Догляд за шкірою – Яка різниця між сироваткою, олією та зволожуючим кремом?

Створення ідеального режиму догляду за шкірою може бути складним. Багато засобів для обличчя часто служать одній і тій же меті – зволоженню. Сироватка для обличчя, олія та зволожуючий крем живлять вашу шкіру, роблячи її м’якою та гладкою. Але питання в тому, як вибрати одну з них?

Ваше рішення залежить від характеристик цих продуктів і того, наскільки вони відповідають вашому типу шкіри. У цій статті ми проллємо світло на відмінності між сироваткою для обличчя, маслом і зволожуючим кремом, щоб допомогти вам вибрати найкращий варіант. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Чому необхідно зволожувати обличчя?

Догляд за шкірою - Яка різниця між сироваткою, олією та зволожуючим кремом?

Ваше обличчя – це ваша унікальна особистість. Звичайно, це привертає увагу і справляє враження на людей. Тому важливо підтримувати здоров’я шкіри. Чи знаєте ви, що шкіра вашого обличчя більш схильна до пошкоджень, ніж будь-яка інша частина вашого тіла?

Незалежно від того, скільки косметичних засобів ви використовуєте на день, зволоження обличчя залишається найважливішим кроком для підтримки гарного самопочуття шкіри. Люди, які щодня використовують зволожуючий крем, з віком рідше мають проблеми зі шкірою.

Зволожуючий крем не тільки допомагає вам отримати молодість шкіри, але відіграє важливу роль у захисті вашої шкіри багатьма способами. Давайте детальніше розглянемо, як зволожуючий крем допомагає шкірі обличчя.

1. Захищає ваш бар’єр від вологи

Природний зволожуючий бар’єр захищає вашу шкіру від зовнішніх загроз, таких як пил, бруд і бактерії. Однак цей бар’єр з часом слабшає через зневоднення, екстремальне перебування на сонці, неправильне харчування та старіння. Ось чому вам потрібно включити зволожуючі продукти для обличчя у ваші процедури по догляду за шкірою, такі як сироватки, масла для обличчя та зволожуючі засоби.

2. Бореться з ознаками старіння

Тонкі лінії, зморшки, сухість та інші небажані проблеми з’являються, коли ви починаєте старіти. Хоча ви точно не можете зупинити процес старіння, щоденне зволоження може його сповільнити. Нестача вологи пересушує шкіру, що може спричинити появу тонких ліній і зморшок.

3. Зменшує прищі та плями

Сироватка для обличчя, масло для обличчя та зволожуючий крем допомагають зменшити кількість прищів і плям на шкірі. Ці продукти мають властивість притягувати воду, завдяки чому ваше обличчя залишаеться зволоженим і чистим.

Догляд за шкірою - Яка різниця між сироваткою, олією та зволожуючим кремом?

Що впливає на вологість шкіри обличчя?

Ваша шкіра виробляє певну кількість шкірного сала, яке підтримує ваше обличчя добре зволоженим. Він захищає вас від таких захворювань шкіри, як сухість. Але якщо ваша шкіра не виділяє достатньо шкірного сала, ви можете відчути надзвичайну сухість, що призведе до неприємного свербіння та лущення шкіри. Крім того, зневоднена шкіра надає тьмяний і грубий вигляд.

Ваше обличчя може втратити вологу через такі причини:

 • Екстремально холодна або тепла погода
 • Пошкодження сонцем
 • забруднення
 • Надмірне використання мила або засоби для вмивання обличчя
 • Використання агресивних хімікатів у косметичних засобах
 • Низький pH шкіри
 • Куріння і вживання алкоголю
 • Спати з макіяжем
 • Вживання недостатньої кількості води
 • Нестача сну
 • Нездорові харчові звички

Різниця між сироваткою для обличчя, маслом для обличчя та зволожуючим кремом для обличчяСироватка для обличчя


Масло для обличчя


Зволожуючий крем для обличчя


Формули сироватки здебільшого створені на водній основі та містять інші дуже потужні інгредієнти для вирішення широкого кола проблем шкіри.


Олії для обличчя багаті помякшувачами, які глибоко живлять ваше обличчя.


Зволожувачі виготовляються з води, олії та інших необхідних інгредієнтів.


Сироватки призначені для лікування таких проблем шкіри, як зморшки, тонкі лінії, тьмяність, темні плями, пошкодження сонцем, акне тощо.


Масла для обличчя живлять вашу шкіру та відновлюють природне сяйво. 


Забезпечує тривале зволоження.


Зволожуючий крем зазвичай зволожує епідерміс (верхній шар шкіри).


Сироватки містять антиоксиданти та численні вітаміни, завдяки яким шкіра стає сяючою.


Олії для обличчя – це в основному рослинні олії, отримані з горіхів, насіння, фруктів тощо. Ці олії корисні вашій шкірі багатьма способами.


Зволожуючі засоби для обличчя містять інгредієнти, що відновлюють шкіру, такі, як гіалуронова кислота, кераміди, гліцерин, вазелін, саліцилова кислота тощо.


Сироватки для обличчя відіграють роль ефективного та інтенсивного джерела поживних інгредієнтів.


Масла для обличчя містять велику кількість незамінних жирних кислот і вітамінів для вашої шкіри.


Зволожувачі – це збалансоване поєднання олії та водорозчинних поживних речовин.


Сироватки для обличчя тонші та легші, ніж масло для обличчя та зволожувач. 


Люди з жирною шкірою можуть вибрати сироватки для обличчя.


Олії для обличчя найкраще використовувати в невеликих кількостях, оскільки надмірна кількість олії може закупорити пори. 


Люди з жирною шкірою можуть уникати використання масел для обличчя.


Зволожуючий крем для обличчя підходить для сухої, жирної та комбінованої шкіри. 


Ви можете використовувати його щодня для кращих результатів.

Як правильно наносити сироватку, олію та зволожуючий крем для обличчя?

Догляд за шкірою - Яка різниця між сироваткою, олією та зволожуючим кремом?

Емпіричне правило під час нанесення засобів для догляду за шкірою полягає в тому, щоб спочатку використовувати найлегшу, а найважчу – останньою.

Оскільки сироватки легкі, вони завжди йдуть першими. Сироватки ефективно проникають активні інгредієнти в шкіру. Вибирайте сироватку, призначену для вирішення проблем вашої шкіри, і використовуйте її регулярно.

Зволожуючі креми призначені для щоденного використання. Після того, як ви закінчили очищення та відлущування шкіри обличчя, ви можете вибрати зволожуючий крем для обличчя, щоб зафіксувати воду в клітинах шкіри.

І останнє, але не менш важливе: масла для обличчя рекомендуються для щоденного використання в невеликих кількостях людям із сухою та зневодненою шкірою.

Висновок

В ідеалі вибір засобів по догляду за шкірою залежить від ваших конкретних проблем. Наприклад, якщо ви хочете позбутися зморшок і пігментних плям, найкращим вибором стане сироватка. Зволожуючий крем або олія можуть запропонувати більш обнадійливі результати для відновлення сухої шкіри. Вам також слід уважно підібрати правильні інгредієнти для вашої шкіри.

Рекомендовані статті