Осінні роботи – Який графік та інструменти для осінніх робіт?

Осінні городні роботи – це в першу чергу час прибирання. До настання морозів потрібно підготувати свій сад до зими. Пам’ятаймо, що, виконуючи цю роботу, ми забезпечуємо їй і належний старт у весняний період. Осінь – пора нових посадок і захисту рослин від майбутніх заморозків. Також готуємо ґрунт для рясного врожаю в наступному сезоні. Це чудовий період для пересадки дерев і кущів.

З пізньої осені до початку весни рослини встигнуть вкоренитися, а після весни почнуть інтенсивний ріст. Давайте перевіримо, які осінні городні роботи потрібно проводити в кожному місяці і який садовий інвентар стане в нагоді.

Вересень – які роботи в саду потрібно зробити?

Осінні роботи - Який графік та інструменти для осінніх робіт?

Вересень можна вважати одним з найбільш напружених місяців для садівника. Вересень – час значних урожаїв фруктів і овочів. Це також ідеальний місяць для посадки та розмноження рослин. Нам також доводиться виконувати багато робіт з обслуговування та прибирання.

Які рослини ми садимо у вересні?

У вересні садимо цибулини. В першу чергу це тюльпани, крокуси, гіацинти та нарциси. Посадимо ті, що першими зацвітуть навесні – крокуси – наприклад. Після посадки цибулини як слід полийте, а на випадок заморозків можна вкрити саджанці корою або гілочками. Для всіх цих заходів нам знадобляться в основному маленькі садові інструменти, такі як сапа, культиватор або лопата.

Які дерева та кущі садити у вересні?

У вересні ми також висаджуємо та пересаджуємо дерева та кущі – як з контейнерів, так і з оголеним корінням. Тут стане в нагоді такий садовий інструмент, як лопати та вила. Збираємо сливи, яблука та груші з плодоносних дерев. На цей місяць також припадає збір урожаю ліщини.

Як доглядати за газоном восени?

На початку осені необхідно подбати про стан свого газону. Ми обрізаємо та ремонтуємо його краї за допомогою таких інструментів, як садові ножиці або садовий секатор. Ці заходи призведуть до того, що навесні доведеться виконувати менше робіт.

Звичайно, ми все ще регулярно косимо газон. Тут ми можемо вибрати серед ручних косарок або садових роботів, які можуть виконувати роботу швидко і, головне, самостійно.

Очисні роботи на вересень

Осінні роботи - Який графік та інструменти для осінніх робіт?

В рамках прибиральних робіт ми ретельно збираємо всі мертві частини рослин і опале листя. Все це ми зберігаємо в компостну купу. Обов’язково збирайте гнилі плоди з-під дерев. Завершуємо підживлення рослин.

Ми зберігаємо садовий інвентар вдома. Якщо вони зроблені з дерева, то перед зберіганням їх варто просочити. Почистіть порожні горщики теплою водою з милом. У разі сильного забруднення ви можете допомогти собі, очистивши спиртом.

До перших заморозків ми також можемо помити фасад будинку та гараж. Для цієї мети відмінно підійде мийка високого тиску.

Які городні роботи потрібно проводити в жовтні?

Які дерева та кущі садити в жовтні?

На початку жовтня продовжуємо посадку листяних дерев і кущів – як декоративних, так і плодоносних. Викопавши яму, насипте в неї трохи садової землі або компосту. Тоді садимо куплену розсаду.

Які квіти ми садимо в жовтні?

Десятий місяць також ідеальний час для посадки улюблених квітів багатьох жінок – троянд. До зими вони приживуться, а навесні підуть у ріст. Для цих квітів виберіть місце, захищене від вітру і добре освітлене сонцем. Посадимо їх у грунт з якомога більшою кількістю перегною.

Що стосується інших квітів, ми можемо сіяти, серед іншого: маку, чорнобривців, волошок або чорного кмину. Якщо говорити про багаторічники, то можна посадити конвалії. Однак виберемо для них затінену ділянку.

Як підготувати газон до зими?

Пам’ятаймо про догляд за нашим газоном. Треба два-три рази косити. Після скошування ми можемо насипати на нього дуже тонкий шар компосту. Не забувайте регулярно прибирати шар опалого листя. Ми, звичайно, можемо зробити це граблями. Але набагато ефективніше буде садовий повітродувка. Повітродувка для листя значно скоротить час на приведення газону в порядок.

Скарифікація газону восени

Жовтень також є вдалим часом для скарифікації нашого газону, тобто видалення з нього повсті. Для цього варто придбати скарифікатор відповідного класу. Скарифікація газону вручну – дуже складне завдання.

Прибиральні роботи в саду

Також пора востаннє розпушити і прополоти землю на грядках і клумбах. Для цього відмінно підійдуть вищипувачі бур’янів . Можна зняти готовий компост з нижньої частини купи і розкласти навколо рослин. Залишки рослин, що не розклалися, знову закладаємо в компост.

Треба правильно доглядати за зимуючими цибулинними і бульбовими рослинами. Після заморозків, коли земля трохи промерзне, накрийте місця їх посадки кількасантиметровою мульчею. Це може бути солома, торф або садова кора.

Давайте також тримати вдома теплолюбні рослини. Треба переїхати, в тому числі, в теплі приміщення. фуксії, герані, олеандри, оловнії та лишайники.

Листопад – як захистити рослини від заморозків?

Осінні роботи - Який графік та інструменти для осінніх робіт?

У листопаді нічні заморозки можуть прийти в наш сад назавжди. Тому потрібно захистити рослини від заморозків. Навколо стовбурів дерев і кущів робимо горбки із землі. Зверху ми можемо оточити стовбури картонним або солом’яним килимком – бажано білим, оскільки він пропускатиме світло. Ми можемо оточити горщики з рослинами пінополістиролом.

Як захистити газон і кущі від зими?

Продовжуємо прибирати наш газон від опалого листя. Якщо вони покриті снігом, може легко утворитися снігова пліснява. Також варто захистити наші хвойні кущі від тягаря снігу, який впаде на них взимку. Така вага може призвести до їх деформації або навіть поломки. Тому спочатку обмотаємо їх еластичною сіткою. Ми також можемо використовувати агротканину.

Пам’ятайте, що низькі температури не призводять до того, що дерева та кущі потребують менше води. Перед зимою їх потрібно рясно полити. Особливо це стосується кущів, які залишаються зеленими всю зиму.

Останні осінні прибиральні роботи

Розмістимо всі садові електроінструменти в приміщенні. Низька температура та вологість можуть пошкодити їх. Садові інструменти з металевими частинами, такі як сокира для деревини, також повинні бути надійно закріплені.

Рекомендовані статті