Стрес – Чи послаблює стрес імунну систему?

Чи знаєте ви, що через сильний стрес ви можете захворіти? Якщо ви помітили, у багатьох ситуаціях люди хворіють, коли відчувають стрес або депресію. Для багатьох це може здатися випадковим збігом, але це більше, ніж це.

Дослідники припускають, що стрес має тісний зв’язок з вашою імунною системою. Він може послабити вашу імунну систему та відкрити двері зовнішнім загрозам для атаки вашого тіла. Але чому і як це відбувається – предмет дискусії.

Давайте дізнаємося, як стрес пов’язаний з вашою імунною системою та як ви можете йому запобігти.

Перш ніж ми розберемося, як стрес пов’язаний з імунною системою, важливо знати про лейкоцити в організмі людини. Також відомі як імунні клітини, ці білі кров’яні клітини переміщуються всередині людського тіла через кровотік. Вони забезпечують захист від чужорідних антигенів, таких як віруси, бактерії та ракові клітини організму.

В-клітини та Т-клітини — це два основних лімфоцити (тип білих кров’яних тілець), які є невід’ємною частиною імунної системи людини. З них В-клітини є першим механізмом відмінності вашого тіла. Коли будь-яке чужорідне тіло потрапляє у ваше тіло, В-клітини починають виділяти антитіла, щоб знищити антиген, перш ніж він зможе потрапити в клітини вашого тіла. Якщо антигену вдається якимось чином потрапити у ваше тіло, тоді Т-клітини блокують і знищують інфіковані клітини вашого тіла.

Коли ви перебуваєте в стані стресу, виділяється гормон стресу кортизол. Це потенційно знижує боєздатність вашої імунної системи, оскільки знижує вироблення лімфоцитів у вашому тілі. В результаті сили вашого організму протистояти антигену слабшають.

Стрес також впливає на вашу імунну систему іншим чином. Якщо страждаючі люди вибирають звички, що викликають звикання, такі як вживання алкоголю, куріння, наркотиків тощо, здоров’я тіла руйнується з самого початку. Нездоровий організм, таким чином, призводить до слабкої імунної системи.

Згідно зі звітом мета-аналізу, існує сильна кореляція між психологічним стресом і імунною системою людини. Доведено, що людина з гострим стресом проходить через потенційні порушення імунної системи. Крім того, люди з хронічними проблемами стресу мають серйозні порушення в клітинних і гормональних показниках.

Як стрес впливає на вашу імунну систему?

1. Проблеми з травленням

Коли ви перебуваєте в стані стресу, ваша травна система не працює в нормальному темпі. Коли ви перебуваєте в стані стресу, ваше тіло реагує збільшенням секреції адреналіну. Стрес також зменшує надходження кисню та крові до кишківника, викликаючи спазми, виразки та інші шлунково-кишкові розлади.

2. Високий кров’яний тиск

Стрес викликає сплеск секреції гормонів у вашому організмі, особливо викликає викид адреналіну. Нормальний викид адреналіну відбувається, коли ви стикаєтеся з будь-якою фізичною загрозою або страхом. Цей порив змушує ваше серце битися швидше, ніж насправді. Швидке серцебиття звужує серцеві судини, що призводить до високого кров’яного тиску, що впливає на імунну систему.

3. Захворювання серця

Під час стресу ваше тіло виділяє гормон кортизол. Експерти кажуть, що велика кількість секреції кортизолу призводить до таких захворювань, як артеріальний тиск, рівень цукру в крові, холестерин, тригліцериди тощо. Ці умови, у свою чергу, збільшують шанси серцевих захворювань.

Гіпертонія — ще одна проблема, пов’язана зі стресом, яка виникає, коли у вас тривалий високий кров’яний тиск. Це призводить до ішемічної хвороби серця, через яку артерії серця накопичують бляшки (скупчення жиру, холестерину, кальцію та інших речовин). Бляшка звужує стінку артерій і обмежує приплив крові до серця.

