Як стати своїм серед чужих, або як влитися в новий колектив

Як влитися в новий колектив.

Перші кроки на новому місці роботи можуть бути непростими. Новачок потрапляє в уже сформовану робочу атмосферу, де всі або майже всі знають один одного, у кожного свої маленькі звички і, незважаючи на теплий прийом, потрібно постаратися, щоб зайняти гідне місце в цій команді. Так, хорошого резюме недостатньо, щоб стати частиною бізнесу, ваші колеги теж повинні прийняти вас.

Щоб допомогти вам влитися в новий колектив, нижче запропоновано кілька простих, але ефективних порад

1. Запам’ятайте імена

Звичайно, перший і навіть другий день виявляться трохи напруженими, особливо якщо ви влаштувалися в велику компанію з великим штатом співробітників. Проте, постарайтеся запам’ятати кілька імен, це покаже вашу дружелюбність і бажання сподобатися оточуючим.

Як стати своїм серед чужих, або як влитися в новий колектив

2. Будьте уважні

Як тільки познайомитеся з колегами, не соромтеся виявляти свій інтерес, задаючи питання і розповідаючи про себе. Наприклад, після вихідних ви можете розповісти деякі цікаві новини, приділяючи кожній мінімум часу. З іншого боку, не ставте питання і не коментуйте почуте, якщо не були залучені в дискусію. В іншому випадку зійдете за дивну людину, яка підслуховує чужі розмови.

3. Не проявляйте зайву старанність

Очевидно, що в перший день і навіть в перший тиждень, ви захочете показати весь свій потенціал і бажання працювати. Для цього ви можете приходити раніше за інших, а йти пізніше. Проте, багато що залежить від компанії. У деяких випадках краще прибути за чверть години до або піти після відходу керівника. В інших випадках немає сенсу поспішати вранці, так як ніхто зі співробітників не приходить раніше 9:30 ранку. Так що, якщо не хочете опинитися білою вороною, пристосовуйтеся до ритму роботи всього колективу.

4. Подружитеся з кимось із колег

Якщо з деякими співробітниками спілкування складається легко, чому б не скористатися цим і не подружитися з ними. Однак пам’ятайте, що ви приходите в компанію, де люди добре знають один одного і вже встановили дружні зв’язки. Можете час від часу пропонувати спільні походи в магазин або найближче кафе.

5. Принесіть частування

Не соромтеся принести тістечка або інші солодощі своїм колегам. Ви можете приурочити частування до дня першої зарплати або без приводу приготувати свій фірмовий домашній пиріг, рецепт якого у вас буде просити вся жіноча частина колективу.

6. Беріть участь в корпоративах та відзначення днів народження колег

Навіть якщо погано знаєте іменинника і не любите корпоративні виїзди на природу, для підтримки іміджу дуже важливо брати участь у всіх колективних заходах (хоча б на перший час). Так ви покажете, що залучені в життя компанії і її співробітників!

  • Як стати своїм серед чужих, або як влитися в новий колектив

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Рекомендовані статті