Гормональний дисбаланс – Що спричиняє випадіння волосся?

Останнім часом ви помічаєте скупчення волосся на наволочці або в зливі душу? Гормональний дисбаланс може бути однією з важливих причин надмірного випадіння волосся протягом тривалого періоду часу.

Щоб позбутися від такого типу випадіння волосся, спочатку потрібно усунути основну причину. У цій статті ми розповімо вам, які гормони викликають втрату ваших дорогоцінних пасм і що ви можете зробити, щоб впоратися з цим.

Які гормони відповідають за випадання волосся?

Гормональний дисбаланс - Що спричиняє випадіння волосся?

Гормони схожі на хімічні месенджери, які виділяються ендокринними залозами безпосередньо у вашу кров. Гормони відіграють вирішальну роль у підтримці кількох метаболічних функцій організму. Ненормальне підвищення або зниження рівня гормонів може негативно вплинути на метаболічну функцію, яку він контролює.

Тут ми перелічуємо деякі з гормонів, які зазвичай вважаються відповідальними за випадання волосся у чоловіків і жінок.

1. Андрогени

Це група чоловічих статевих гормонів, включаючи тестостерон, DHEA, андростендіон, андростендіол тощо. У нормальних умовах андрогени присутні у більших кількостях у чоловіків і впливають на чоловічі характеристики, такі як волосся на тілі та обличчі.

Молоді жінки зазвичай мають дуже низький рівень андрогенів в організмі. Але коли рівень жіночих статевих гормонів падає, андрогени починають впливати і на жіночий організм.

Підвищення рівня андрогену ДГТ призводить до зменшення волосяних фолікулів, що призводить до випадіння волосся та облисіння. Це один із поширених факторів, відповідальних за андрогенну алопецію, яка по-різному впливає на чоловіків і жінок. У чоловіків випадання волосся призводить до утворення залисин, однак у жінок спостерігається дифузне витончення волосся по всій шкірі голови.

2. Естроген і прогестерон

Це жіночі статеві гормони, які у великій кількості присутні у жінок під час менструації. І естроген, і прогестерон позитивно впливають на волосяні фолікули та необхідні для ваших довгих, пишних пасом.

Таким чином, зниження рівня цих гормонів, наприклад, під час менопаузи або після вагітності, може призвести до збільшення втрати волосся. Зниження рівня жіночих статевих гормонів також сприяє підвищенню рівня ДГТ і спричиняє випадання волосся.

3. Пролактин

Під час вагітності та годування груддю гормон пролактин виділяється у високих рівнях. Кілька досліджень показали, що пролактин впливає на ріст і випадіння волосся. Підвищений рівень пролактину протягом тривалого часу може призвести до посиленого випадання волосся. Пролактин також може індукувати вироблення андрогенів, що призводить до втрати волосся.

4. Гормони, що виділяються щитовидною залозою

Гормони щитовидної залози відіграють важливу роль у регуляції метаболізму всього організму. Не дивно, що збільшення або зниження цих гормонів впливає на ваше волосся. Сильний високий або низький рівень цих гормонів призводить до витончення волосся як у чоловіків, так і у жінок. Цей тип випадіння волосся характерний для людей похилого віку, як і порушення нормальної роботи щитовидної залози.

5. Мелатонін

Цей гормон виділяється в шкірі в невеликих кількостях волосяними фолікулами. Мелатонін діє як антиоксидант, захищаючи волосяні фолікули від шкідливого впливу вільних радикалів. Він також регулює активність інших гормонів, таких як естроген і пролактин, таким чином регулюючи та модулюючи випадання волосся. Однак потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти роль мелатоніну у випаданні волосся.


Гормональний дисбаланс - Що спричиняє випадіння волосся?

Який зв’язок між гормонами та випаданням волосся

Кожен волосок на вашому тілі росте з крихітної мішечкоподібної структури, що називається волосяним фолікулом, який присутній у вашій шкірі. Волосяні фолікули мають різні клітини, які сприяють росту нового волосся та заміні втраченого. Нормально втрачати від 50 до 100 пасом волосся щодня протягом нормального циклу волосся, яке з часом замінюється новим волоссям.

