Термічні фурункули – Чому виникають термічні фурункули?

Оскільки літо зараз на піку розпалу, ви, мабуть, уже почали помічати типові проблеми зі шкірою сезону. правильно? Однією з таких проблем зі шкірою, яку ніхто з нас не любить відчувати, є фурункули!

Фурункули — це червоні, заповнені гноєм шишки, які заразні. Вони можуть бути навіть болючими, коли розвиваються. Але не хвилюйтеся, оскільки існує ряд домашніх і безрецептурних засобів, які можуть допомогти зменшити почервоніння , запалення та гній, пов’язані з фурункулом. Продовжуйте читати, щоб дізнатися.

Що таке фурункул?

Термічні фурункули - Чому виникають термічні фурункули?

Фурункул — це бактеріальна інфекція шкіри, яка розвивається у волосяному фолікулі або сальній залозі. Повітряна поверхня шкіри зазвичай є розсадником цього типу бактерій. Спочатку шкіра стає червоною перед утворенням наповненого гноєм шишки. Щоб фурункул утворився в грудку, потрібно приблизно 4-7 днів.

Що викликає фурункул?

Фурункул на шкірі зазвичай викликається типом бактерій, які називаються стафілококами. Він має властивість проникати через крихітні порізи, рани або піт на шкірі.

Якщо у вас є будь-який із цих станів, ви можете бути схильні до розвитку фурункулів:

 • Цукровий діабет
 • Погане здоров’я/імунітет
 • Погана гігієна
 • Використання агресивних хімікатів для шкіри

Види фурункулів

Різні форми прищів пов’язані з фурункулами. Однак найпоширенішими типами фурункулів є:

1. Кістозні вугрі

Термічні фурункули - Чому виникають термічні фурункули?

Як випливає з назви, кістозний акне є більш важкою формою акне. Він характеризується великими наповненими гноєм фурункулами, які зазвичай з’являються на обличчі. Ці фурункули виникають, коли пори забиваються жиром, бактеріями та брудом.

2. Фурункули і карбункули

Ці фурункули викликаються бактерією, відомою як стафілокок. Лихоманка є частим симптомом фурункула. Фурункул є досить поширеним явищем, і його скупчення називається карбункулом.

3. Пілонідальні кісти

Ці фурункули зазвичай виникають між складками шкіри та теплими ділянками. Вони, як правило, розвиваються через тепло та вологу, які утримуються в цих місцях. Сидіти на одному місці протягом довгих годин або надмірне потовиділення та спека можуть сприяти розвитку цих фурункулів.

4. Гідраденіт гнійний

Це більш серйозний тип, який зазвичай вимагає хірургічного видалення. Ви навіть можете помітити кілька фурункулів на невеликих ділянках, наприклад під пахвами. Самостійно впоратися з цими фурункулами може бути досить незручно.

Симптоми фурункулів

Фурункули можуть бути різними за розміром. Більшість фурункулів мають розмір приблизно півдюйма. Спочатку фурункули, як правило, тверді й прогресують у м’які, більш болючі утворення. Центр фурункула зазвичай заповнений гноєм.

Іноді фурункули можуть інфікуватися. Якщо ви помітили щось із цього, ваш фурункул може бути інфікований:

 • Червона, болюча і тепла шкіра навколо фурункула
 • Навколо початкового розвивається більше фурункулів
 • Лихоманка
 • Збільшені лімфатичні вузли

Як лікувати фурункули?

1. Гарячий компрес

Використання гарячого компресу прискорює процес загоєння. Прикладання теплого компресу до фурункула може допомогти залучити антитіла, які борються з інфекцією, а також покращує кровообіг. Він також має тенденцію витягувати гній на поверхню шкіри, що допомагає прискорити його відтік. Цей метод також може допомогти полегшити біль.

2. Куркума

Куркуму можна використовувати для лікування багатьох захворювань шкіри. Він містить протизапальні та антибактеріальні властивості, які можуть допомогти зменшити біль, запалення та набряк. Він також бореться з бактеріями, які сприяють виникненню цих фурункулів. Ви можете використовувати пасту з куркуми і залишити її на ділянці, поки вона не висохне. Обережно змийте теплою водою після висихання.

3. Антибактеріальне мило

Якщо ви помітили, що фурункул почав стікати, важливо підтримувати його в чистоті. Ви можете використовувати антибактеріальне мило, щоб вирішити цю проблему, і обов’язково обережно висушіть його після прання.

