Дружба – Який твір на тему дружба?

Мені не потрібно часто бачитися з ним, щоб знати, що я завжди можу на нього покластися. Це не супутник радісних моментів, який випаровується, як тільки трапляється біда. Наші стосунки пройшли через багато злетів і падінь; ми будували його повільно й кропітко, як перші поселенці безлюдного острова, що пробиваються крізь дикі хащі. Друг – це той, хто мене ніколи не засуджує, а завжди вислухає.

І все ж мені потрібні твої слова і твоя пам’ять. Запам’ятай мене, гаразд? Може менше боятися буду, може спокійніше засну…

Галина Посвятовська писала Іренеушу Моравському у своїй «Повісті для друга». У близькості з доброзичливою душею, з кимось, хто знав її історію і розумів її, поетеса побачила шанс подолати найбільший із людських страхів: страх смерті. Дружба здавалася їй надійним притулком, де завжди можна сховатися серед бурі та негоди. Роль дружби в житті дійсно здається неоціненною. Це парадокс, що в найбільших кліше криються найглибші істини. Так буває з усіма великими поняттями: коханням, добром, а також дружбою.

Я думаю, що в християнському дискурсі надто мало місця приділяється дружбі, хоча в самій Біблії ми знаходимо багато згадок про цей тип стосунків. «Ніхто не має більшої любові над ту, коли хто душу свою покладе за друзів своїх», — говорить Христос. В іншому місці він каже: «Я не називаю вас слугами, а друзями». Тому Ісус визначає стосунки між людиною та Богом як дружбу, особливі стосунки, засновані на взаємній довірі та повазі.

Дружба - Який твір на тему дружба?

Але чи кожен може стати другом? Що зумовлює те, що одні люди стають для нас надзвичайно важливими, а інші не можуть торкнутися нашої душі і ми проходимо повз них майже байдуже? Коли я думаю про це, на думку спадають лисиця та маленький принц. «Ти для мене тільки хлопчик, — каже лисиця, — але якщо ти мене приручиш, то станеш для мене єдиним».

Лисиця цими словами не заохочує Принца до зближення, а навпаки, застерігає. Створення зв’язків пов’язане з тягарем відповідальності. Ми відповідальні за наших друзів, ми не можемо залишити їх у біді, ми маємо моральний обов’язок піклуватися про їхній добробут і щастя.

Друже – ти повинен бути тут

друг – тільки ти

друг – останній раз

Ти мені потрібен, ти мені потрібен

Як співає T.Love, дружба – це відданість до кінця, до останньої миті, до смерті.

Твір на тему дружба – зразок твору

Аристотель сказав: «Друзі — це одна душа, укладена в двох тілах». Разом із Платоном і Сократом, одним із трьох великих грецьких філософів, він вважав, що дружба є чеснотою і що існує кілька її видів, з ідеальною дружбою на першому місці.

Подібний, хоча й інакше сформульований, підхід представлений психологією, згідно з якою генетично сумісні люди мають найбільші шанси на дружбу – тобто ця Арістотелівська одна душа в двох тілах є не що інше в цій перспективі, як схожі психічні стани. Хоча не зовсім. Психологічна точка зору визнає, що потенційно люди, яких природа побудувала внутрішньо з подібних будівельних блоків, будуть найкращими кандидатами на тривалі стосунки, які можна було б назвати дружбою. Але це виключало б можливість дружби між людьми, абсолютно різними ментально і особистісно. Тому, мабуть, було б розумніше сказати, що існує набір характеристик людей, які, щоб можна було говорити про дружбу, мають певним чином перетинатися.

Що таке друг насправді? Чи існує взагалі людська дружба? І якщо так, то чи можна створити шаблон, за яким можна виміряти силу дружби та всі без винятку характеристики, які її описують? На мій погляд, дружба не існує, тому що якщо, наприклад, для однієї людини вірність є кардинально необхідною рисою, щоб когось називати другом, то для іншого найважливішим буде час, який друг вміє присвятити йому. Багато разів у спілкуванні з різними людьми я вражався, наскільки різними були їхні погляди на певні речі і наскільки часто їхній підхід до життя відрізнявся від мого. Хто тоді робить правильно, я чи вони? Є один рецепт успішного життя чи їх стільки, скільки людей? Тоді кожен сценарій в житті і в дружбі хороший, якою мірою люди отримують від цього внутрішнє задоволення? Здається, ось так це може виглядати..

