Найкращі ігри про снайперів на ПК

Представляємо вашій увазі список снайперських шутерів, які заслужили визнання завдяки цікавій та реалістичній симуляції снайперської стрільби, а також загалом добре передають атмосферу та різні особливості роботи снайпера.

Серед шутерів на PC ігри про снайперів є далеко не найпопулярнішими, однак у них є своя віддана публіка. Крім того, навіть любителям науково-фантастичних і розрахованих на багато користувачів ФПС, як і любителям зомбі-хорорів від першої особи (багато з яких найчастіше плавно перетікають у той самий ФПС), часом хочеться уникнути звичного сеттингу і спробувати щось нове, більш реалістичне та «приземлене».

Найкращі симулятори снайпера

Пропонуємо вам ознайомитися з наведеним нижче списком найкращих, на наш погляд, ігор про снайперів для ПК, які вийшли за останні 10-15 років. А значить, багато хто з них підійде навіть для слабких ПК.

СЕРІЯ SNIPER ELITE

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Sniper Elite – це популярна серія тактичних шутерів з виглядом від третьої особи , що демонструє всі принади та тяготи життя снайпера. Не збрехаємо, якщо скажемо, що ці ігри є найкращими в цьому напрямі.

Гравець зануриться у різні періоди Другої світової війни та зіграє за спеціального агента, що своїми діями намагається запобігти натиску фашистів. У його арсеналі є і пістолет, і автомат, і вибухівка, але переважно він орудує снайперською гвинтівкою.

Ігри похваляються системою X-ray Kill Cam – після здійснення пострілу гравець може спостерігати за польотом кулі до її потрапляння в органи людини або деталі транспорту. Також під час стрільби враховуються різні балістичні параметри, швидкість вітру та інші показники. Простіше кажучи, Sniper Elite – це дуже гідні ігри про снайперів, повз які ми проходити не рекомендуємо.

ПРИДБАТИ

СЕРІЯ ZOMBIE ARMY

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Спін-офф популярної серії від Rebellion, присвячений битвам з армією повсталих з мертвих нацистів, піднятих Гітлером за допомогою окультних знань Третього рейху.

Всі ігри серії містять захоплюючі кампанії, проходити які можна як один, так і в кооперативному режимі до чотирьох осіб.

Zombie Army зберегла всі особливості стрілянини з основної серії Sniper Elite , побудовані на обліку маси факторів: вага кулі, напрям вітру, рівень розташування противника і так далі. Зрозуміло, збереглася і система X-Ray Kill Cam, що демонструє процес входження кулі у ворога у всіх подробицях, що шокують.

ZOMBIE ARMY TRILOGY

ZOMBIE ARMY 4

SNIPER: GHOST WARRIOR 3

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Тактичний шутер з виглядом від першої особи, випущений CI Games у квітні 2017 року . На відміну від попередніх ігор серії Ghost Warrior, це перша, що позиціонується як проект ААА-класу. Тому в ній є великий відкритий світ , суперсучасна на момент релізу графіка і велика кількість різноманітних місій, розділених на основні та побічні.

Причому місії, представлені тут, далеко не всі належать до категорії снайперських. Є завдання з дослідження, виживання і навіть безшумного проникнення в табір і усунення зазначеної мети — все в кращих традиціях стелсу.

Тим не менш, снайперська стрілянина залишилася ключовим елементом геймплею в Ghost Warrior 3, проте зазнала значних змін, націлених як на новачків, так і на ветеранів серії. Тепер при стрільбі враховується ще більша кількість факторів: відстань, кут піднесення, тип патрона, сила та напрям вітру, положення тіла та дихання.

Для тих, кому механіка третьої частини здасться надто складною та незрозумілою, розробники навіть підготували спеціальний блог із поясненнями, матеріали якого можна завантажити з офіційного сайту гри.

ПРИДБАТИ

SNIPER GHOST WARRIOR CONTRACTS

Найкращі ігри про снайперів на ПК

У заголовку цієї частини Ghost Warrior немає номера, і не просто – гра хоч і зберігає дух оригіналу, але має масу нових для серії елементів. Вийшла вона у 2019 році , слідом за третьою частиною. Гравцеві пропонується виконувати різноманітні контракти та вбивати своїх жертв десятками різних способів. Одночасно з вами за цією ж метою полюватимуть і інші снайпери. Є звичайні завдання, а також безстрокові контракти та складні завдання, які виявляться не по зубах новачкам.

З інших особливостей: багатий арсенал гаджетів (дрони, турелі, газові гранати), оновлена ​​тактична система міток, покращена маска доповненої реальності. Також розробники відмовилися від відкритого світу , що стало одним із каменів спотикання до успіху третьої частини.

Зміни Sniper Ghost Warrior Contracts пішли серії на користь – вона має понад 75% позитивних відгуків у Steam і гравці хвалять її за оригінальний геймплей снайперського шутера.

