Чому застеляти ліжко щоранку – неправильно

Цікаві факти про ваш ліжко

Якщо ваші батьки наполягали на тому, щоб ви щоранку застеляли своє ліжко, то вони, можливо, допомогли вам сформувати шкідливу звичку, яка скорочує життя вашого матраца.

Правило: Ви повинні застеляти ліжко щоранку

Факт чи вигадка? Вигадка

Ви звикли розправляти вранці ковдру і заправляти простирадло, яке вибилося з-під матраца, а потім накривати постіль покривалом? Даремно. Щоночі ми втрачаємо до 300 мілілітрів води, а коли погано себе почуваємо або якщо в спальні жарко – то і більше. Частина цієї вологи видихається нами у вигляді пари, а частина її у вигляді поту виділяють наші тіла, і все вбирається в постіль.

Заправляючи ліжко, ми заважаємо цієї вологі випаровуватися. Це створює ідеальні умови для розмноження пилових кліщів і сприяє утворенню плям на матраці. Замість цього краще провітрюйте ліжко, перевертаючи ковдру і подушки і звільняючи ту частину простирадла, на якій ви лежали.

Чому застеляти ліжко щоранку – неправильно

Продовжити життя вашому матрацу допоможе захисний наматрацник, який можна прати в пральній машині. Регулярно періть його при максимальній температурі, яка вказана на етикетці в рекомендаціях по догляду.

Правило: Всі матраци потрібно регулярно перевертати

Факт чи вигадка? Вигадка

При сьогоднішньому величезному виборі матраців різного виду єдиним надійним засобом дізнатися, як правильно доглядати за конкретним матрацом, буде ознайомлення з рекомендаціями виробника. Якщо ви не дотримуєтесь цих вказівок, то можете втратити гарантію на матрац.

Як правило, пружинні матраци слід перевертати і повертати на 180 градусів протягом перших трьох місяців використання – щотижня, а потім – раз в три-чотири місяці. Це дозволяє допомагає розподіляти знос.

Однак деякі пружинні матраци – в основному ті, чий верхній шар складається з піни з ефектом пам’яті (memory foam) – мають тільки одну спальну поверхнею. Їх не слід перевертати, інакше ви не зможете отримати всі переваги такого матраца. Але і такі матраци потрібно повертати на 180 градусів: в перший час – щотижня, а потім – раз на місяць.

А багато безпружинних матраців не можна класти на основу ліжка, для них годиться тільки загартована поверхність, тому що інакше вони можуть запліснявіти.

Правило: Матраци необхідно регулярно пилососити

Факт чи вигадка? Факт

Крім рідини наші тіла втрачають і омертвілі клітини шкіри, які також потрапляють на простирадла, ковдри, подушки і матраци. І це теж приваблює в наші ліжка пилових кліщів, які можуть викликати алергію.

Чому застеляти ліжко щоранку – неправильно

Як показало дослідження, багато людей не знають, що брудна постіль може викликати алергічні реакції, поширювати інфекції та віруси. Як основний засіб профілактики, заведіть звичку пилососити ваш матрац кожні пару місяців.

Також не забувайте очищати каркас або підставку ліжка і частіше пилососити під ліжком – це улюблене місце для пилу, клітин шкіри і волосся, а отже – і пилових кліщів.

  • Чому застеляти ліжко щоранку – неправильно

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Рекомендовані статті