У «Казках для друга» Галина Посвятовська написала:

«Чи все залишиться як і раніше, коли я піду? Чи звикнуть книжки до дотику моїх рук, сукні забудуть запах мого тіла? А люди? Якийсь час про мене говоритимуть, дивуватимуться моїй смерті – забудуть. Не помиляйся, мій друже, люди поховають нас у пам’яті так само швидко, як закопають наші тіла в землю. Наш біль, наша любов, всі наші бажання підуть з нами, і навіть порожнє місце не залишиться позаду. На землі немає порожніх місць».

Здавалося б, крім усього іншого, друзі є для того, щоб пам’ятати. Проте тільки перевірка часом служить для підтвердження або спростування, і тільки хтось інший, що стоїть осторонь, може це оцінити. У нас немає можливості перевірити, чи згадає нас друг після нашої смерті, але це менш важливе питання, тому що насправді теоретично є й інші люди, які можуть це зробити – сім’я, звичайно, я беру до уваги оптимальне ситуації, тобто мати те саме. Але й це не гарантує, що пам’ять про нас збережеться на віки, адже зазвичай у сім’ях, де люди живуть своїм спокійним життям, не буває, щоб пам’ятали давно померлих предків, тож з десятиліттями пам’ять про нас збережеться. поступово згасають.

Щодо дружби – я вважаю, що набагато важливіша повсякденна пам’ять, яку ми все одно не переживемо в кінці. Тут, однак, ми знову стикаємося з дилемою: чи повинен друг бути абсолютно пильним і, коли необхідно, бути з нами, чи ми повинні краще встановити якийсь здоровий глузд у межах таких втручань? Це важко, тому що чутливість у всіх різна. Отже, як визначити, коли друг знехтував нашими потребами, а коли ні? Тут ми знову маємо ситуацію, коли такі питання дуже відносні.

У такому делікатному питанні, як дружба, мабуть, немає чітких і простих відповідей. Виходить, що в цьому питанні у нас більше питань, ніж готових рішень, нормативів і порад.

Міні твір про дружбу

Дружба - Який твір на тему дружба?

Дружба — це характерні міжособистісні стосунки, де вдячність, довіра, любов, повага, підтримка та підтримка змішані та переважає розуміння, і кожна сторона працює для досягнення інтересів іншої та поєднує багато речей і дій, які приносять їм задоволення, щастя та підтримку довіра людини до себе та оточуючих, покращення її емоційного та психічного стану, а хороша дружба може бути важливим чинником захисту фізичного здоров’я також шляхом підтримки здорового способу життя.

Вступ Короткий твір про дружбу

Дружба може багато чого змінити в житті людини, якщо він вибере друзів, які його оточують, і проводить з ними години свого життя один на одному, поєднуючи їх довіру і спільні інтереси.

А найкраща дружба – це між тими, хто має спільні цілі та збігається бачення життя та майбутнього. У вступі до короткої теми про дружбу Джим Моррісон каже: «Друг — це той, хто дає тобі повну свободу бути тим, ким ти є .”

Короткий твір про дружбу зі стихіями та ідеями

Дружні стосунки вимагають зв’язків і спілкування між їх членами, обміну життєвим досвідом і щасливими моментами, це стосунки, засновані на повазі, довірі та взаємній підтримці.

І ніхто не може сказати: «Я збираюся дружити з таким-то». Дружба — це автоматичні стосунки, які виникають із щоденних контактів, потягу до участі, близьких захоплень і схильностей. Життя та ситуації, з якими друзі стикаються разом, показують який є справжнім другом, на якого можна покластися і довіряти.

Це не легше приказок. Що стосується вчинків, то вони говорять правду про оточуючих людей, і зовнішність може на деякий час ввести вас в оману, але реальна перевірка виявляє корисні копалини людей. Аль-Ахнаф бін Каїс каже: «Немає добра в слові без дії, немає добра в поглядах без інформатора, немає багатства без доброї волі, немає друга без вірності, немає закону без благочестя, немає милосердя без наміру, немає життя без здоров’я і безпеки.

Короткий твір про дружбу

Дружба - Який твір на тему дружба?

