Підвісні світильники: стильний та сучасний елемент інтер’єру

Світильники використовуються в кожній квартирі в якості елементу декору. Окрім естетичної функції вони також забезпечують приміщення додатковим освітленням. Завдяки цьому, вдається досягти одразу декількох цілей, що особливо актуально при оформленні невеликих кухонь, спалень чи дитячих кімнат. Широкої популярності зараз набувають підвісні світильники. Їхня ключова відмінність полягає в тому, що для кріплення такого виробу використовується підвіс. Завдяки такому варіанту можна провести візуальне коригування висоти стелі та додатково акцентувати певні деталі в інтер’єрі, шляхом направленого потужного потоку світла.

Переваги використання підвісних світильників

Популярність підвісних світильників обумовлена конкретними перевагами. Серед них:

  • хороша здатність виконання функції додаткового освітлення;
  • забезпечення рівномірності освітлення конкретних зон приміщення;
  • відсутність тіней в кімнатах, які освітлюються підвісними світильниками;
  • наявність широкого асортименту моделей підвісних світильників, які впишуться під всі існуючі дизайни або допоможуть сформувати новий;
  • можливість регулювання висоти розміщення світильника незалежно від стелі.

Одним з небагатьох мінусів такого виробу являється потреба в спеціалізованому монтажі. Самостійно без попереднього досвіду та знань важко буде провести кріплення такого світильника. Тому, можливо, знадобиться послуга професіоналів.

Види підвісних світильників

Перед тим як вибрати підвісний світильник для свого інтер’єру, варто проаналізувати їх основні види та особливості, за якими вони відрізняються. Відповідно до призначення підвісні світильники можна розділити на основні або локальні. Також, в окрему категорію винесені моделі для декоративного підсвічування. Джерело світла в таких виробах може бути виконано в вигляді світлодіодної лампи, матриці або стрічки. Якщо розглядати стиль, в якому оформляються світильники, то це може бути будь – який популярний напрям. Від класичних до модерну. Також нерідко зустрічаються авторські моделі, які виконані на замовлення.

Підвісні світильники: стильний та сучасний елемент інтер’єру

Щодо матеріалів, то для корпусу найчастіше використовується метал, пластик або кераміка. Рідше можна побачити світильники з бамбуку або ротангу. Плафон освітлення може бути виготовлений з скла, тканини або кришталю. Деякі вироби зроблені з соломи чи дроту, що додатково підкреслює унікальність таких конструкцій.

Найбільш важливим для монтажу світильника є його тип кріплення. Воно може бути точковим, лінійним або круговим.

Рекомендовані статті