Як вибрати парову праску

Прасування – це домашня робота, яку більшість з нас мріє зробити так просто і швидко, як тільки можливо, і інвестиції в хорошу парову праску – це хороша можливість скоротити час, проведений біля прасувальної дошки.

Кращі парові праски виробляють багато пару, допомагаючи вам відпрасувати складки швидко і не докладаючи великих зусиль. Але, якщо ви регулярно перете велику стопку білизни, вам ймовірно здасться легше і швидше працювати з парогенератором: він виробляє більше пара, ніж звичайний праска, і його не потрібно часто заповнювати водою.

Головна і, мабуть, єдина функція і парових прасок, і парогенераторів – розгладити складки на білизні. Є переконання, що чим більше пара виробляє прилад, тим він краще гладить. Нам може здатися, що більше пара виробляє парогенератор – вже назва звучить переконливо. Однак експериментального підтвердження у нас немає.

Кращі парові праски виробляють багато пара, допомагаючи вам відпрасувати складки швидко і не докладаючи великих зусиль. Але, якщо ви регулярно перете велику стопку білизни, вам ймовірно здається легше і швидше працювати з парогенератором: він виробляє більше пара, ніж звичайна праска, і його не потрібно часто заповнювати водою.

Переваги парової праски:

 • швидко нагріваються;
 • дешевше, ніж парогенератори;
 • менше і легше для перенесення і зберігання.

Недоліки парової праски

 • виробляють менше пара, ніж парогенератори, тому прасування більш повільна, і прасування складок більш трудомістке;
 • можуть бути досить важкими при використанні;
 • часте наповнення резервуара для води.

Як підібрати підходящу парову праску для різних тканин

Середньостатистичний праска з паром відпрасує матеріали середньої товщини. Щоб впоратися з речами з більш щільної тканини – обирайте праску з особливо потужними ТЕНами.

Як вибрати парову праску

Порада: Для важких тканин (драповий верхній одяг, вовняні жакети) ідеальний прилад з додатковим генератором пара. Використання девайса означає економію вашого особистого часу. Забудьте час, коли ви переривали прасування для набору рідини і очікування її нагрівання!

Для матеріалів середньої щільності (легке покривало, рушник) вистачить стандартної побутової праски з скромним резервуаром. Техніка відмінно погладить невелику кількість одягу після домашнього прання або сорочку перед важливою зустріччю. Та й підібрати прилад з побутового класу набагато простіше. Навіть якщо у вашому гардеробі є пара-трійка речей з дуже товстих тканин, домашня праска з ними впорається.

Види покриття підошви праски

Металева – зазвичай проводиться з алюмінію і буває в недорогих праски. Така підошва дуже міцна, стійка до подряпин, але варто трошки пригадати з градусом – і на одязі залишиться блиск від перегріву. У новіших моделях використовують нержавіючу сталь – міцний матеріал, який практично не зношується і не іржавіє, до того ж коштує зовсім недорого.

Керамічна або металокерамічна підошва – легко чиститься, прекрасно виглядає і гладить, але вельми тендітна, а тому агрегати з таким покриттям вимагають дбайливого ставлення. З плюсів – кераміка вважається екологічно чистим матеріалом. Ось чому її вибирають цінителі свого здоров’я, які думають “на перспективу”.

Якого виробника обрати

Багато сучасних фірм, щоб стати першими в конкурентній гонці, намагаються збагатити техніку корисними функціями. У підсумку, виграє і виробник, і проста домогосподарка, для якої, наприклад, функція автоматичного відключення або автоподачі пара є зовсім не зайвою. Яка парова праска краще:

Компанії Philips і Tefal в багатьох своїх моделях реалізують самоочищення пристрою від накипу. Для цього ємність для рідини наповнюється чистою водою, після чого електроприлад розігрівають до максимуму і вимикають з мережі. Тепер пристрій розташовують над умивальником або ванною і легко струшують, натискаючи на кнопку самоочищення. Сильний паровий потік відправляє брудну воду з накипом, а праска стає майже такою ж чистий, як під час покупки.

Деякі компанії задумалися, що простіше уникнути появу вапна, ніж його видаляти. Braun в своїх пристроях встановлює противапняні стрижні Anti-Calc (бруд осідає на клапані, який можна дістати і почистити). Їх конкуренти Siemens і Bosch розробили Contra Calc – технологію, яка передбачає наявність касети з гранулами. Вони пом’якшують воду, замінюючи позитивні іони кальцію і магнію на негативні.

 • Як вибрати парову праску

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts

Рекомендовані статті