По-перше: щоб написати короткий твір про дружбу, нам потрібно написати причини нашого інтересу до теми, її вплив на наше життя та нашу роль у ньому.

Людська душа від природи прагне добра й задоволення, ненавидить горе, біль і нестатки, тому людина може вірити, що у неї багато друзів, доки вона живе в розкоші, проводить приємний час і впливає, не страждає від проблем, але в у нещастя бувають справжні друзі, і коли він знаходить себе, йому потрібно, щоб хтось відкрив йому своє серце, або йому потрібна допомога чи порада від них.У часи лиха він зустрічає справжнього друга від фальшивого.

Джебран Халіл Джебран каже: «Фальшивий друг схожий на тінь, яка слідує за мною, коли я на сонці, і зникає, коли я в темряві».

Нехай вас не вводить в оману кількість друзів, які вас оточують, і уважно стежте за ними, тому що один справжній друг кращий, ніж десятки цих фальшивих самозванців, які поглинають ваш час, зусилля та гроші, і все це вам не повертається, а ви не не знайдіть їх, коли вони вам найбільше потрібні.

Важлива примітка: після того, як ви завершили написання короткого дослідження про дружбу, ви повинні пояснити її природу та досвід, а також детально розглянути це, написавши коротку статтю про дружбу.

Твір про значення дружби короткий

Одним із найважливіших параграфів нашої сьогоднішньої теми є короткий абзац про важливість дружби, завдяки якому ми дізнаємося про причини нашого інтересу до теми та написання про неї.

Останні дослідження вказують на важливість збалансованої дружби для покращення життя людини, оскільки вони дають їй почуватися щасливою, задоволеною та впевненою, а люди, які насолоджуються міцною дружбою, з віком рідше страждають від депресії, тривоги та високого кров’яного тиску, а також хороші друзі, вони дають людині стимул до одужання, коли вона/вона почувається хворою, включаючи увагу, турботу та психологічну підтримку.

Загалом, справжня дружба — це велике благословення, яке життя дає деяким людям, навіть якщо це вимагає певних зусиль і часу, щоб збалансувати ці стосунки, даруючи любов, альтруїзм і підтримку іншим і отримуючи те ж саме від них.


Друг змушує вас відчувати себе комфортно у ваших радощах і печалі, і ви виявляєте, що можете довірити йому свої секрети, почуття та майбутні ідеї та проекти у своєму розумі без страху, збентеження, вагань або хвилювання, що він може сказати вам, що ви не розумієте, як ви хочете, або він може використати ваші секрети проти вас у якийсь момент.

Життя без друга – це сухе життя, яке супроводжується відчуттям самотності, депресії та браком підтримки та спільного спілкування.


Махмуд Дарвіш каже: «Друг — це ім’я людини, яка з вами за будь-яких обставин, незалежно від обставин».

Коротке дослідження значення дружби охопило її негативний і позитивний вплив на людину, суспільство та життя загалом.

Якщо ви любитель риторики, ви можете підсумувати те, що хочете сказати, у короткому есе про дружбу

Дружба – це як чудова рослина, її насіння – це довіра і щирість, вона потребує турботи, світла, тепла та живлення, щоб вона могла рости, цвісти і ставати сильною, дієвою і плідною.Людина дає їх так, як дає, а вони вмирають і гинуть через відсутність довіри, щирості, любові й альтруїзму.

Існує багато рівнів дружби та різних типів друзів, від найдружнішої мережі, повної доброти та посмішок, до дуже поверхневої дружби, яку ви знаходите на роботі, і закінчується, коли всі йдуть додому.


Поверхнева дружба, де люди знають один одного ззовні і їм не потрібно вникати в почуття, мрії та бажання інших і брати за них відповідальність.

Коли справа доходить до глибокої дружби, це щось набагато міцніше, і найголовніше в ній — чесність. Друг — це не той, хто погоджується з тобою у всьому, що ти хочеш, а людина, яка впливає на твою прихильність, а не на ваше задоволення чи любов. Якщо він бачить, що ви завдаєте собі шкоди або робите щось, що вас ображає, він дає вам пораду та пояснює негативні наслідки того, що ви робите у своєму житті.

Хороший друг може допомогти тобі подолати погану звичку або спонукати тебе досягти чогось у житті, і це найкраще в дружбі, тому що вона робить тебе кращою та успішною людиною.

