Як очистити шви між плиткою: способи усунення забруднень кахлю

Шви між кахельною плиткою рано чи пізно забруднюються. Причинами цього є вапняні відкладення, вологість, краплі жиру, кіптява, цвіль, погано змиті чистячі і миючі засоби. Але, все ж – проблему очищення швів можна вирішити!

Очищення швів: рецепти від бабусі

Кахель не вчора з’явився на ринку, і досвідчені господині знають чимало способів повернути йому початковий вигляд. Згадаймо деякі з найбільш популярних і перевірених народних способів:

 • Відновити білизну шва між плитками допоможе суміш, що складається з половини склянки харчової соди, соку з третини лимона, чверті склянки 9% -го оцту. Ці компоненти потрібно розвести в півтора літрах теплої води. Кислота при з’єднанні з содою буде рясно пінитися, тому, щоб уникнути бризок, перемішування слід проводити не поспішаючи, бажано на балконі, використовуючи гумові рукавички. Суміш втирається в шви губкою або зубною щіткою. 3а 10-15 хвилин після нанесення ця суміш здатна відновити первісну білизну швів у ванній.
 • Не менш популярний засіб для чищення швів, де інгредієнтами є та сама сода, сік лимона, зубна паста і гірчиця. Пропорції соди і соку такі ж як в попередньому рецепті. Аналогічний і спосіб використання.
 • Ще один цікавий рецепт передбачає змішування півтора літрів води, половинки склянки соди, тих же лимонного соку, оцту. Він відрізняється від першого рецепта тим, що до складу додається 1 столова ложка нашатирю.

Використовуємо побутові засоби для чищення швів між плиткою

Побутові чистячі засоби, нетоксичні і ефективні, виготовляються різними виробниками, Найпопулярніші з них:

 • Швидко впоратися з грибком і цвіллю допомагає спеціальний фломастер з водостійким барвником. Знищуючи шкідливу мікрофлору, він маскує утворені дефекти забарвлення.
 • Кисневий відбілювач змішується 50/50 з теплою водою. Необхідно окропити кахель або нанести склад за допомогою губки на брудне місце, і залишити засіб на півгодини, максимум на годину. Кисневовмісні іони мають властивість глибоко проникати в структуру шва, розкладаючи бруд, який видаляється згодом простою щіткою.
 • Аналогічно використовується очищувач, відомий під торговою маркою “Білизна”. Наносити його слід м’якою губкою, використовуючи захисні рукавички. Після висихання складу змивається разом із залишками бруду теплою водою.
 • У магазинах є чимало інших засобів для чищення, здатних впоратися з чищенням швів у ванній. Серед них “Sif”, “Ultrastripper”, “доктор Мускул”, “BOZO”, “Атлас Дельфін”.
 • В особливо складних випадках плям жиру, поліуретанових клеїв-герметиків, чорної цвілі, допоможе засіб Sika Remover.
 • Відмінно видаляє бруд, розводи і наліт ще один спеціальний засіб для догляду за кахлем, відомий під назвою – меламиновая губка. Якщо у вас є така губка, нічого крім води вам не буде потрібно. Меламін, реагуючи з водою, активно проникає в пори, видаляючи грязь, що накопичилася.

Як очистити шви між плиткою: способи усунення забруднень кахлю

Даючи в цілому оцінку хлорвмісним побутовим відбілюючим засобам, слід зазначити, що вони дійсно ефективні, ідеально справляються із завданням в разі, якщо майстром використовувалася затиральна фуга білого кольору. Коли ж за задумом дизайнера облицовщики застосовували кольорову фугу, засоби які містять хлор, здатні освітлити затираючий склад.

Як очистити міжплиточні шви: беремо в руки відпарювач

Наявність в господарстві відпарювача дозволить вам заощадити на побутовій хімії. Струмінь гарячої пари, яку створює насадка сопла відпарювача, вважається одним з найпростіших і доступних способів очищення швів між плитками. Крім своєї очевидної бюджетности, екологічної чистоти і безпеки, ця технологія чудова тим, що процес очистки не наповнить квартиру запахом хімікатів. Після процедури пропарювання, бруд, що скупчився в швах, виходить на поверхню і вам залишається тільки акуратно витерти поверхню.

Якщо нічого не виходить – потрібно вирішувати питання бруду міжплиточних швів радикально!

Якщо жоден із запропонованих способів не допоміг і плями не зникли, затірку в межкафельному просторі потрібно рішуче видалити, щоб потім відновити її заново. Шви можуть бути зачищені викруткою або простою наждачкою, акуратно складеної вдвічі. Головне – діяти гранично акуратно, щоб не подряпати захисне глазурованого покриття на кахлі. Якщо ви впевнено тримайте в руках шліфувальну машинку (в народі іменується болгаркою), стару фугу можна видалити з її допомогою, придбавши в будівельному магазині спеціальний ріжучий диск – “для бетону”. Після чищення швів від бруду перед нанесенням нового фуговочного покриття, слід ретельно обробити розчищені пази протигрибковим препаратом і ґрунтовкою.

Як очистити шви між плиткою: способи усунення забруднень кахлю


Кілька порад по догляду за плиткою

Одного разу перемігши цвіль, постарайтеся попередити появу цієї проблеми вдруге. У продажу є спеціальний засоби для обробки швів після затірки. Прибравши надлишки фуги, акуратно нанесіть склад на її поверхню, стежачи за тим, щоб концентрована кислотна рідина не потрапила на плитку. І ще одна порада. Не всяка губка або серветка годиться для регулярного протирання кахлю. Щоб волога природньо не накопичувалася в швах під час протирання кахлю, можна використовувати спеціальну бамбукову серветку, створену за технологією природною біофібри.

 • Як очистити шви між плиткою: способи усунення забруднень кахлю

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts

Рекомендовані статті