Обличчя – Чим корисні тоніки для обличчя для шкіри?

Пам’ятаєте, як ви видаляли надлишки жиру з обличчя спиртовмісними тонерами? Що ж, сучасні тоніки — це більше, ніж просто в’яжучі засоби, вони мають величезну користь для шкіри. Вони також доступні на ринку під такими назвами, як есенції та тоніки. Давайте з’ясуємо їх переваги. 

1. Що таке тонік?

Обличчя - Чим корисні тоніки для обличчя для шкіри?

Тонік — це засіб для догляду за шкірою, який використовується після миючого засобу та перед зволожуючим кремом або сироваткою. Використовується для балансування рівня pH шкіри. Коли шкірне сало змішується з потом, утворюється шар, який називається кислотною мантією. Цей шар слабокислий і має pH 4-5,5. Жорстке мило або миючі засоби впливають на цей pH і роблять його лужним. Тонер допомагає нейтралізувати цей pH. 

2. Переваги тоніків для обличчя

Незважаючи на те, що тонер виглядає як вода, він набагато більше, ніж просто водень і кисень. Ось деякі з його переваг:

 • Тонік може відновити рівень pH вашої шкіри, зберігаючи її м’якою та здоровою.
 • Незалежно від того, наскільки добре ви очищаєте шкіру, на ній можуть залишатися сліди макіяжу та стійкі забруднення. Тонер прийде вам на допомогу, видаливши весь бруд після очищення.
 • Він може звузити пори та видалити весь надлишок жиру з вашого обличчя, що робить його надзвичайно корисним для шкіри, схильної до вугрів.
 • Утворює додатковий захисний шар, знижуючи ризик потрапляння забруднювачів навколишнього середовища на шкіру.
 • Тонік може діяти як зволожувач. Деякі містять зволожувачі, які є інгредієнтами для догляду за шкірою, які притягують вологу з повітря та забезпечують її шкірі. 

3. Як використовувати тонік для обличчя?

 • Нанесіть кілька крапель тонера на ватний диск.
 • Нанесіть його на все обличчя та шию.
 • Ви також можете взяти кілька крапель в руки замість ватного диска і нанести на обличчя.
 • Дайте йому висохнути.
 • Нанесіть сироватку або зволожуючий крем. Примітка:


Використовуйте тонік одразу після очищення, коли шкіра ще волога, під час процедур ранкового та вечірнього догляду. 


Це сприяє кращому проникненню інгредієнтів. 


Якщо ваша шкіра здається занадто сухою після використання тоніка, обмежте його використання разом на день. 


4. Вибір тоніка для вашого типу шкіри

Тоніки складаються з різних інгредієнтів залежно від потреб вашої шкіри. Перевірте інгредієнти перед покупкою тонера, оскільки деякі з них можуть містити сильнодіючі компоненти.

 • Шукайте такі інгредієнти, як вітамін С, коензим Q10, гіалуронова кислота та гліцерин, якщо у вас нормальна та комбінована шкіра .
 • Якщо у вас шкіра, схильна до вугрів, зверніть увагу на альфа- гідроксикислоти такі як гліколева кислота у своєму тоніку. Це може зменшити видимість пор. Хорошим варіантом є саліцилова кислота,
 • але це може подразнювати шкіру, якщо у вас чутлива шкіра.
 • Для чутливої ​​шкіри шукайте заспокійливі інгредієнти, такі як алое вера та огірки.
 • Якщо вам 30-40 років, ви можете розглянути тонік з антиоксидантами та зволожуючими інгредієнтами.
 • Гамамеліс, алое вера, екстракт насіння грейпфрута, огірок і вітамін Е є одними із заспокійливих інгредієнтів, якщо у вас суха шкіра.
 • Якщо у вас жирна шкіра, найкраще підійдуть сандалове дерево, кора верби, лаванда, шавлія та чайне дерево.

5. Кому слід використовувати тонер?

Будь-хто може використовувати тонер. Тоніки більше не призначені лише для лікування прищів. Їхня справжня мета — збалансувати рН вашої шкіри, окрім вирішення проблем зі шкірою. Уникайте тоніків, що містять спирт, ментол і ароматизатори, оскільки вони можуть порушити шкірний бар’єр. 

6. Побічні ефекти використання тонера на обличчі

Тоніки не мають побічних ефектів, якщо ви уникаєте спиртовмісних засобів, які можуть подразнювати вашу шкіру. Надмірне використання тонера (більше двох разів на день) також може викликати подразнення шкіри. 

7. Чи можна пропустити тонер?

Можливо, ви не захочете пропустити тонік через його здатність відновлювати кислотний характер шкіри та витирати залишки бруду та жиру. Ви можете пропустити використання тонера, якщо ваш миючий засіб уже має збалансований рН і надає вам скрипучого чистоти. 

8. Різниця між тонером і терпким засобом

Основна відмінність тоніка від в’яжучого засобу полягає в складі. В’яжучий засіб містить спирт, тоді як тонер може містити або не містити спирт. Більшість тонерів не містять спирту та є більш м’якими. 

В’яжучі речовини, якщо їх використовувати регулярно, можуть висушити шкіру та є жорсткими для чутливої шкіри. Їх зазвичай використовують при порізах шкіри, укусах комах і грибкових інфекціях. Приклади в’яжучих засобів включають розчин каламіну, нітрат срібла, гамамеліс і дистильований оцет. 

9. Скільки разів на день я повинен використовувати тонік для обличчя?

Ви можете використовувати тонік двічі на день після очищення обличчя. Якщо у вас суха або чутлива шкіра, обмежте використання тоніка раз на день або через дні. 

10. Як ви знаєте, що ваш тонік для шкіри працює?

Ваша шкіра стає більш гладкою та пухкою. Він сяючий і чистий, оскільки слідів макіяжу більше немає. Пори стають меншими після регулярного використання тоніків протягом 1-2 тижнів. 

11. Як довго тримається тонік?

Тонер зберігається в прохолодному місці до одного року. Викиньте, якщо помітите будь-яку зміну кольору або запаху тонера.

Рекомендовані статті