Гіпсокартон: плюси та мінуси універсального інтер’єрного матеріалу

Навіть найсучасніший та найкращій будматеріал не може мати самі тільки переваги — недоліки в нього теж будуть. Свої плюси й мінуси є і в гіпсокартону, й вони добре відомі, саме тому ми хочемо розглянути їх з точки зору універсальності застосування ГКЛ в інтер’єрі.

До речі, доступність є настільки вагомою перевагою, що вона навіть не підлягає обговоренню. Якщо будматеріал порівняно недорого коштує й придбати його можна будь-де, це плюс, без питань. Гіпсокартон це ілюструє: замовити потрібні різновиди ГКЛ можна в https://alkiv.ua/ua/ або в іншому гарному інтернет-магазині, онлайн, в необхідній кількості, з доставкою. Але справа не тільки в цьому.

Гіпсокартон: плюси та мінуси універсального інтер’єрного матеріалу

Саме універсальність застосування є плюсом гіпсокартону

При належному вмінні з листів цього будматеріалу можна зробити ледь не будь-що, наприклад:

  • одно-, двох-, багаторівневі стелі;
  • міжкімнатні стіни, ніші;
  • перегородки, полиці, арки;

і ще багато чого. Сьогодні з гіпсокартону роблять навіть меблі — шафи, комоди, стелажі, стійки, причому примудряються витримати найрізноманітніші стилі, від скандинавського мінімалізму до українського етно.

Але є й мінус: гіпсокартон не підходить для оздоблення ванних кімнат, бань чи саун. Він не розрахований на приміщення зі стабільно високим рівнем вологості. Чому? Бо гігроскопічний, тобто з часом поглинає водяну пару. Так, будь-який, навіть вологостійкий.

Гіпсокартон безпечний та дуже практичний, це теж плюс

Матеріал на 100% екологічний: в його складі, навіть з урахуванням домішків, немає синтетичних і токсичних речовин. Тому ГКЛ можна цілком спокійно обшити не те що дитячу кімнату, а й приміщення медзакладу чи цех на фабриці з виготовлення харчів.

Гіпсокартон: плюси та мінуси універсального інтер’єрного матеріалу

Також він може мати додаткові корисні властивості. До прикладу, листи гіпсокартону Кнауф можуть бути волого- чи вогнестійкими та, відповідно, не піддаватися руйнівній дії водяної пари (деякий час) чи відкритого полум’я. Теплоізоляцію приміщення ГКЛ теж покращують — на тому ж рівні, що й деревина хвойних порід.

Але є ще один мінус: гіпсокартон майже не поглинає звуки. Перегородки з нього пропускатимуть гамір із сусідньої “кімнати” — їх треба додатково обивати мінватою або пінопластом, щоб вирішити цю проблему.

Плюсом гіпсокартону є його маскувальні властивості

Просто знайте:

  • Будь-яка стіна, стеля, підлога з гіпсокартону — це ідеально рівна поверхня (якщо не треба, щоб вона була багаторівневою, каскадною, рельєфною), причому по всій своїй площі, незалежно від квадратури.
  • ГКЛ вже повністю готові під фінішний декор — відразу після монтажу їх можна швидко пофарбувати чи обклеїти шпалерами.
  • Між гіпсокартонною поверхнею та оригінальною стіною (стелею, підлогою) можна сховати проводку, освітлення або інші комунікаційні лінії, захистивши їх від випадкових загроз та зробивши інтер’єр більш охайним на вигляд.

Але без мінуса теж не обійшлося: спрямованого фізичного чи механічного навантаження гіпсокартон вже не витримає. Перегородку можна пробити ударом молотка або іншого інструменту.

Тож ми маємо 3 великих плюси проти 3 маленьких мінусів. Математика проста: гіпсокартон більш ніж заслуговує, щоб його всебічно використовували.

Рекомендовані статті