Розширені пори носи – Як очистити розширені пори носа?

Розширені пори на носі заважають вашій ідеальній шкірі? Ми вас відчуваємо! Можливо, ви генетично схильні до розширених пор на шкірі, але хороша новина полягає в тому, що ви можете очистити їх і зменшити зовнішній вигляд за допомогою правильного догляду. Тому прочитайте цю статтю, перш ніж вирушати купувати праймер, який заповнює пори.Що каже експерт


«Розширені пори в носі не пов’язані із захворюваннями шкіри. 


Фізіологічні зміни шкіри викликають великі відкриті пори на носі».

Що таке пори на носі?

Розширені пори носи - Як очистити розширені пори носа?

Пори — це крихітні отвори на шкірі, пов’язані з волосяними фолікулами або потовими залозами, які сприяють виділенню жиру або поту на шкірі. Пори в носі зазвичай більші, ніж пори на решті шкіри обличчя. Вони пов’язані з сальними залозами, які виробляють шкірне сало або природний жир.

Що викликає великі пори в носі?

Хоча пори на вашому носі є важливою частиною вашої шкіри та відіграють важливу роль у підтримці здоров’я вашої шкіри, різноманітні тригери можуть розширити пори та вплинути на ваш зовнішній вигляд. Деякі з них:

1. Вплив сонця

Ваш ніс є найбільш відкритою частиною обличчя і схильний до сонячних променів. Надмірне перебування на сонці впливає на пружність вашої шкіри, що, у свою чергу, збільшує розмір пор у носі.

2. Вік

Наш головний дерматолог доктор Харіш Кутам пояснює: «Розширені пори в носі не пов’язані із захворюваннями шкіри. Ваші гени відіграють важливу роль у визначенні розміру пор на вашій шкірі. Фізіологічні зміни шкіри викликають великі відкриті пори на носі».

З віком у вашій шкірі зменшується вироблення білків, таких як колаген і еластин. Це призводить до провисання шкіри, що розтягує пори, роблячи їх більшими.Вітамін С прискорює синтез колагену у вашій шкірі. 


Цей вітамін також має ефективні антиоксидантні властивості, які захищають вашу шкіру від сонячних променів.

3. Чорні точки

Чорні точки з’являються, коли пори носа забиваються брудом, надлишком жиру та бактеріями. Якщо ви колупаєте чорні точки або видавлюєте їх вміст, еластичні волокна навколо пор можуть пошкодитися. Це призведе до постійного розширення пор.

4. Відсутність відлущування

Мертві клітини шкіри витісняються до зовнішнього шару шкіри та відпадають там. Якщо ви не відлущуєте шкіру через регулярні проміжки часу, ці мертві клітини разом із жиром і брудом осідають на поверхні вашої шкіри, закупорюючи пори та ще більше їх розширюючи.

5. Великі волосяні фолікули

Оскільки пори є отворами волосяних фолікулів, якщо у вас густіше волосся і більші фолікули, ваші пори також будуть більшими! Якщо у вас від природи більші пори, вищезазначені фактори більше впливатимуть на розмір ваших пор.

6. Гормональний дисбаланс

Основною причиною розширення пор у носі можуть бути порушення гормонального фону. Підвищення рівня гормонів, наприклад, під час місячних може збільшити вироблення сала і навіть призвести до серйозних прищів, усе це може значно збільшити розмір пор вашої шкіри.

Як очистити пори в носі: 13 порад

Ви можете звести до мінімуму появу пір у носі за допомогою засобів по догляду за шкірою та процедур в офісі. Ідея полягає в тому, щоб пори носа були чистими. Читайте далі, щоб дізнатися, як:

1. Зніміть макіяж перед сном

Ніколи не залишайте засіб для макіяжу на обличчі на ніч. Незалежно від того, наскільки м’якими вважаються продукти, вони можуть закупорювати пори. Зніміть макіяж за допомогою засобу для вмивання на масляній основі та використовуйте м’який миючий засіб, щоб надати обличчю чистоти.Вибирайте нежирні, некомедогенні (які не закупорюють пори) засоби по догляду за шкірою та макіяж, якщо ви схильні до розширених пор у носі.

2. Очищайте двічі на день

Очищення видаляє залишки макіяжу, відмерлі клітини шкіри, жир і бруд зі шкіри. Без належного очищення вони закупорять пори носа та збільшать їх. Це також може призвести до появи прищів, що ще більше розширює пори. Використовуйте м’який миючий засіб, який відповідає вашому типу шкіри, додаючи теплою водою в ранковий і вечірній догляд за шкірою. Також очистіть після тренування та висушіть. Уникайте грубих рушників.

3. Зафіксуйте вологу

Очищення може видалити природні жири з вашої шкіри. Тому вкрай важливо використовувати хороший зволожуючий крем, навіть якщо ваша шкіра жирніша. Якщо ваша шкіра стає занадто сухою, це компенсується виділенням надлишку шкірного сала, що може погіршити стан ваших пор. Тож пам’ятаючи про свій тип шкіри, вибирайте зволожуючий крем, щоб затримати вологу та відновити природний бар’єр шкіри.

4. Інвестуйте в глиняну маску

Глиняні маски для обличчя допомагають розкрити і очистити пори. Вони зроблені з мінеральних глин або активованого вугілля, які ідеально очищають пори. Деревне вугілля є хорошим абсорбентом і витягує надлишок жиру та забруднюючі речовини з носа. Якщо у вас дуже суха шкіра, використовуйте глиняну маску тільки на ніс.

