Секрети сімейного щастя

Довгострокові відносини більшості з нас бачаться чимось статичним. І нам складно визнати, що відносини завжди знаходяться в русі. Прості правила допоможуть зміцнити союз і підвищити задоволеність у відносинах.

Ідеальних стосунків не буває, в кожній парі свої проблеми. Поки відносини одних процвітають, інші висять над прірвою. Щастя в стосунках не з’являється випадково. Щасливі пари мудро культивують свою любов. Міцними і здоровими їх відносини стають завдяки ряду звичок.

1. Показуйте що цінуєте один одного

Здорові відносини сімейної пари ґрунтуються на позитивних емоціях, близькості й прихильності. Щасливі пари намагаються підкреслювати значущість своєї другої половини кожен день. Не потрібно чогось хитромудрого, будьте щирими. Залиште чоловікові записку з подякою, відправте повідомлення, нагадайте, що думаєте про нього. Зробіть те, що він оцінить. Пари часто скаржаться: партнери не відчувають, що друга половина їх цінує. Відчувати себе значущим і важливим – нормальна людська потреба. Щоденний вираз подяки прекрасно задовольняє її.

Секрети сімейного щастя

2. Сваріться правильно

Кожна сімейна пара стикається з проблемами, сварками і розбіжністю думок. Якщо ви часто сперечаєтесь, це ще не означає, що у вас погані відносини. Важливо, як ви справляєтеся з такими ситуаціями. Сваритися правильно – значить уникати критики, образ один до одного, захисної поведінки і ігнорування. Така поведінка знижує міцність відносин.

Секрети сімейного щастя

3. Просіть про те, що вам дійсно потрібно

Чоловік не вміє читати думки. У нього інший досвід і очікування. Ваше завдання – розповісти про свої почуття і потреби. Іноді доводиться робити це кілька разів. Щасливі пари не будують відносини на домислах. Замість цього партнери запитують один одного про те, що їм потрібно, і виконують це, відкрито обговорюють відмінності і поважають їх.

4. Виражати любов мовою партнера

Кожен дарує і приймає любов по-своєму. Має значення те, що діє для вас і вашого чоловіка. Швидше за все, у вас різні потреби, це нормально. Існує п’ять мов любові: подарунки, час наодинці, слова, допомога і фізичний контакт. У щасливих сімейних парах партнери розуміють, яким чином друга половина дарує і приймає любов. Це допомагає підтримувати теплоту, прихильність і взаємність у відносинах.

5. Виконуйте обов’язки разом

Розподіл домашніх обов’язків – одна з поширених причин розбіжностей у відносинах. Щасливі сімейні пари виконують роботу разом. Навіть якщо їм не подобається, але вони все одно її роблять. Можливо, одному не подобається мити посуд, а іншому заправляти ліжко. Обговоріть, як краще розділити обов’язки, а потім беріться за роботу. Справедливий розподіл обов’язків зміцнює довіру і близькість в парі.

Секрети сімейного щастя

6. Не нехтуйте обіймами

Спілкування – важливий елемент міцних стосунків, але часто забувають про значимість дотиків. У момент дотику виробляється окситоцин. Його також називають «гормон любові», тому що він відіграє величезну роль у відносинах, знімає емоційну і фізичну біль, зміцнює імунну систему і зближує партнерів. Пари знаходять час, щоб висловити любов таким чином, навіть якщо зайняті або втомилися.

7. Обговорюйте проблеми

Є два варіанти: уникати проблеми і сподіватися, що вона зникне, або подивитися їй в обличчя. Коли ми уникаємо проблем, вони ростуть і просочуються в наше життя іншими способами. Сімейні пари повинні обговорювати проблеми і шукаюти конкретні рішення.

Секрети сімейного щастя

8. Дотримуйтесь границі

Щастя в сімейній парі неможливо без дотримання особистих кордонів. Межі визначають, де закінчується ваша особистість і починається особистість вашого чоловіка. Щасливі пари відкрито обговорюють цю тему і поважають кордони один одного. Так кожен задовольняє свої потреби і комфортно відчуває себе у відносинах. Виділяють три типи кордонів. Емоційні: скільки часу проводити разом і скільки нарізно. Фізичні: частота дотиків і сексу. Електронні кордону: як часто писати про відносини в соцмережах, чи підписуватися на друзів один одного.

9. Просіть пробачення та пробачайте самі

Без прощення відношення не виживуть. Потрібно вчитися просити вибачення і прощати – це важливий елемент для мирного співіснування і міцних родинних стосунків. Вибачення – щира спроба попрацювати над проблемою як команда, а потім забути сумну подію. У здорових відносинах сімейні пари прагнуть бути щасливими, а не доводити правоту.

Секрети сімейного щастя

10. Проводити час порізно

Поєднуйте в стосунках близькість і незалежність. Світ не сходиться клином на партнері, за межами відносин теж є життя. Партнери повинні поважати потреби один одного як разом, так і порізно. Це визначає рівень задоволеності відносинами. Якщо ви можете насолоджуватися життям і без партнера, значить, у відносинах є довіра і здорова прихильність.

11. Звертайтесь за допомогою

Сімейні пари, які мають здорові відношення, готові звертатися за допомогою, якщо не виходить справитися з проблемами самостійно. Допомогти може багато речей візит до психотерапевта, відвідування сімейних семінарів або розмова з близькою людиною, яка готова поділитися об’єктивним думкою в вирішенні питання.

7 Причин не хвилюватися про сімейні стосунки:

 1. В цілому ви щасливі, більшу частину часу ви відчуваєте себе коханими і любите самі.
 2. Ваші сварки не закінчуються погрозами розриву відносин і довгими періодами мовчання.
 3. Ви можете розповідати партнеру про свої бажання/помилках/печаляx/сумнівах/фантазіях.
 4. Ви можете бути собою, і вам не треба постійно підлаштовуватися під настрій і бажання партнера.
 5. Ви добре проводите час і разом, і окремо.
 6. У вас немає відчуття, що ви «воюєте за відносини».
 7. У вас є спільні цілі та плани.

Секрети сімейного щастя

 • Секрети сімейного щастя

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts

Рекомендовані статті