Саме волосяний фолікул уражається, коли гормональний баланс у вашому тілі порушується. Це, у свою чергу, порушує цикл волосся, що призводить до підвищеної втрати волосся або зменшення заміни новим волоссям.

Це нормально спостерігати деякі підйоми та падіння гормонального рівня на різних етапах вашого життя. Наприклад, деякі підлітки можуть зіткнутися з втратою волосся через коливання гормонів, але зазвичай це оборотно після зміни дієти та способу життя. Але якщо у вас чоловіче або жіноче облисіння, ви продовжуватимете стикатися з втратою волосся навіть у віці.

Крім того, деякі жінки можуть зіткнутися зі збільшенням випадіння волосся після пологів (післяпологова алопеція), менопаузи тощо. Вік також відіграє важливу роль у зниженні кількості певних гормонів і збільшенні інших, що може вплинути на ваш цикл росту волосся. Розлади щитовидної залози та СПКЯ також є поширеними факторами, відповідальними за гормональний дисбаланс, що призводить до втрати волосся.

Як ви лікуєте гормональне випадання волосся?

Якщо у вас постійна або надмірна втрата волосся, яка не відновлюється з часом, причиною втрати волосся може бути гормональний дисбаланс. Ось кілька порад щодо боротьби з гормональним випаданням волосся.

  • В першу чергу вам слід звернутися до лікаря, якщо ви сумніваєтеся в гормональних порушеннях для випадіння волосся, щоб запобігти серйозні проблеми зі здоров’ям. Ваш лікар запропонує ліки або замісну гормональну терапію для лікування розладу, що також має допомогти зменшити випадання волосся.
  • Стримуйте стрес. Стрес може погіршити гормональний дисбаланс у вашому організмі, що призведе до посиленого випадання волосся. Ви можете спробувати йогу, медитацію, дихальні вправи або консультації, щоб впоратися з хронічним стресом.
  • Окрім здорового харчування, важливий також достатній сон. Тому, дотримуючись поживної дієти, збагаченої зеленими овочами та фруктами, також подбайте про міцний сон. Відсутність достатньої кількості сну може призвести до підвищення рівня стресу, що у свою чергу, може призвести до випадіння волосся.
  • Вам слід уникати використання тепла або агресивних хімічних речовин для волосся, якщо ви зіткнулися з сильним випаданням волосся.
  • Щоб усунути наслідки гормонального випадіння волосся, ви можете вибрати PRP або плазмову терапію, проконсультувавшись зі своїм дерматологом.
  • Місцеве застосування міноксидилу може сприяти росту волосся при таких станах, як андрогенна алопеція.
  • Ще одна терапія, доступна для відновлення росту волосся – мезотерапія. Це передбачає пряме введення поживних речовин і вітамінів у шкіру голови для сприяння відновленню волосся.

Чи оборотне гормональне випадання волосся?

Гормональне випадання волосся в більшості випадків оборотне. Наприклад, якщо ви зіткнулися з втратою волосся через гіпо- або гіпертиреоз, лікування основного захворювання зупинить випадання волосся, а також призведе до росту нового волосся.

У жінок у період менопаузи замісна гормональна терапія або місцеве застосування таких препаратів, як міноксидил, може мати певний вплив на відростання волосся, але ефективність цих методів лікування зменшується з віком.

Якщо випадання волосся викликано генетичними факторами, усунути випадіння волосся стає важче.

Висновок

Гормони важливі для регуляції кількох метаболічних реакцій у нашому організмі. Таким чином, зміни в рівнях гормонів можуть негативно вплинути на ріст волосся, а також вплинути на їх випадання. Рання діагностика гормонального дисбалансу не тільки допоможе зменшити випадання волосся, але й убереже вас від майбутніх ускладнень зі здоров’ям.

Дотримуйтеся збалансованої дієти, регулярно займайтеся спортом і ведіть здоровий спосіб життя без стресу, щоб уникнути гормонального дисбалансу в організмі. Крім того, негайно зверніться до лікаря, якщо ви сумніваєтеся, що гормональні порушення спричинили ваше раптове або тривале випадання волосся.

Рекомендовані статті