Свербіж – Як лікувати свербіж тіла після душу?

Вам хочеться почухати тіло, як тільки ви вийшли з душу? Будьте впевнені, ви не єдині, хто має таку проблему. Легкий свербіж, особливо після гарячого душу в сухі зимові місяці, не є приводом для занепокоєння.

Однак якщо роздратування не зникає або ви боїтеся знову ступати у воду, то, можливо, вам варто пошукати причини свербежу. У цій статті ми розповімо про причини свербіння після душу і про те, що можна зробити, щоб позбутися роздратування.

Чому шкіра свербить після ванни?

Свербіж - Як лікувати свербіж тіла після душу?

Роздратування на шкірі після душу може бути викликано однією або кількома причинами, наведеними нижче.

1. Сухість шкіри

Найпоширенішим винуватцем свербіння після купання є надмірна сухість шкіри, стан, також відомий як ксероз шкіри. Якщо у вас вже суха шкіра, прийняття ванни ще більше видалить природні олії з вашої шкіри. Це викликає відчуття зневоднення шкіри та свербіння після ванни. Якщо вода надто гаряча або якщо ви приймаєте душ довго або кілька разів на день, стан може погіршитися. У крайніх випадках ваша шкіра може розірватися та спричинити легку кровотечу.

2. Чутливість до миючих засобів

Ви можете бути чутливими до мила, шампуню для тіла чи інших продуктів, які ви використовуєте під час прийняття душу. Це може бути причиною бажання почухатися під час або після прийняття душу. Якщо ви користуєтеся сильним очисним засобом, він може порушити захисний бар’єр шкіри та природні жири, що зробить її чутливою та свербить.

Також зауважте, що у вас може бути алергія на певні інгредієнти миючих засобів, такі як піноутворювачі, ароматизатори, спирт або ментол. Це може бути причиною подразнення після душу. Якщо у вас алергія на мийні засоби, ваш свіжий рушник з прання також може спричинити свербіж після того, як ви його використали під душем.

3. Основні захворювання шкіри

Ваш свербіж після душу може бути спричинений одним із таких захворювань шкіри:

Аквагенний свербіж

Це рідкісне захворювання шкіри, при якому у пацієнтів виникає сильний свербіж, щойно шкіра контактує з водою. Сверблячка розвивається переважно в кінцівках і верхній частині тіла, але рідко на голові, обличчі або шиї. Але висипань та інших видимих ​​змін на шкірі немає.

Екзема

Екзема або атопічний дерматит – це запальне захворювання шкіри, яке характеризується сухістю шкіри, свербінням і періодичними висипаннями. Бар’єрна функція шкіри ослаблена у людей з екземою, що робить їх більш сприйнятливими до чутливості та подразнення шкіри. Це може призвести до свербіння після душу у пацієнтів з екземою.

Свербіж - Як лікувати свербіж тіла після душу?

Як зупинити свербіж після ванни?

Перш за все, необхідно визначити причину свербіння після душу. Ви можете спробувати деякі з наведених нижче порад, щоб побачити, чи допоможуть вони зменшити ваше роздратування. У разі будь-яких сумнівів не соромтеся звернутися до дерматолога.

1. Змініть свій розпорядок прийняття душу

  • Не приймайте душ у занадто гарячій воді. Використовуйте теплу воду, зручну на дотик.

  • Скоротіть тривалість душу.

  • Уникайте багаторазового прийняття душу на день.

  • Не використовуйте жорсткі скрабери для шкіри. Замість цього використовуйте м’який відлущувальний засіб.

2. Змініть мило

Уникайте мила та миючих засобів із агресивними хімічними речовинами, ароматизаторами або ментолом. Вибирайте більш м’яке мило, призначене для чутливої шкіри. Ви також можете спробувати замість звичайного мила сіль для ванн, трав’яне мило або натуральні засоби для чищення, такі як фуллерова земля. Важливо вибирати гіпоалергенні засоби, які підходять саме вашому типу шкіри.

3. Витерайтеся рушником правильно

Не тріть вологу шкіру відразу після душу. Це може призвести до зриву захисного шару вашої шкіри, що спричинить подразнення. Обережно промокніть шкіру чистим рушником. Змініть пральний порошок, який використовується для чищення рушника, якщо ви відчуваєте, що у вас може бути алергія на миючий засіб.

4. Зволожуйте

Нанесіть зволожуючий крем на все тіло відразу після того, як ви вийшли з душу. Це заповнить втрачену вологу шкірою та допоможе заспокоїти подразнення. Ви можете охолодити зволожуючий крем у холодильнику, щоб посилити заспокійливий ефект.

Ви також можете спробувати використовувати масла для тіла або вазелін перед тим, як прийняти душ. Це створить захисний шар на вашій шкірі та запобіжить пошкодженню шкірного барьеру під час прийняття душу.

Також пийте багато води, щоб зберегти шкіру зволоженою та запобігти свербінню в довгостроковій перспективі.

5. Препарати проти свербіння

Ви можете використовувати охолоджуючий засіб, наприклад каламін, щоб зменшити свербіж після ванни. Якщо роздратування надто неприємне, ви також можете спробувати використовувати безрецептурні кортикостероїдні креми. Але найкраще проконсультуватися з лікарем, якщо свербіж вас турбує занадто сильно.

6. Лікування шкірних захворювань

Якщо ваш свербіж викликаний основним захворюванням шкіри, таким як екзема або аквагенний свербіж, то ваш лікар найкраще поставить діагноз і запропонує вам відповідний варіант лікування.

Чи може свербіж шкіри бути ознакою чогось серйозного?

Хоча свербіж шкіри після душу може бути звичайним явищем, у деяких випадках він може вказувати на серйозні захворювання, про які йдеться нижче.

1. Справжня поліцитемія (PV)

PV – це стан, який призводить до надмірного виробництва еритроцитів у кістковому мозку. Це призводить до того, що кров стає густішою та більш схильною до згортання. Це, у свою чергу, підвищує ризик серцевого нападу або серцевої недостатності.

Свербіж після теплої ванни є одним із поширених симптомів разом із головним болем, задишкою, втомою тощо. Ваш лікар може запропонувати світлотерапію, щоб полегшити свербіж, спричинений ПВ.

2. Лімфома Ходжкіна

Свербіж, викликаний душем, також може вказувати на лімфому Ходжкіна. Це рак лімфатичних вузлів, який характеризується надмірним виробленням В-лімфоцитів, типу білих кров’яних тілець. Додавання невеликої кількості харчової соди у воду для купання може запобігти свербінню після душу, якщо у вас такий стан.

Коли звернутися до лікаря з приводу свербіння шкіри?

Якщо ви відчуваєте сильний і постійний свербіж кожного разу, коли ви входите в душ, можливо, варто відвідати свого дерматолога, щоб виключити будь-які серйозні проблеми зі здоров’ям. Ваш лікар може призначити тести на алергію або біопсію шкіри, щоб діагностувати точну причину вашого подразнення.

Певні неврологічні та психічні розлади можуть бути причиною свербежу, який може виявити кваліфікований медичний працівник. Якщо у вас є такі захворювання, як екзема або алергія, важливо регулярно звертатися до свого дерматолога.

Висновок

Свербіж після душу викликає дискомфорт. Але в більшості випадків з нею можна легко впоратися за допомогою правильного прийому душу та достатнього зволоження. Однак у деяких випадках подразнення може бути сильним або спричиненим більш серйозною проблемою зі здоров’ям. Отже, якщо наведені вище поради не допомагають зменшити свербіж, зверніться до свого дерматолога.

Рекомендовані статті