5 основних причин чому люди брешуть

Немає жодної людини, яка жодного разу б не брехала в своєму житті. Людина бреше, а страждають його оточують або навіть він сам.Люди, часто або рідко звертаючись до брехні, забувають, що головною складовою будь-яких взаємин є довіра. Брехня руйнує довіру між людьми і відповідно відносини!

Навіщо люди брешуть? Так складаються обставини, що в сучасному світі без брехні жити неможливо:

 • Неможливо влаштуватися на роботу,
 • Неможливо почати свій малий бізнес,
 • Неможливо влаштувати дитину в садок.

Брехня стала постійною в усіх сферах життя, і це погано насправді. Але найжахливіша брехня – це брехня між близькими людьми …

Брехня стала нормою для деяких людей. Люди, які брешуть, бояться сказати правду і в цьому полягає їхня проблема. Вони живуть з цим страхом, для них замість того, щоб з ним боротися, краще збрехати. Психологи виділяють п’ять основних причин, які штовхають багатьох людей на те, щоб брехати близьким та оточуючим.

Причина №1 – брехня з метою вигоди

Люди часто брешуть без злого умислу, а через невпевненість в собі і через те, що вони сумніваються в тому, що самі можуть про себе подбати.

Прикладом подібної брехні може бути брехня дітей перед своїми батьками, припустимо з метою отримання великих грошей на кишенькові витрати.

Поради від психолога:

 • Потрібно поставити брехунця в такі умови, коли він буде змушений повірити в себе;
 • Потрібно дати зрозуміти, що він людина доросла і сам здатний піклуватися про себе;
 • Можна привести приклад з власного життя або з життя знайомих людей – як можна самостійно вийти з ситуації, що склалася.

Спровокувавши таку собі ситуацію, Ви не тільки навчите кохану людину говорити Вам правду, але і навчите його піклуватися про себе, навчіть його стати дорослим і самостійним!

Причина №2 – брехня з метою самозахисту

Прикладом подібної брехні може послужити брехня чоловіка перед дружиною про своє перебування або проведення часу.У житті буває частенько, коли чоловік захищається від жінки шляхом обману. Таким способом, чоловік захищає себе від потоку нервів дружини, тому як дружина намагається завжди і всіх тримати під своїм контролем.

Поради від психолога:

 • Дружині не потрібно чоловіка ставити в рамки!
 • Не потрібно будувати відносини з позиції мама-син.
 • Жінка повинна дати більше свободи своєму коханому.
 • Дозвольте чоловікові проводити час так, як він того хоче;
 • Потрібно ставитися до слів чоловіка з розумінням.

Але в даному прикладі, жінці важливо розібратися, чому чоловік змушений Вам брехати.

Причина №3 – брехня на благо

Це свого роду благородна брехня. Наприклад, чоловік бреше своїй вагітній дружині для того, щоб вона зайвий раз не хвилювалася. Багато чоловіків вважають, що краще нічого не сказати, ніж збрехати … багато хто йде на брехню заради добра!

Поради від психолога:

 • Жінці потрібно з повагою поставитися до брехні чоловіка;
 • Є сенс задуматися над тим, а чи потрібна Вам ця правда зараз?

Причина №4 – патологічна брехня

Деякі чоловіки і жінки, діти і юнаки починають брехати тільки тому, що їм не вистачає уваги оточуючих. І вони своєю брехнею піднімають себе на п’єдестал, як їм здається. Спочатку вони, звичайно, знаходяться на п’єдесталі, їм віддано багато уваги, але з часом ця брехня стає очевидною.

Зазвичай людина бреше про те, чого у нього немає насправді! Багато чоловіків брешуть про секс і тим самим намагаються підняти свою самооцінку. Багато жінок брешуть і самі починають вірити в те, що говорять.

Поради від психолога:

 • Якщо у вашому оточенні (на роботі, в школі, інституті) є такий патологічний брехунець, то не потрібно глузувати над ним. Потрібно коректно сказати йому і вказати на правду.

Причина №5 – брехня з метою контролю

Подібна брехня характерна для свекрухи, яка бореться за увагу свого сина або намагається контролювати життя свого сина, його любов і відносини.

Поради від психолога:

 • Невістці потрібно налагодити стосунки зі свекрухою;
 • Потрібно показати їй, що її думка для Вас важлива!

Хоч би яка була причина брехні (брехня для порятунку, у власних інтересах), вона все одно руйнує довіру. А без довіри неможливо побудувати міцні відносини.

Рекомендовані статті