ᐈ 7 найбільших мечетей світу – великі мечеті – самі великі мечеті 2024

Релігія та духовність тисячоліттями надихали людей по всьому світу на будівництво вишуканих, вражаючих споруд. Хоча у світі можна знайти безліч святих місць, кожне з яких має свої переваги, мечеті часто роблять особливо потужну заяву. Пошана і турбота, з якою ставляться до їхнього будівництва, утримання і використання, дають зрозуміти, що вони є дуже важливою частиною ісламської віри.

Наступні мечеті були розширені до справді вражаючих розмірів, вміщуючи незліченну кількість паломників і міцно стоячи як символи відданості. Сьогодні ми розглянемо 7 найбільших мечетей світу і дізнаємося, що робить кожну з них особливою.

7. Майже найбільша мечеть Національна мечеть Уганди

Площа: 159 кілометра


Кількість вірян: 12 200


Розташування: Кампала, Уганда


Архітектурний стиль: Ісламський

ᐈ 7 найбільших мечетей світу - великі мечеті - самі великі мечеті 2024

Раніше відома як Національна мечеть Каддафі, ця прекрасна споруда є найбільшою мечеттю в Уганді і резиденцією Вищої мусульманської ради Уганди. Кажуть, що полковник Муаммар Каддафі замовив будівництво мечеті як подарунок мусульманському населенню і всій Уганді. Після смерті полковника Каддафі мечеть була перейменована на “Національну мечеть Уганди”. Ця вражаюча мечеть і досі є улюбленим місцем для мусульман, які можуть вільно входити до неї в будь-який час, коли забажають помолитися. Немусульмани можуть увійти під наглядом гідів, які проведуть їх у відповідні зони.

Чи знаєте ви?

Однією з характерних особливостей Національної мечеті Уганди є її вражаюче висока вежа-мінарет. Відвідувачі повинні подолати 304 сходинки, щоб піднятися на вершину, але захоплюючий вид, що відкривається, того вартий.

6. Мечеть Хасана II одна з найбільших

Площа: 292 кілометра


Кількість прихожан: 90 000


Місцезнаходження: Касабланка, Марокко


Архітектурний стиль ісламський / мавританський / марокканський

ᐈ 7 найбільших мечетей світу - великі мечеті - самі великі мечеті 2024

Побудована частково на березі моря, мечеть Хасана II слугує не лише релігійним храмом, але й культурним центром для відвідувачів. Ця мечеть включає в себе коранічну школу, лазні, бібліотеку та музей. Також тут знаходиться найвищий мінарет у світі, який слугує місцевою визначною пам’яткою. Майже всі матеріали, використані для будівництва мечеті Хасана II, були з Марокко, за винятком колон з білого граніту і скляних люстр, імпортованих з італійського острова Мурано.

Чи знаєте ви?

Мечеть Хасана II навмисно побудували на намитій землі прямо на березі Атлантичного океану, щоб віддати шану віршу Корану, в якому говориться, що “трон Аллаха був побудований на воді”.

5. Велика мечеть Центральної Яви

Площа: 328 кілометра


Кількість прихожан: 100 000


Місцезнаходження: Семаранг, Індонезія


Архітектурний стиль: Яванське / ісламське / грецьке відродження

ᐈ 7 найбільших мечетей світу - великі мечеті - самі великі мечеті 2024

Особлива архітектура цього святого місця робить його унікальним: три різні будівлі розташовані у формі літери U, посередині якої стоїть купольна мечеть. На подвір’ї цієї величної споруди розташовано шість гідравлічних парасольок, що символізують шість догматів Іману. У правому крилі мечеті знаходиться конференц-зал, що може вмістити до 2 000 паломників. У лівому крилі знаходиться бібліотека та офісні приміщення. Велика мечеть Центральної Яви також надає паломникам житло для ночівлі, якщо вони цього бажають.

Чи знаєте ви?

Центральна конструкція даху мечеті нагадує архітектуру традиційних яванських будинків. Ця конструкція символізує сходи, що піднімаються до небес для тих, хто шукає Божого благословення.

