Волосся – Як лікувати алергію на фарбу для волосся?

Чи відчуваєте ви спокусу пофарбувати волосся кожного разу, коли ви відвідуєте салон і дивитеся на ці аркуші з варіантами кольорів волосся? Незалежно від того, збираєтеся змінити волосся чи приховати передчасну сивину, не бракує крутих тенденцій у кольорах волосся, які варто спробувати.

Перш ніж вирішите капнути фарби на волосся, ви повинні знати про алергічні реакції, які вони можуть викликати. Фарби для волосся містять масу шкідливих хімічних речовин, які можуть викликати негативну реакцію шкіри. Давайте розберемося, чому це відбувається і що ви можете зробити, щоб це лікувати.«Парафенілендіамін або PPD є найпоширенішою причиною контактного дерматиту фарби для волосся. 


Пацієнти можуть мати різноманітні клінічні прояви, включаючи важкі реакції».

Що викликає алергію на фарбу для волосся?

Волосся - Як лікувати алергію на фарбу для волосся?

Фарби для волосся, як і багато інших продуктів, містять ряд хімічних речовин, які можуть подразнювати шкіру. Одним з головних винуватців є парафенілендіамін або PPD. Ця хімічна речовина відповідає за надання вам довготривалого кольору волосся, яке здається більш природним при нанесенні на волосся.

PPD в основному використовується в темних фарбах для волосся. Він має репутацію алергену для людей з чутливою шкірою або деякими захворюваннями сухої шкіри. Під час застосування PPD окислюється. Саме це і викликає алергічні реакції. Реакція зазвичай має тенденцію згасати, коли PPD повністю окислюється.

Доктор Харіш Кутам, головний дерматолог SkinKraft, каже: «Парафенілендіамін або PPD є найпоширенішою причиною контактного дерматиту фарби для волосся. Пацієнти можуть мати різноманітні клінічні прояви, включаючи важкі реакції. Патч-тестування залишається золотим стандартом для підтвердження алергії на PPD. Стандартним профілактичним заходом є уникнення майбутнього контакту з перманентними та напівперманентними фарбами для волосся з PPD».

У деяких людей може виникати лише подразнення шкіри, а в інших воно може стати більш серйозним. Контактний дерматит не є рідкісним симптомом цієї алергічної реакції. Це може навіть перерости в кропив’янку, а в деяких дуже рідкісних випадках – анафілаксію.Ти знав?


PPD також міститься в чорнилі для татуювань, бензині, темній косметиці та чорнилі для принтерів.

Симптоми алергії на фарбу для волосся

1. Поколювання

2. Запалена, почервоніла шкіра

3. Сверблячка шкіри голови або обличчя

4. Набряк шкіри голови/обличчя

5. Опухлі повіки, губи або руки

Якщо ви чутливі до фарби для волосся, у вас також можуть розвинутися симптоми/загострення контактного дерматиту.

Якщо у вас алергія на фарбу для волосся, симптоми можуть з’явитися через 48 годин. Перед використанням фарби для волосся рекомендується провести патч-тест.Застереження:


Деякі серйозні реакції можуть включати летальний, важкий стан, відомий як анафілаксія. 


Ця реакція вимагає негайного звернення до лікаря.

Симптомами анафілаксії є:

 • Шкірні реакції, такі як поколювання, поколювання та печіння
 • Висипання
 • непритомність
 • Нудота і блювання
 • Набряк горла або язика

Лікування алергії на фарбу для волосся

Лікування алергії на фарбу для волосся залежить від того, наскільки серйозна ваша реакція:

 • Якщо у вас легка та негайна/миттєва реакція, негайно змийте фарбу теплою водою та м’яким шампунем.
 • Якщо ви відчуваєте спалахи або симптоми контактного дерматиту, обробіть уражену ділянку місцевим кортикостероїдом. Також доступні інші безрецептурні процедури, які можна застосовувати на вашій шкірі.
 • Також можна використовувати шампунь, який містить місцеві кортикостероїди, такі як Cobex.
 • Щоб заспокоїти симптоми, на уражену ділянку можна нанести легкі антисептики, такі як 2% розчин перекису водню.
 • Пероральні антигістамінні препарати, такі як Бенадрил, також можна використовувати для зменшення таких симптомів, як свербіж.Примітка:


Якщо ви не бачите покращення симптомів або відчуваєте серйозні симптоми, негайно зверніться до лікаря. 