4. Аутоімунні захворювання

Окрім генетичних, гормональних і факторів навколишнього середовища, аутоімунні захворювання також пов’язані зі стресом. Дослідження показують, що у більшості пацієнтів з аутоімунними захворюваннями в анамнезі були стрес і тривога. Целіакія та ревматоїдний артрит є такими аутоімунними захворюваннями, пов’язаними зі стресом.


Як лікувати стрес і зміцнити імунну систему?

Стрес - Чи послаблює стрес імунну систему?

1. Вправи

Вправи, як відомо, найкращий засіб від стресу. Регулярні фізичні вправи не тільки принесуть вам фізичні переваги, але й допоможуть знизити рівень стресу. Ви можете вибрати аеробні вправи або зумбу, щоб покращити самопочуття. Він вивільняє гормон ендорфін, який миттєво покращує ваш настрій.

2. Зменшіть споживання кофеїну

Хоча ви можете покладатися на кофеїн, щоб пережити довгий день, він не дуже корисний для боротьби зі стресом. Насправді це лише підвищує рівень стресу. Разом з обмеженням кофеїну також уникайте харчових продуктів, що містять кофеїн. Обмеження споживання кофеїну дозволить контролювати артеріальний тиск і впоратися зі стресом.

3. Уникайте тютюну та алкоголю

Залежність від алкоголю та тютюну для позбавлення від стресу – погана ідея. Замість того, щоб допомогти вам впоратися з вашими проблемами, куріння завдасть шкоди вашому здоров’ю та зменшить приплив крові до серця. Алкоголь впливає на серотонін та інші нейромедіатори у вашому мозку та підвищує рівень стресу.

4. Здорове харчування

Здорове харчування дасть вам сили боротися з негативними наслідками стресу. Оскільки стрес порушує ваш природний кровообіг і викликає артеріальний тиск; здорова, насичена поживними речовинами їжа допоможе зменшити вплив стресу та підтримувати хороший кровотік. Додайте у свій раціон продукти, що знімають стрес, наприклад яйця, жирну рибу, куркуму, гарбузове насіння, йогурт, бразильські горіхи тощо.

5. Зміни способу життя

Нерегулярний і нездоровий спосіб життя може вплинути на ваше здоров’я різними способами. Повсякденна рутина, яка не має чіткого графіку з тайм-менеджментом, не дозволить вам вчасно завершити свою звичайну роботу. Це призведе до стресу. Крім того, ще одна поширена нездорова звичка не спати вчасно може підвищити рівень вашої тривожності.

Профілактичні поради щодо зменшення стресу

1. Медитація може принести душевний спокій. Регулярна медитація допоможе вам запобігти стресу.

2. Щодня приділяйте трохи часу собі. Робіть те, що вас розслабляє.

3. Зверніться до друга та поділіться своїми проблемами щоразу, коли відчуваєте стрес.

4. Займіться фізичною активністю, наприклад плаванням, танцями, бігом або тривалою ходьбою.

5. Сміх – найкращі ліки від стресу. Подивіться щось смішне або почитайте про це.

6. Намагайтеся спати вчасно і спати мінімум вісім годин.

7. Не пропускайте прийоми їжі. Їжа зробить вас здоровими, а вашу імунну систему зміцнить.

8. Якщо потрібно, відпочиньте від метушливого життя та насолодіться відпусткою з близькими.

9. Уникайте людей, які завдають вам психічної травми і приносять негатив у ваше життя.

10. Ніколи не соромтеся чи не бійтесь просити допомоги, якщо вона вам потрібна. Поговоріть з терапевтом/консультантом, якщо у вас є проблеми з тривогою.

Висновок

Стрес став невід’ємною частиною повсякденного життя. Хоча більшість людей не сприймають стрес як серйозну проблему, він різними способами впливає на здоров’я. Гострий стрес послаблює вашу імунну систему і створює шлях до різноманітних захворювань. Але хороша новина полягає в тому, що ви можете впоратися зі стресом, дотримуючись вищезгаданих способів. Турбота про психічне здоров’я така ж важлива, як і лікування фізичної хвороби. Якщо ви будете вільні від стресу, ваше здоров’я автоматично отримає від цього користь.

Рекомендовані статті