5. Регулярно робіть пілінг

Відлущування раз на тиждень за допомогою скрабу для обличчя, гідроксикислот або саліцилової кислоти видаляє відмерлі клітини шкіри біля пор носа. Не зловживайте скрабом, оскільки це може збільшити пори носа.

6. Спробуйте очищаючі смужки для носа

Навіщо відчувати біль від вищипування чорних крапок під час догляду за обличчям, якщо їх можна зняти? Їх можна використовувати для видалення бруду, надлишків жиру, мертвих клітин шкіри та чорних крапок. Смужки для очищення пор носа виготовлені з клею та містять різноманітні інгредієнти на вибір.

Просто змочіть ніс теплою водою і покладіть липку сторону смужки на 15 хвилин. Після того, як ви знімете смужку, знову вмийте обличчя теплою водою.

Розширені пори носи - Як очистити розширені пори носа?

Примітка. Навряд чи є наукові докази, які говорять про переваги чи ризики смужок для очищення пор. Обмежте використання смужок для очищення пор носа до одного разу на тиждень. Утримайтеся від їх використання, якщо у вас чутлива шкіра.

7. Не виходьте без сонцезахисного крему

Пошкодження від сонця може збільшити пори в носі. Захистіть свою шкіру, користуючись сонцезахисним кремом широкого спектру дії з СПФ (фактором захисту від сонця) 30 або вище. Нанесіть його за 20 хвилин до виходу і повторіть кожні дві години.

8. Мікродермабразія на носі

Мікродермабразія — це кабінетна процедура, яку проводить сертифікований дерматолог. Невеликий механічний пристрій використовується для видалення верхнього шару шкіри на носі. Це допомагає у відлущуванні та може покращити зовнішній вигляд пор носа.

9. Хімічні пілінги

Хімічний пілінг містить такі кислоти, як гліколева кислота або молочна кислота, для видалення верхнього шару шкіри. Вони можуть зменшити пори в носі.

10. Лазерна терапія

Промені світла використовуються для відлущування верхніх шарів шкіри. Це не тільки мінімізує появу пір у носі, але й стимулює вироблення колагену в шкірі.

11. Приготування на пару

Розпарювання, яке є частиною догляду за обличчям і передбачає використання відпарювача для подачі теплого та вологого повітря на шкіру, допомагає відкрити пори на носі. Експерти з догляду за обличчям потім використовують екстрактор для видалення чорних крапок, щоб вищипнути чорні крапки в порах носа. Фахівці з догляду за шкірою рекомендують щомісяця робити чисту шкіру обличчя.

12. Сироватка з ретинолом

Ретинол є похідним вітаміну А і є потужним інгредієнтом сироваток. Цей анивіковий інгредієнт стимулює вироблення колагену навколо пор носа, роблячи шкіру чистішою та пружною. Включіть підтягуючий ретинол у свій догляд за шкірою. Почніть з мінімального застосування і поступово збільшуйте частоту.

13. Олія чайного дерева

Олія чайного дерева проникає в шкіру, очищає пори та підсушує чорні точки. Молекули, які називаються терпенами в олії чайного дерева, є антимікробними.

Нанесіть на обличчя маску з 2-3 чайних ложок олії чайного дерева, столової ложки землі та трохи води. Залиште на 15 хвилин і змийте теплою водою.


Чого слід уникати?

Розширені пори носи - Як очистити розширені пори носа?

Якщо ви схильні до розширених пор на носі, вам слід уважно ставитися до того, які інгредієнти ви наносите на шкіру. «Уникайте засобів по догляду за шкірою або макіяжу на основі мінеральних масел. Замість цього можна використовувати продукти з неоклюзійними зволожувачами, такими як гліцерин, PCA натрію або бетаїн», — пропонує доктор Кутам.

Ви також повинні уникати наступних інгредієнтів, намагаючись лікувати розширені пори носа.

Харчова сода

Ви натрапите на харчову соду, читаючи про домашні засоби для очищення пор у носі. Уникайте використання скрабів з харчовою содою для носа, оскільки вони можуть висушити шкіру та призвести до надмірного виділення шкірного сала. Оскільки харчова сода є лужною, вона може порушити природний рН шкіри, який є злегка кислим.

Лимон

Ще один згадуваний кухонний інгредієнт для очищення пор носа, лимон може нашкодити вашій шкірі. Лимон має високу кислотність і може порушити pH вашої шкіри. Пряме застосування лимона може призвести до сухості та подразнення шкіри.

Що таке біле в порах мого носа?

Біла речовина в порах носа — це шкірне сало, яке є природним маслом, яке шкіра виробляє в дермальному шарі. Сальні залози, прикріплені до пор на шкірі, природним чином виділяють цю білу маслянисту речовину.

Шкірне сало не слід плутати з гноєм від прищів, білими або чорними крапками. Прищі, білі та чорні точки утворюються, коли пори забиваються. Якщо вас турбує кількість шкірного сала або жиру, які ви бачите на носі, ви можете спробувати маску з глини, щоб поглинути надлишок жиру.

Висновок

Ряд факторів може бути відповідальним за розширені пори в носі, це може бути у ваших генах, через тип шкіри або інші зовнішні чинники, такі як ваші засоби догляду за шкірою та розпорядок дня. Але за допомогою належного догляду ви можете зменшити або взагалі уникнути цієї проблеми зі шкірою. Якщо ваші розширені пори в носі не покращуються навіть після виконання всіх порад і підказок, зверніться за порадою до перевіреного дерматолога.

Рекомендовані статті