Таким чином, ми підсумували все, що стосується теми, коротким пошуком дружби.

Висновок Твір про дружбу короткий

Дружба – це одні з найкращих міжособистісних стосунків, які можуть бути у людини в її житті, ти вибираєш друзів за своєю примхою, за своїми нахилами та бажаннями. Він приваблює тих, хто схожий на нього, і погана людина також приваблює тих, хто схожий на нього, а ті, хто відрізняється, через деякий час розлучаються і кожен йде своєю дорогою, якщо не може привабити іншого.

І пам’ятайте, підсумовуючи коротку тему про дружбу, що важлива не кількість, а якість. Один справжній друг кращий за десятки тих, хто залишає тебе наодинці, коли тобі це потрібно.

Твір роздум про дружбу

Дружба - Який твір на тему дружба?

Багато з нас, коли чують слово «дружба», відразу згадують стару приказку про те, що «справжні друзі знаходяться в бідності». Ми всі можемо погодитися, що в цьому, як і в кожному прислів’ї, є багато правди. Але що таке дружба? Що це для мене? Як я її розумію?

Дружба для мене – це особливе почуття. Це свого роду зв’язок між двома людьми (одної чи протилежної статі), які підтримують одне одного як у хороші, так і в погані часи, добрі один до одного, беззастережно довіряють одне одному і, перш за все, залишаються чесними один з одним. Як то кажуть, навіть найгірша правда, сказана другом, виявляється не такою вже й поганою. Як і кохання, дружба – прекрасне, безкорисливе та щире почуття. Ось звідки любов. Ніколи не буває навпаки. Я вважаю, що в житті кожного з нас повинен бути хороший друг. Не мало, тому що у вас може бути лише один справжній довірник навіть найменших таємниць, щонайбільше два. Важливо, щоб вона була правдивою, тобто від душі, яка ніколи нас не підведе, якому ми будемо беззастережно довіряти і знати, що що б не трапилося, ми можемо розраховувати на нього та його допомогу. З ним ми можемо сміятися, грати, але й плакати, сердитися чи радитися про найменші речі. Друг нас завжди зрозуміє. Він без слів вгадає, коли ми шукаємо розради, а коли хочемо, щоб нас залишили наодинці. Він ніколи не залишить нас наодинці з проблемою. Знаючи, що поруч є хтось такий, нам легше йти по життю. І це для мене дружба. Це відчуття, що ми не самотні, що є хтось, хто піклується про нас. коли ми шукаємо розради і коли хочемо, щоб нас залишили наодинці. Він ніколи не залишить нас наодинці з проблемою. Знаючи, що поруч є хтось такий, нам легше йти по життю. І це для мене дружба. Це відчуття, що ми не самотні, що є хтось, хто піклується про нас. коли ми шукаємо розради і коли хочемо, щоб нас залишили наодинці. Він ніколи не залишить нас наодинці з проблемою. Знаючи, що поруч є хтось такий, нам легше йти по життю. І це для мене дружба. Це відчуття, що ми не самотні, що є хтось, хто піклується про нас.

Однак справжніх друзів швидко не завоюють. Як правило, має пройти чимало часу, перш ніж ми добре пізнаємо когось і зможемо довірити йому свої таємниці, тобто довіритися. Наше терпіння буде винагороджено. Як тільки ми зустріли цю близьку людину, ми повинні культивувати почуття дружби, яке нас пов’язує. Його не можна залишати на самоті. Дружбу, як і любов, потрібно шукати і берегти, плекати і зміцнювати. Інакше вона швидко зів’яне, як квітка, яку довго не поливали. Буває, що дружба буває до могили, і вона найдорожча. На жаль, буває так, що одного разу друг йде без жодних пояснень. Іноді це пов’язано з явною розбіжністю в поглядах на якесь питання. Якби він був справжнім другом, він повернеться. Інакше він виявився негідним нашої довіри. Такі моменти дуже неприємні для кожного з нас і рана, яку вони залишають після себе, важко загоюється. Зазвичай на це потрібні роки.

