах
 • Він внутрішній
 • Це починає впливати на ваш зір
 • Це займає надто багато часу, щоб піти

Ячміш може бути стійким, болючим і не дуже приємним на вигляд. Однак більшість ячменю не є серйозними захворюваннями. Очі – один із найделікатніших органів вашого тіла. Будьте обережні, щоб не ткнути або поранити їх під час лікування ячменю. Якщо ваш ячмень заживає занадто довго або ви не впевнені, що лікувати його самостійно, зверніться до лікаря.

Рекомендовані статті