4. Антибактеріальний крем

Антибактеріальні креми можуть допомогти боротися з бактеріями та прискорити процес загоєння. Коли ви нанесли крем, накрийте його марлею, щоб переконатися, що гній витікає. Існує ряд безрецептурних антибактеріальних кремів.

5. Англійська сіль

Англійська сіль може допомогти висушити гній у центрі фурункула. Ви можете розчинити трохи англійської солі в теплій воді. Використовуйте тканину, щоб змочити її та обережно притиснути до нариву протягом 20 хвилин. При необхідності можна робити це 3-4 рази на день.

6. Касторова олія

Касторова олія має протизапальні та антибактеріальні властивості, які допомагають лікувати фурункули. Нанесіть невелику кількість касторової олії на фурункул тричі на день.

7. Антибіотики

Ваш лікар може призначити антибіотики, якщо ваш фурункул занадто великий або не проходить. Тому обов’язково зверніться до лікаря, якщо помітили стійкий або великий фурункул.

Як запобігти фурункулам?

 • Не діліться своїми рушниками, покривалами, постільною білизною чи одягом з кимось, у кого є чиряк. Це може перенести бактерії на шкіру та спричинити розвиток фурункула.
 • Дотримуйтесь правил гігієни , щоб бактерії не заражали ваші фолікули. Щодня мийте шкіру звичайним милом і особливо після тренувань. Ви також можете обережно почистити щіткою, щоб видалити бруд або жир, які можуть закупорити пори.
 • Використовуйте дезінфікуючий засіб для очищення порізів і ран. Це запобіжить бактеріям інфікувати ваші фолікули. Ви також можете використовувати антибактеріальний крем після чищення.

Які можливі ускладнення фурункула?

Термічні фурункули - Чому виникають термічні фурункули?

Фурункул іноді може спричинити рубці. У деяких навіть може виникнути повторний фурункульоз. Якщо ви помічаєте постійні рецидиви фурункулів на шкірі, у вас може бути захворювання, відоме як гнійний гідраденіт. Якщо ви не почнете лікування досить рано, симптоми можуть посилитися.

Іноді, якщо не лікувати належним чином, ваш фурункул може інфікуватися. Це може призвести до зараження крові або «сепсису». Однак це рідкісний стан.

Скільки часу потрібно, щоб фурункули зникли?

Для зникнення фурункула може знадобитися приблизно 4 дні. Це означає, що до цього часу гній зазвичай витікає. Однак деякі фурункули може знадобитися видалити за допомогою хірургічного втручання, оскільки вони можуть бути болючими, а іноді навіть можуть тривати кілька днів. Якщо ви не можете вивести гній із фурункула, він може повторно інфікуватися.

Що можна і що не можна робити

 • Не видавлюйте фурункул. Це може призвести до поширення інфекції та спричинити утворення рубців.
 • Використовуйте теплий компрес 3-4 рази на день.
 • Не тисніть занадто сильно під час використання компресу. Однак для витікання гною потрібен певний тиск. Слідкуйте за тим, щоб фурункул не лопнув, роблячи те саме.
 • Якщо ваш фурункул зникне через кілька днів, тримайте це місце в чистоті, регулярно миючи його та підтримуючи гігієну.
 • Мийте руки щоразу, коли лікуєте фурункул або контактуєте з ним.
 • Не діліться одягом чи покривалами з кимось, у кого є купюра.

Коли потрібно йти до лікаря, щоб лікувати фурункул?

Якщо ваш фурункул занадто великий або не проходить, коли ви намагаєтеся лікувати його вдома, зверніться до лікаря. Він може призначити антибіотики або зуміє обережно злити фурункул. У разі великих фурункулів не намагайтеся злити їх самостійно. У такому випадку рекомендується звернутися до лікаря.

Чи заразні фурункули в басейнах?

Малоймовірно, що у вас утвориться фурункул від когось у басейні. Хлор у воді вбиває бактерії. Однак після купання важливо прийняти душ і обов’язково випрати костюм і шапку з миючим засобом, коли прийдете додому. Це також запобіжить розвитку будь-яких інших інфекцій.

Висновок

Фурункул зазвичай викликається особливим типом бактерій, які називаються стафілококами. Для лікування фурункула, окрім безрецептурного лікування, можна використовувати ряд домашніх засобів, таких як куркума, касторова олія та олія чайного дерева. Пам’ятайте, що фурункули заразні і можуть передаватися від однієї людини до іншої при спільному використанні одягу або інших предметів, які можуть безпосередньо контактувати з ними. Їх повинен оглянути лікар, якщо вони занадто великі або відмовляються витікати.

Рекомендовані статті