Випадіння волосся – Чи є звязок між креатином та випадінням волосся?

Випадання волосся не є новим. Вважається, що навіть Юлій Цезар був одержимий цим і випробував усі хитрощі, щоб відростити волосся!

Хоча генетика, вік, зовнішні забруднювачі та неправильний спосіб життя є найпоширенішими причинами випадіння волосся, чи чули ви про його зв’язок із креатином?

Креатин – це білкова добавка, яка зазвичай використовується бодібілдерами та спортсменами. Відомо, що багато спортсменів, які вживають добавки з креатином, стикаються з випаданням волосся та облисінням за чоловічим типом. Але чи вони насправді пов’язані? Давай дізнаємось.

Що таке креатин?

Випадіння волосся - Чи є звязок між креатином та випадінням волосся?

Креатин є однією з найбільш широко досліджуваних добавок для бодібілдингу. Це молекула, знайдена в організмі, яка виробляється з амінокислот, будівельних блоків білка.

Креатин виробляється за допомогою білка, який ви споживаєте в печінці, нирках і підшлунковій залозі. Ваші м’язи перетворюють креатин в аденозинтрифосфат, який ваше тіло використовує для підвищення енергії та сили під час діяльності.

Цінність креатину полягає в його здатності підвищувати рівень креатину в м’язах. Це допомагає покращити ваше відновлення між сетами та збільшити кількість і якість вашого тренування чи спорту. З часом ви помітите більш швидкий приріст розміру та сили.

Кілька культуристів і спортсменів приймають добавки з креатином, щоб збільшити м’язову масу та допомогти покращити результати вправ. Ви можете отримати свою дозу креатину з продуктів тваринного походження, таких як червоне м’ясо, або споживати добавки.Креатин підвищує силу під час тренування, тоді як білок стимулює відновлення м’язів після тренування. 


Отже, добавки креатину слід розглядати як доповнення до споживання білка, а не як заміну білка.


Чи викликає креатин випадання волосся?

Випадіння волосся - Чи є звязок між креатином та випадінням волосся?

Немає занадто багато доказів того, що одним із побічних ефектів креатину є втрата волосся. Значна частина доказового зв’язку є анекдотичною, тобто вона виникає з особистого досвіду чи особистих свідчень.

Єдиною науковою літературою, яка потенційно пов’язує креатин і випадання волосся, було дослідження, опубліковане в Clinical Journal of Sports Medicine у ​​2009 році. У дослідженні брали участь 20 чоловіків-регбістів, які протягом короткого часу споживали 25 грамів креатину на день. термін 3 тижні.

Під час дослідження було продемонстровано, що добавка «може» підвищити перетворення (ДГТ). Рівень ДГТ зріс до понад 50% у перші сім днів, а протягом наступних двох тижнів рівень досяг понад 40%.

ДГТ, потужний андроген, вважається гормоном, відповідальним за облисіння за чоловічим типом у тих, хто генетично схильний до втрати волосся. Окрім різкого збільшення кількості, не було жодних записів про втрату волосся та жодних даних про те, що випробувані були схильні до облисіння за чоловічим типом.

Очевидно, у висновках дослідження зазначено, що перед винесенням вердикту необхідно провести додаткове розслідування, оскільки група була надто малою для встановлення висновків. Дослідження лише ілюструє взаємозв’язок між споживанням креатину та вищим рівнем ДГТ. Він не підтверджує прямої кореляції між креатином і втратою волосся або навіть пов’язує ці два.

Грунтуючись на цьому дослідженні та доказах, було б некоректно припускати, що прийом креатину є прямим пусковим механізмом облисіння або випадіння волосся за чоловічим типом. Уважний погляд на ДГТ дасть вам краще зрозуміти, як він сприяє прогресуванню втрати волосся у дорослих чоловіків.

Збільшення рівня ДГТ саме по собі не спричиняє стоншення та випадання волосся. Щоб креатин справляв будь-який відчутний вплив на випадання волосся, ваше тіло має бути чутливим до ДГТ, і генетика також відіграє велику роль.

Точна причина випадіння волосся індивідуальна для кожної людини. Як правило, ви можете звинувачувати такі фактори, як вік, гормони та генетика. Креатин рідко викликає випадання волосся. Не потрібно звинувачувати креатин. У всякому разі, поки що.

Креатин і випадання волосся у чоловіків

Випадіння волосся - Чи є звязок між креатином та випадінням волосся?

Почнемо з того, що ДГТ вже присутній у вашому тілі природним шляхом. Порівняно з жінками, чоловіки мають більш високий рівень ДГТ, і він відіграє певну роль у розвитку чоловічих якостей, таких як міцніші кістки, більша сила, більш глибокий голос, збільшення м’язової маси тощо.