Він може призначити вам кортикостероїди або інші ліки, які допоможуть зменшити ці симптоми.


Актуальні домашні засоби від алергії на фарбу для волосся

Волосся - Як лікувати алергію на фарбу для волосся?

1. Мед

Якщо ви відчуваєте симптоми контактного дерматиту, ви можете використовувати мед як засіб. Мед має імуномодулюючі властивості, які можуть допомогти полегшити симптоми та зменшити висипання.

Спосіб застосування: Візьміть столову ложку меду і нанесіть на стерильну марлю.

Накладіть марлю на висипання. Ви можете повторювати це 3-4 рази на день.

2. Алое Віра

Гель алое вера має ранозагоювальну та протизапальну дію. Це може допомогти зменшити почервоніння та може прискорити процес загоєння ран.

Спосіб застосування: Ви можете безпосередньо нанести свіжовидобутий гель алое вера на висипання. Залиште на ніч і змийте наступного ранку. Повторюйте це щодня.

3. Кокосова олія

Кокосова олія широко використовується для зменшення подразнення та почервоніння шкіри. Його протизапальні властивості допомагають зменшити почервоніння та запалення, пов’язані з алергією на фарбу для волосся.

Спосіб застосування: Візьміть одну столову ложку оливкової олії і трохи підігрійте. Нанесіть його на уражені ділянки. Залиште на ніч, а наступного ранку вимийте шампунем. Ви можете робити це двічі на тиждень.

4. Оливкова олія

Застосування оливкової олії може зменшити симптоми, пов’язані з алергією на фарбу для волосся. Він має протизапальні властивості, які можуть зменшити набряк, запалення та почервоніння.

Спосіб застосування: Візьміть одну столову ложку оливкової олії і трохи підігрійте. Нанесіть його на уражені ділянки. Залиште на ніч, а наступного ранку вимийте шампунем. Ви можете робити це двічі на тиждень.

5. Олія чайного дерева

Завдяки протизапальним властивостям олія чайного дерева допомагає зменшити набряки та висипання, викликані контактним дерматитом, поширеною реакцією на фарбу для волосся.

Спосіб застосування: змішайте кілька крапель олії чайного дерева і столову ложку олії жожоба. Нагрійте цю суміш і нанесіть її на уражену аресу. Залишити на ніч. Використовуйте м’який шампунь, щоб вимити її наступного ранку.

6. Кунжутна олія

Кунжутна олія містить сезамін, який, як відомо, має протизапальні властивості. Таким чином, він чудово працює при лікуванні алергії на фарбу для волосся, зменшуючи свербіж і набряк.

Спосіб застосування: розігріти дві столові ложки кунжутної олії і злегка підігріти. Нанесіть його на уражені ділянки. Залиште на півгодини або на ніч і змийте з шампунем.

Альтернативні фарби для волосся

Була спроба виробників замінити PPD іншими інгредієнтами, такими як пара-толуендіамінсульфати, які вважаються безпечнішими, ніж PPD.

Однак, якщо ви вважаєте, що у вас алергія на PPD, ви можете замість цього пофарбувати волосся хною. Пам’ятайте, що PPD використовується у високих концентраціях, особливо для темного волосся.


Поради щодо запобігання алергії на фарбу для волосся

Волосся - Як лікувати алергію на фарбу для волосся?

 • Важливо дізнатися, на що у вас алергія. Алергія на фарбу для волосся може виникнути будь-коли, навіть якщо ви вже фарбували волосся раніше. У разі будь-яких симптомів негайно змийте та припиніть використання продукту.
 • Не додавайте додатковий барвник, оскільки це може призвести до більш несприятливих алергічних реакцій.
 • Завжди проводите патч-тест, перш ніж використовувати продукт, що містить такі інгредієнти, як PPD. Якщо ви не помітите ніяких реакцій через 48 годин, ви можете продовжувати наносити його на волосся.

Висновок

Алергія на фарбу для волосся може бути як легкою, так і важкою. Симптоми варіюються від почервоніння та свербіння до анафілаксії в рідкісних випадках. Перш ніж наносити фарбу на волосся, рекомендується провести патч-тест. Інгредієнт, який має репутацію спричиняючого такі реакції, – це PPD. Щоб уникнути алергії на фарби для волосся, ви можете вибрати фарби для волосся, які містять пара-толуолдіамін (який вважається безпечнішим) або хну.

Рекомендовані статті