Як намалювати жабу – вчимося малювати жабу по кроково

Як намалювати жабу покроково

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Бажання навчитися малювати жабу може бути викликано багатьма причинами. Іноді це служить завданням не тільки дітям, а й дорослим. Через відмінності в інтересах нижче буде розглянуто 2 варіанти виконання малюнка покроково: мордою і боком до глядача. Кожен має можливість вибрати відповідний ракурс для своєї затії. Після засвоєння знань намальовану тварину поєднують, наприклад, із зображенням пейзажу.

Для малювання використаний простий олівець.

Перший варіант зображення – жаба анфас

Перш за все, необхідно намалювати голову тварини. Зазвичай використовується коло, але для жаби слід вибрати невеликий овал. Надалі фігура буде ще вимальовуватися. На цьому створення голови закінчується.

Тулуб і очі

Тулуб примикає до голови, і після його створення начерк більше нагадує гриб. Але це проміжний етап, не варто переживати – остаточний малюнок буде правильним і правдоподібним.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Великі і опуклі очі розташовуються над овалом – головою.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Лапи

На цій стадії потрібно докласти більше зусиль, ніж на попередніх. На малюнку лапи будуть зігнуті, ніби жаба готується до стрибка. Щоб дізнатися на практиці, як малювати жабу, потрібно точно повторювати всі лінії зразка. Важливо не забути про пальці на лапках, без них малюнок виглядає незавершеним.

Передні лапи – нескладний, але значущий елемент загальної композиції. Створюється враження відкритості персонажа – жаба ніби вітає всіх відкритими обіймами. Для дитини це має не останнє значення.

Живіт жаби

Простий у виконанні крок. Усередині тулуба потрібно промальовувати трохи менший овал. При подальшому фарбуванні живота слід вибрати інший колір для його виділення.

Зображення зіниць

Намальована тварина має чіткий, але в той же час привітний погляд. Створити його нескладно, потрібно повторити зображення на картинці нижче.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Останні штрихи

Жаба набуває посмішку. Виділяються контури, і стирається все зайве.

Реалістичність малюнку надають дрібні кола по тілу земноводного.

Другий варіант зображення жаби – в профіль

Як намалювати жабу іншим способом, розглянуто нижче.

Насамперед необхідно зобразити витягнутий овал. Верх фігури відрізняється від нижньої частини невеликим виступом. Донизу же овал загострюється.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Кінцівки жаби

На цьому етапі створюються задні і передні лапи, а також пальці. Якщо щось в малюнку не подобається, то рекомендується відволіктися від роботи, подивитися на неї «свіжим» поглядом і виправити помилки.

Морда

Після успішного створення на малюнку кінцівок, можна переходити до морди і її деталей. Другий варіант виконання складніше першого, але якщо уважно повторювати все штрихи з зразка, то мета буде досягнута.

Прикінцеві елементи

На останньому етапі малюнок набуває реалістичність. На спині зображуються точки. Їх кількість не повинна бути великою, декількох штрихів досить.

Після виконання всіх кроків малюнок слід обвести більш контрастним кольором, а начерк простим олівцем стерти.

Зафарбовування

Як намалювати жабу поетапно в кольорі, зрозуміло відразу. Для цього вибирають традиційні зелені відтінки. 

Як намалювати жабу зразок

Жаба – відомий персонаж слов’янських казок. Малюючи ілюстрації до них, діти часом не можуть у її зобразити. А тим часом це досить просто і доступно вже трьох-чотирирічного малюка при наявності найпростіших навичок малювання.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Малюнок жаби для дітей

Спробуємо зобразити жабу зрозумілою і нескладною для дитини рівні. По суті справи ми її сконструюємо з геометричних форм. Дістанемо аркуш паперу (краще великого розміру), простий олівець, ластик.

Великий розмір листа потрібно дітям без особливих комплексів. Вони впевнені в собі, тому і себе, і все інше малюють великих розмірів. Невпевнені в собі дітки мельчат. Велике поле для малювання їм теж корисно. Воно провокує більший малюнок.

Як намалювати жабеня

1. У центрі листа намалюємо коло. Малювати рівне коло важкувато навіть дорослому, а вже дитині тим більше, тому даємо малюкові круглий предмет, який він тільки обведёт. Підберіть відповідний діаметр, і нехай малюк обведе його. Це майбутнє тіло жабеня.


2. Над вийшла фігурою малюємо овал в горизонтальному положенні. Схоже на гриб. Так як це буде голова, то вона повинна стикатися з тулубом. У довжину овал повинен бути більше кола.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

3. Намалюємо жабеняті очі. Для цього на верхній лінії овалу позначимо два півкола або скоріше навіть полуовала. Вони не повинні бути занадто дрібними, інакше можна буде переплутати їх з вухами, а це вже зовсім незрозуміле тварина.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

4. Тепер черга для лапок. По обидва боки від тулуба намалюємо два овалу. Не робіть овали занадто худими. По ширині лапки виходять за рамки голови. За допомогою гумки приберемо зайві лінії так, щоб лапки виявилися за тулубом. Намалюємо позиками. Його при розфарбовуванні можна буде залишити світлим.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

5. Оформимо дрібні деталі, які зроблять з отриманого начерку справжнього жабеня. У заготовках для очей поставимо по дві великі точки. В овалі намалюємо лінію рота і дві точки, які будуть служити жабеняті носом. Внизу тулуба намалюємо дві невеликі лапки з гострими пальчиками.

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Ось такий малюнок жабеня повинен вийти у вашого малюка. Залишилося тільки розфарбувати його за своїм смаком.

Сюжетний малюнок жабеня

З дітьми постарше урок малювання можна продовжити. Навчившись малювати жабеня, корисно отримане вміння закріпити. Спробуємо зобразити простенький сюжет. Його намалювала дитина з ЗПР 6,5 років. Прості малюнки підійдуть дітям з ОВЗ.

  • Нудно напевно жабеняті на самоті, поквакать, поплавати ні з ким. Намалюємо йому одного. Надамо малюкові повну свободу зображення, але в будь-яку хвилину готові допомогти. Надаємо організаційну допомогу: запитуємо, що за чим треба малювати.
  • Залишається на картині багато вільного місця. Виникає питання: де жабенята сидять, що там поруч. Сидять вони на березі річки. Травка росте навколо них, квіти, кущі. Мошки літають. Мошки важливі, тому що це жаб’яча їжа.
  • А може бути дощик іде, жабенят купає. Звідки дождинки капають? Як хмара виглядає? Дорослий підказує, малюк вибирає варіант.
  • Чого ще не вистачає на картині і треба домалювати?

Застосовуємо різні матеріали: олівці, пастель, фломастери. Олівцем виділяємо край малюнка, щоб через нього не перелазити. Фломастери для очей і кігтиків. Пастель хороша тим, що малюй в якому хочеш напрямку, а пальчиком потрёшь – і все рівно. Мажеться тільки, але ми знайшли вихід. Хмари розфарбували, а потім «розмазали». І не бруд зовсім, а небо. 

Як намалювати жабу - вчимося малювати жабу по кроково

Так продовжуємо, поки дитина погоджується працювати. Щоб він менше втомився, дорослий включається в діяльність. Так спільними зусиллями створюється картина, якої малюк буде пишатися. 

Відео – як намалювати жабу

Рекомендовані статті