Отже, подібно до інших гормонів, ДГТ за своєю суттю не є «поганим» або «хорошим». Чоловіки можуть мати небажані сексуальні побічні ефекти через низький рівень ДГТ, тому краще не знижувати рівень ДГТ, щоб запобігти випаданню волосся без належної консультації.

Іншими словами, у великій схемі рівня ваших гормонів креатин є лише другорядним і недоведеним фактором. Крім того, незалежно від того, наскільки високий рівень андрогенів, якщо у вас немає генетичної схильності до облисіння, ви стійкі до облисіння.

Креатин і випадання волосся у жінок

Випадання волосся частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Порівняно з чоловіками, у жінок рівні ДГТ і тестостерону нижчі, що робить гормональне випадання волосся рідкісним явищем. Якщо це має місце, це, можливо, через такі захворювання, як гіпертиреоз або синдром полікістозних яєчників.

Таким чином, для жінок випадання волосся через креатин повинно менше хвилюватися. Навіть якщо ви пов’язуєте збільшення DHT з креатином, у здорової жінки недостатньо циркулюючого тестостерону, щоб виробляти значну кількість DHT.Випадання волосся є частиною повсякденного життя. 


У середньому втрата від 80 до 100 пасом на день є нормальною. 


Якщо ви втрачаєте більше, ваше волосся рідшає і, здається, не відростає, лише тоді є проблема та час звернутися до лікаря.


Як зупинити випадання волосся через креатин?

Хоча зв’язок між цими двома способами не доведено, існує кілька рішень для лікування випадіння волосся – від таких ліків, як міноксидил і фінастерид, до трансплантації волосся та лазерної терапії.

Незважаючи ні на що, проконсультуйтеся з дерматологом, щоб зрозуміти першопричину випадіння волосся. Щоб боротися з випаданням волосся, потрібно знати, проти чого ви маєте справу.Щоб сприяти росту волосся, вам потрібно «годувати» волосся зсередини. 


Спробуйте збільшити споживання білка за допомогою багатої на білок дієти, включаючи такі продукти, як риба, м’ясо, квасоля, цільні зерна, горіхи тощо. Крім цього, мінерали, такі як омега-3 жирні кислоти, залізо, цинк і вітаміни, такі як А, С і E також сприяє здоров’ю волосся.


Скільки креатину викликає випадання волосся?

У кожної людини своя потреба в креатині. Тим, хто менше тренується, але їсть більше м’яса, не потрібно так багато креатину, ніж тим, хто регулярно тренується, але їсть мало м’яса.

Ви можете додати креатин за допомогою протоколу завантаження. «Завантаження» — це найпоширеніший спосіб прийому цієї добавки з дозами, починаючи з навантажувальної дози протягом двох-семи днів. Як правило, ця доза значно перевищує ту, яку ви прийматимете, коли збільшите запаси креатину в організмі.

Підтримуюча доза слідує за фазою навантаження.

Приклад правильної дози включає:

  • Фаза завантаження – 20 грамів (розбитих на 4 дози по 5 г) на день протягом 5-7 днів
  • Підтримуюча фаза – 5 грамів на добу

Загальна формула кількості споживання становить 0,3 грама на кг на день під час фази навантаження та 0,03 грама на кг на день протягом решти циклу.

Максимальна кількість креатину, яке може утримувати ваше тіло, залежить від вашої м’язової маси, чим більше у вас м’язової маси, тим більше ваше тіло може запасти. Професіонал надасть вам більш індивідуальний підхід, виходячи з ваших потреб і маси.Приймайте креатин з вуглеводами, щоб посилити відповідь на інсулін і сприяти засвоєнню.


Чи відростає волосся після випадіння волосся на основі креатину?

Випадіння волосся - Чи є звязок між креатином та випадінням волосся?

Кожен по-різному реагує на добавки, ліки та продукти. Незважаючи на те, що креатин може мати або не впливати на волосся, перш за все надзвичайно важливо визначити тип випадіння волосся.

Якщо ми припустимо, що креатин спричинив ваше випадання волосся, то ви відчули б линяння приблизно через два місяці після початку споживання добавки. Щоб ваше волосся відросло, ви повинні припинити прийом і звернутися до дерматолога, який призначить вам індивідуальне лікування відповідно до ваших потреб. Якщо ви це зробите, ви побачите зростання.

Висновок

Навіть якщо існує якийсь зв’язок між креатином і випаданням волосся, це викликає занепокоєння в першу чергу чоловіків, особливо тих, хто генетично схильний до облисіння. Якщо у вашій сімейній історії є раннє випадання волосся, і ви самі відчуваєте це, вам слід проконсультуватися з лікарем. Завжди пам’ятайте: незалежно від того, маєте ви пишні коси чи ні, ви прекрасні зсередини.

Рекомендовані статті