Наш друг, як правило, інша людина, але це не завжди так. Я вважаю, що дружба може бути і між людиною і твариною, наприклад собакою. Всі ми знаємо прислів’я, що “собака – найкращий друг людини”. Він може не говорити, але прекрасно відчуває настрій свого господаря і по-своєму намагається його полегшити. Дружба між людиною і твариною дуже гарно описана в «Маленькому принці» Антуана де Сент-Екзюпері. Головний герой цієї пісні дружить з лисицею. Це займає деякий час, тому що тварину потрібно приручити. Але його терпіння винагороджується, і лисиця стає його найкращим другом. Коли настане момент розставання, їм обом буде дуже сумно.

Я особисто ще не зустрів людину, яка могла б стати мені справжнім другом. Колись у мене був друг, і я думав, що ми друзі. Ми були нерозлучні кілька років. Ми все робили разом. На жаль, настав день, коли мій друг знайшов іншого друга, і я перестав на нього рахуватися. Відтоді я підходжу до будь-яких стосунків з більшою обережністю і став недовірливим. Але я думаю, що ще зустріну таку людину.

«Добре мати друга» – твір.

Дружба - Який твір на тему дружба?

Ми всі заслуговуємо на справжнього друга, тому він повинен бути у кожного. Друг – це хтось поруч з нами – людина, з якою ми підтримуємо позитивні стосунки і безмежно довіряємо. Він ніколи нас не підведе – якщо у нас виникнуть проблеми, ми можемо розраховувати на його допомогу в будь-якій ситуації. У нього завжди є для нас час – ми можемо з ним поговорити про все, поговорити про найбільші турботи, і він зробить все, щоб нам допомогти. Це змусить нас почуватися краще і забути про наші турботи.

Для кожної людини важливий зв’язок з іншою людиною, тому дружба є одним із найбільш потрібних відносин. Якщо у нас є друг, жити стає легше – ми можемо розраховувати на його присутність і допомогу. Ми впевнені, що він не залишить нас у важку хвилину. Тому я вважаю, що найбільше нещастя, яке може спіткати людину, це самотність. Самотні люди сумні й нещасні, тому що людині потрібно з ким поділитися своїми почуттями – порадіти й поплакати.

Є багато приказок, які описують дружбу, найточніші:  Справжніх друзів ми зустрічаємо в бідності та З’їси з кимось бочку солі, перш ніж зустрінеш усіх, кого хочеш . Вони вважаються банальністю, але вони багато говорять про ці складні стосунки. Ми дізнаємося, чи є хтось нашим другом, лише коли проведемо з ним багато часу та добре його дізнаємось. Тому справжня дружба – це та, що пройшла випробування – лише перевіривши міцність цього почуття, можна назвати когось другом. Так відбувається в романі Олександра Камінського Kamienie na Szaniec . Героями цієї книги є розвідники дружба яких зав’язалася ще до початку війни. Під час війни їхня дружба зміцнилася – це було викликано схожими переживаннями, участю в боях і загрозою загибелі.

Краще жити, знаючи, що є хтось, хто буде готовий допомогти і підтримати. Завдяки наявності такої людини нам легше справлятися з повсякденністю і дивитися на світ з оптимізмом. Як би далеко не був наш друг, ми впевнені, що відстань не перешкода – якщо він нам знадобиться, він якнайшвидше прийде нам на допомогу. Коли ми з другом, ми почуваємося щасливими, коли ми з ним розмовляємо, всі тривоги зникають. Немає тем, які з ним не можна було б обговорити. Тому дружні стосунки можна назвати найкрасивішими і надійнішими з усіх. Якщо ми вже ні в що не віримо і ні на що не сподіваємося – ми завжди можемо повірити в свого друга, який ніколи не відмовить нам у допомозі в такі моменти. Не слід, однак, забувати, що цей зв’язок що залежить від двох сторін – якщо у мене є друг, я також повинен бути другом для нього. Коли ми отримуємо від когось добро, ми повинні повертати йому це ж.

Дружба – це найважливіше почуття в житті кожної людини, воно часто є основою для розвитку ще більш глибоких стосунків – кохання. Неможливо любити когось, не ставлячись до нього як до найкращого друга, як до найважливішої людини у світі, якій ми готові безмежно довіряти. Я вважаю, що найкрасивіша книга, яка описує народження і побудову таких стосунків, — це «Мала» Принц. Її герой вирішив покинути свою планету лише тому, що хотів знайти вірного друга. Виявилося, що найближчою істотою для нього була троянда – важко сказати, чи дружба з нею не переросла в кохання. Лише заднім числом маленький принц вирішив, що раніше він не був готовий любити троянду.