4. Дуже велика Мечеть Пророка

Площа: 1259 кілометра


Кількість прихожан: 1 000 000


Місцезнаходження: Медіна, Саудівська Аравія


Архітектурний стиль: ісламський / османський / мамлюкський відродження

ᐈ 7 найбільших мечетей світу - великі мечеті - самі великі мечеті 2024

Мечеть Пророка, офіційно відома як “Аль-Масджид ан-Набаві”, названа так на честь того, що її заснував ісламський пророк Мухаммед. Мухаммед спочатку жив дуже близько до цієї мечеті в Медині, а в 622 році переїхав до Мекки. Згодом він повернувся і був похований у своїй гробниці в Мечеті Пророка, що ще більше підвищило її релігійне значення. Його гробниця демонструється візуально виразним Зеленим куполом. Ця мечеть також вирізняється тим, що є третьою мечеттю, збудованою в історії ісламу. Спочатку вона була побудована як будівля під відкритим небом, підготовлена для розміщення великої кількості релігійних студентів.

Чи знаєте ви?

Мечеть Пророка вважається першим місцем на Аравійському півострові, де з’явилася електрика, коли її запровадили османи.

3. Мечеть Аль-Харам одна з найбільших у світі

Площа: 1312 кілометра


Кількість віруючих: 4 000 000


Місцезнаходження: Мекка, Саудівська Аравія


Архітектурний стиль: Ісламський

ᐈ 7 найбільших мечетей світу - великі мечеті - самі великі мечеті 2024

Славетна мечеть Аль-Харам є однією з найважливіших духовних святинь Саудівської Аравії, а також одним із пунктів призначення паломництва Хадж та Умра. Мільйони мусульманських вірян щороку відвідують цю мечеть, багато з них збираються у внутрішньому дворику для проведення ритуалів паломників. Серед інших відомих особливостей мечеті – Чорний камінь, який служить наріжним каменем у Каабі, що стоїть у центрі внутрішнього двору, і Станція Авраама: скеля, на якій, як вважають, зображений відбиток стопи Авраама.

Чи знаєте ви?

Це місце настільки священне для тих, хто сповідує ісламську віру, що немусульманам не дозволяється входити в Мекку або мечеть.

2. Велика мечеть Султана Кабуса

Площа: 1364 кілометра


Кількість прихожан: 20 000


Розташування: Маскат, Оман


Архітектурний стиль: Сучасний ісламський

Велика мечеть Султана Кабуса розташована в Маскаті, найбільшому місті і столиці Оману. Ця приголомшлива будівля демонструє сяючу, вишукану люстру, що висить у центрі чоловічого молитовного залу, з 600 000 прекрасних кристалів Swarovski і 24-каратним золотим покриттям. Ця центральна деталь визнана однією з найбільших кришталевих люстр у світі. У мечеті ретельно підтримується атмосфера благоговіння і поваги, правила обмежують вік дітей, яким дозволено відвідувати мечеть, і диктують дрес-код для всіх, хто входить.

Чи знаєте ви?

Вражаючу Велику мечеть Султана Кабуса будували шість років, починаючи з 2001 року, і не шкодували розкоші. Поряд зі знаменитою люстрою, що прикрашає чоловічу молитовну залу, ця мечеть також є домом для одного з найбільших у світі перських килимів ручної роботи.

1. Найбільша мечеть у світі Храм імама Реза

Площа: 1964 кілометра


Кількість прихожан: 1 500 000


Місцезнаходження: Мешхед, Іран


Архітектурний стиль: Ісламський / іранський

ᐈ 7 найбільших мечетей світу - великі мечеті - самі великі мечеті 2024

Храм Імама Реза – найбільша за площею мечеть у світі. Релігійний центр у духовному центрі Ірану, цей прекрасний комплекс був побудований навколо могили імама Рези, восьмого імама дванадцяти шиїтів. В результаті Ісламської революції цей важливий історичний і культурний об’єкт було розширено за рахунок додаткових судів, бібліотеки та ісламського університету.

У 818 році імам Алі ар-Рідха був убитий аббасидським халіфом аль-Мамуном. Він був похований поруч з могилою батька аль-Мамуна, і це місце отримало назву “Мешхед аль-Рідха”, що означає “місце мучеництва”. Мешхед ар-Рідха став місцем паломництва сунітів і шиїтів.

Чи знаєте ви?

Мешхед сьогодні є другим за величиною містом Ірану і вважається його духовною столицею.

Рекомендовані статті