Екран ноутбука – Який кращий екран ноутбука: глянцевий чи матовий?

Правильний вибір матриці для ноутбука має вирішальне значення для якості відображуваного зображення та комфорту роботи. Матриця – це серце кожного екрану, яке визначає якість кольору, різкість і кути огляду. Вибираючи ноутбук, варто враховувати, для яких завдань він буде використовуватися.

Вам потрібна точна передача кольорів для графіки чи потрібна швидка частота оновлення для ігор? Різні типи матриць пропонують різні властивості, які можуть краще відповідати вашим конкретним потребам. Дізнайтеся більше про те, які матриці доступні на ринку та які їхні основні характеристики, щоб зробити усвідомлений вибір.

Види матриць в ноутбуках – як вибрати матрицю?

На початку варто сказати, що ідеальної матриці не існує. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Перш ніж відповісти на питання, яка матриця для ноутбука нам підійде краще, давайте подумаємо, для яких цілей ми будемо використовувати свій ноутбук. На ринку найчастіше зустрічаються три типи матриць. Це:

  • IPS матриці,
  • TN матриці,
  • VA матриці.

Матриці типу IPS

На думку багатьох експертів, матриці IPS найкраще відтворюють кольори. Можна з упевненістю сказати, що при відповідних параметрах ноутбука вони вражають якістю зображення . Вони пропонують дуже широкі кути огляду як по вертикалі, так і по горизонталі. Їхнім недоліком, однак, є погане відображення чорного кольору – на думку багатьох людей, він недостатньо глибокий, що може бути проблемою у випадку вимогливих, новітніх ігор. Ноутбуки з IPS-матрицею рекомендуються графічним дизайнерам , але не тільки. Якщо ви думаєте, яка матриця ноутбука буде найкращою для перегляду фільмів і графіки, однозначно вибирайте IPS.

Матриці типу TN

Матриці TN все ще зустрічаються в ноутбуках, хоча вони пропонують трохи нижчу якість кольору, ніж матриці IPS. Головна їхня перевага – низька ціна. Але це ще не все: матриці TN пропонують дуже пристойні параметри відгуку та оновлення . Ось чому вони добре працюють в ігрових ноутбуках. Вони також є гарним вибором для людей, які використовують ноутбук для домашніх цілей, наприклад для перегляду веб-сторінок, редагування тексту або роботи з електронними таблицями.

Застосування : ігри, перегляд Інтернету, редагування тексту, електронні таблиці

MVA матриці

Матриці MVA досить рідко зустрічаються в ноутбуках. Вони мають кращу передачу кольору, ніж матриці TN , але не так добре, як IPS. Вони характеризуються хорошою контрастністю і деталізацією зображення. Оскільки час відгуку та частота оновлення не вражають, вони не рекомендуються для комп’ютерних ігор або графічних дизайнерів. Однак їх можна успішно використовувати для домашнього застосування.

Застосування : перегляд Інтернету, домашнє мультимедіа

Екран ноутбука - Який кращий екран ноутбука: глянцевий чи матовий?

Який це екран ноутбука – матовий чи глянцевий?

Після того, як ми визначилися, який тип матриці нам підійде, настав час вирішити, матовою вона буде або глянцева. Тут нам знову слід визначити цілі, для яких буде використовуватися наш ноутбук.

Антиблікова матриця

У випадку з антибліковою матрицею на її поверхню наноситься додаткове покриття – поляризатор, завданням якого є розсіювання зовнішнього світла . Його легко впізнати на полиці магазину і відрізнити від відблиску або повністю матової матриці. Її можна назвати напівматовою або антибліковою матрицею. Він добре працюватиме при використанні на вулиці . Ці типи матриць також більш стійкі, ніж їхні повністю матові аналоги.

Матова матриця

Ноутбук з матовою матрицею дуже добре працює при використанні в кімнаті з кількома різними джерелами світла . Ніщо не засліплює нас і не дратує зір. Ми також можемо легко використовувати наше обладнання на вулиці в сонячні дні. Ціна за такий комфорт – трохи менш насичені кольори, в порівнянні з тими, які можна побачити в ноутбуках з глянцевою матрицею.

Матова матриця ідеально підходить для людей, які часто пересуваються і використовують ноутбук в різних місцях , при різних умовах освітлення. Тому в бізнес-ноутбуки дуже часто встановлюють матові матриці .

Цікаво, що незважаючи на трохи гіршу передачу кольору, матові матриці цінуються дизайнерами комп’ютерної графіки. Однак в ноутбуках з сенсорним екраном такого типу матриці ми не знайдемо .

Глянцеві або відблиски матриці

Матриці з глянцевим покриттям, іноді звані матрицями Glare, відмінно відтворюють насиченість і передачу кольору . Ми насолоджуємося відмінною контрастністю та глибоким чорним. Вони ідеально підходять для перегляду фільмів і фотографій. Однак коли ми вмикаємо кілька прожекторів у кімнаті, ми побачимо їх відображення на своєму екрані. Ми можемо здивуватися, коли, наприклад, під час перегляду фільму екран темніє. Тоді замість плівки на матриці ми побачимо власне відображення.

Також буде проблема, коли ми винесемо ноутбук з блискучою матрицею на вулицю в сонячний день. Тоді ми повинні збільшити яскравість зображення, наскільки це можливо, і сподіватися, що цієї процедури буде достатньо.

Незважаючи на ці кілька незручностей, глянцева матриця дуже популярна серед людей, які використовують ноутбуки для повсякденних цілей , таких як перегляд фільмів, фотографій або використання Інтернету. Також варто пам’ятати, що даний тип матриць більш стійкий до пошкоджень, ніж ніжні матові матриці.

Яку матрицю для ноутбука вибрати?

Ви повинні пам’ятати, що тип матриці – це ще не все. Також пам’ятайте про дозвіл: воно впливає не тільки на продуктивність, але і на комфорт використання ноутбука. Якщо вам важлива висока якість і ідеальне зображення, вибирайте Full HD або навіть 4K.

Питання вибору ноутбука з хорошою матрицею не таке просте. Перш за все, потрібно підібрати його тип до своїх уподобань і звичок. Ви будете використовувати свій ноутбук тільки вдома, чи, можливо, ви також працюєте в поїзді, на роботі чи в університеті? Ви користуєтеся Інтернетом чи в основному граєте на ноутбуці? А може, ви графічний дизайнер?

Так яка ж матриця для ноутбука найкраща? Однозначної відповіді на це питання немає: пам’ятайте, що тип матриці потрібно підбирати під ті дії, які ви будете виконувати на ноутбуці, і режим роботи – тільки так ви залишитеся задоволені придбаним пристроєм.

Рекомендовані статті