Під час своєї подорожі маленький принц зустрів багато дорослих – але друга він не знайшов серед них, кожна зустріч була пов’язана з розчаруванням. Спочатку він зустрів Географа, завдяки якому він зрозумів, наскільки тендітна троянда. Саме тоді маленький принц вперше почав шкодувати, що залишив троянду одну. Лише лис показав маленькому принцу, що означає бути другом і мати друга – зустріч з ним була для героя найголовнішим. Лисиця каже, що для того, щоб з кимось подружитися, його потрібно спочатку «приручити»: проводити з ним багато часу, щоб створити міцний зв’язок. Коли ми чекаємо зустрічі з другом, ми радіємо і не думаємо, що нам доведеться з ним розлучитися – для нас важать лише моменти, які ми з ним проводимо. Розставання з другом – це болісно, ​​про що свідчать слова пілота,Більше не чути його сміху – ця думка мучила мене. Цей сміх був для мене як колодязь у пустелі. Маленький принц дізнається, що дружба – це надзвичайно прекрасне почуття, коли під час своєї подорожі він потрапляє на Землю в сад із квітучими трояндами. Тепер він знає, що вони лише зовні схожі, але не всі для нього цінні — має значення лише те, що йому належить. Він дуже любив її, тож піклувався про неї. Він цінний тим, що він приділяв йому багато часу, доглядав як умів – таким чином «приручив». Гарно сказав Лис про дружбу: Ти назавжди відповідаєш за те, що приручив.Тому не можна забувати друга, залишати його у важку хвилину життя – треба відповідати за нього. Маленький принц усвідомлює цю істину, він все більше думає про свою троянду: моя троянда… Я відповідаю за неї. Наслідком цієї думки стає рішення, яке він приймає – заради троянди він залишає Землю і повертається додому, на свою планету.

Я вважаю, що дружба – це одна з найважливіших цінностей у житті кожної людини, саме стосунки є необхідною умовою досягнення щастя. Друг робить наше життя яскравішим, тому що нам є з ким поділитися своїм досвідом. Однак варто пам’ятати, що розраховуючи на допомогу і присутність нашого друга, ми також повинні бути готові це йому запропонувати. Немає нічого ціннішого за хорошого друга – заради нього варто пожертвувати всім.

Твір роздум чи варто мати друга

Напевно кожен з нас замислювався, чи варто мати друга? Безперечно, він нам дуже потрібен. Кожен на світі хотів би мати друга, але знайти його дуже важко і не кожному це вдається. Дружба має свої переваги і недоліки. Іноді ми вважаємо когось справжнім другом, але з часом вони відходять, і ми залишаємося самі. Так ми втрачаємо віру в справжню дружбу. Так чи варто заводити друзів? У своїй роботі я спробую викласти свої міркування на цю тему.

Чи варто мати друга? – на основі прочитаного та власних роздумів.

Напевно кожен з нас замислювався, чи варто мати друга? Безперечно, він нам дуже потрібен. Кожен на світі хотів би мати друга, але знайти його дуже важко і не кожному це вдається. Дружба має свої переваги і недоліки. Іноді ми вважаємо когось справжнім другом, але з часом вони відходять, і ми залишаємося самі. Так ми втрачаємо віру в справжню дружбу. Так чи варто заводити друзів? У своїй роботі я спробую викласти свої міркування на цю тему.

Розпочну свої міркування з найвагомішого аргументу — взаємної довіри та допомоги. Ви завжди можете розраховувати на друга. Якщо у вас виникли якісь проблеми чи неприємності, ви повинні бути впевнені, що ви можете поговорити про них з коханою людиною, що ви можете довірити їй усі свої проблеми та турботи. Це точно друг. У тих випадках, коли у нас не все йде, ми завжди звертаємося до друзів, щоб вони вислухали нас і порадили.

Друг – це людина, яка навіть на іншому кінці України прийде нам на допомогу. Завдяки її присутності легше справлятися з повсякденністю і дивитися на світ з оптимізмом. Прикладом величезної ролі дружби в житті людини є доля героїв книги «Незнайомка». Одного разу четверо друзів зустрічають дивного хлопця. З часом знайомство переростає в дружбу. Незабаром їх зв’язок піддається випробуванню. Виявляється, новачок — лиходій. Лише одна людина з усієї зграї не втрачає довіри до новоспеченої супутниці, врешті-решт їй вдається переконати решту Зенека. Завдяки довірі друзів і вірі в нього хлопець змінився на краще.

Краще жити, знаючи, що є хтось, хто буде готовий допомогти і підтримати. Для багатьох друг – це той, хто просто слухає, а не запитує. Його присутності достатньо, щоб мати можливість поговорити і справити нужду. Він також великий довіритель наших таємниць. Як сповідник, він уважно все вислуховує і глибоко зберігає, ховаючи на дні душі. Найголовніше, що він ніколи не розкриває наших секретів.

Чудово в дружбі також знати, що наш друг покладається на нас, довіряє нам, що ми для нього особливі. Це, звичайно, зобов’язує, вимагає від нас багатьох жертв, але користь від цього незмірна. Загалом, щоб назвати когось своїм справжнім другом, ми повинні переконатися, що він ніколи не каже, що у нього немає часу вислухати вас, і що він завжди зможе вам допомогти.

Переходимо до іншого прикладу дружби. Це було дуже добре представлено в «Маленькому принці». Головний герой покинув свою планету в пошуках справжньої дружби. Він тоді ще не знав, що до своєї єдиної троянди він відчував дружбу чи навіть кохання. Пізніше він сам зізнався, що тоді був занадто малий, щоб любити троянду.

Коли ми з нетерпінням чекаємо візиту друга, ми відчуваємо радість, а потім не хочемо, щоб він йшов. Щоб підкріпити свої слова, процитую слова Пілота: «Не чути більше його сміху? Мене мучила ця думка. Цей сміх був для мене як колодязь у пустелі».

Друг – це, безсумнівно, людина, з якою ми можемо проводити вільний час, мати спільні інтереси, проводити час разом. У тому, що мати друга варто, переконують і слова Лізи: «Але якщо ти мене приручиш, ми будемо потрібні один одному. Я стану для тебе єдиною на світі». Лисиця, яка може здатися символом хитрості, відкриває оточуючим очі на цінність деяких почуттів. Каже: «а тому, що немає журналів з друзями, тому у людей немає друзів», «Знаєш тільки те, до чого звикаєш». Також є цитата з цієї книги: «Тільки серцем можна побачити правильно, суттєве для ока не видно». Це дуже важливі твердження, які знадобляться багатьом із нас у житті. Кажуть, що друг той, хто з нами з власної волі і бачить в нас що болить.

На закінчення хотілося б навести ще один, не менш важливий аргумент, який переконує нас у тому, що друга варто мати. Роман «Kamienie na Szaniec», заснований на реальних подіях, може бути дуже гарним прикладом справжньої дружби. Події розгортаються в дуже важкі часи, коли кожен може легко стати зрадником, шпигуном або шахраєм. Друг – це людина добра і зла. «Справжніх друзів знаходять у бідності». Історія трьох молодих хлопців є найкращим тому прикладом. Коли комусь із них потрібна була допомога, жоден із його друзів не вагався її надавати, навіть перед обличчям смерті.

Наприкінці своєї дисертації я повторюю, що добре мати друга. Дружба з іншою людиною є важливою складовою життя кожного з нас. Життя без друга було б бідним, позбавленим багатьох задоволень і емоцій, порожнім. Приємно знати, що ти не один у світі, що справжня дружба існує.

За ним також потрібно правильно доглядати. Слід також додати, що дружба – це цінність, а не те, що ми можемо купити. Під час своїх подорожей маленький принц переконався, що «друзів не заводять. Друзів заводять». Я вважаю ці слова правдивими, тому що спочатку треба з кимось познайомитися, а вже потім заводити друзів.

Я вважаю, що дружба – це одна з найважливіших цінностей у житті кожної людини, саме стосунки є необхідною умовою досягнення щастя. Друг робить наше життя яскравішим, тому що нам є з ким поділитися своїм досвідом. Однак варто пам’ятати, що розраховуючи на допомогу і присутність нашого друга, ми також повинні бути готові це йому запропонувати. Немає нічого ціннішого за хорошого друга – заради нього варто пожертвувати всім.

Рекомендовані статті