ПРИДБАТИ

СЕРІЯ HITMAN

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Культова серія для знаменитого найманого вбивцю, що часто використовує у своїй нелегкій роботі зброю з оптичними прицілами.

Серія Hitman не є снайперським симулятором у чистому вигляді, а пропонує куди різноманітніші механіки. Однак стрілянина зі зброї з оптичним прицілом тут обставлена ​​з таким шармом, що заслужила проекту місце в списку ігор про снайперів на ПК.

ПРИДБАТИ

ARMA 3

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Третя частина знаменитого загальновійськового симулятора від Bohemia Interactive, що отримала визнання завдяки широким і глибоким тактичним можливостям, у тому числі й щодо ведення снайперської війни.

Події Arma 3 розвиваються у недалекому майбутньому, у відкритому світі, зануреному у глобальний конфлікт. Гравцям доступно 20 видів військової техніки , 40 зразків зброї (причому відразу дещо ідеально підходять для ведення снайперського вогню), різне екіпірування та спорядження. Загалом можливості для відіграшу ролі снайпера тут дуже широкі.

Незважаючи на те, що Arma 3 не є симулятором снайпера в чистому вигляді, серед ігор даної категорії вона цілком заслуговує на право бути в числі кращих.

ПРИДБАТИ

ZERO CALIBER VR

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Цей тактичний шутер призначений для шоломів віртуальної реальності – тому якщо у вас завалявся один з них, це привід струсити пил. Гравець візьме участь у вигаданій Громадянській війні на території США – йому доведеться знищувати натовпи суперників, використовуючи різноманітну зброю. І в арсеналі, звісно, ​​знайдеться місце снайперським гвинтівкам – їх, як і інші гармати, можна модернізувати за допомогою різноманітних модулів.

Вражаюча графіка, механіка стрілянини, кооперативний режим – ці та інші деталі роблять Zero Caliber VR не тільки чудовим шутером, а й однією з найгідніших ігор у напрямку VR.

ПРИДБАТИ

SKI SNIPER

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Нестандартний снайперський шутер, у якому вашою метою стануть не фашисти та зомбі , а звичайні любителі зимового спорту. Швидкі лижники можуть запросто ухилитися від кулі, тому вам потрібно розрахувати траєкторію польоту і зробити точний постріл. Як і в серії Sniper Elite, є уповільнена зйомка після пострілу, і ви можете побачити, куди саме потрапила куля. Є різноманітний арсенал зброї: від снайперських рушниць до арбалетів.

Гра також включає елементи змагання (правда, мультиплеєр відсутня). Наприклад, ваша жертва після фатального пострілу має долетіти якнайдалі, і цей рекорд фіксується.

Ski Sniper – чудова, проста гра, яка допоможе вам розслабитися.

ПРИДБАТИ

SNIPER FURY

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Ще один симулятор снайпера, побудований за принципом тиру, що перебрався на PC зі смартфонів та планшетів у 2017 році.

Загалом досить-таки цікава, насичена гра з непоганим для своєї категорії рівнем графіки та анімації. Можна сказати, що в цій добірці це найкращий варіант для слабких ПК.

У Sniper Fury присутні більше ста місій, які закинуть гравця в різні локації найближчого майбутнього. При цьому на локаціях є підтримка погодних явищ: снігові бурі, зливи з грозами, штормовий вітер і так далі. Зрозуміло, все це доведеться враховувати під час стрільби з далеких дистанцій.

Арсенал представлений не тільки різними видами зброї, наближеної до реально існуючих на сьогоднішній день зразків, а й деякими футуристичними гарматами. При цьому кожну з них можна налаштовувати під себе. Є й система збору деталей для подальшого покращення улюблених гвинтівок та карабінів.

Також тут є рейтингова система, розділена на кілька ліг.

ГРАТИ

SNIPER: ART OF VICTORY

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Симулятор снайпера від CI Games, події якого розвиваються під час Другої світової війни. Головний герой – елітний снайпер, член загону, що виконує важливу місію під Сталінградом , а потім допомагає силам Альянсу у звільненні Апеннінського півострова.

Головна перевага гри – присутність видів зброї, що реально існували на той час, включаючи такі легендарні гвинтівки, як Снайперська гвинтівка Мосіна і Маузер 98 КС. Реалістичністю відрізняється також спорядження та екіпірування солдатів Третього рейху, а багато локацій насправді існують у Росії та Італії.

Балістична система Art of Victory враховує такі фактори, як напрям і сила вітру, траєкторія падіння кулі, а також інтенсивність дихання стрільця. При пострілі в голову включається режим “slow motion”, що демонструє результат попадання у всій красі.

З мінусів – дуже застаріла графіка (реліз відбувся у 2008 році ), невелика кількість місій та їх одноманітність.

ПРИДБАТИ

BATTLEFIELD V

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Battlefield V – шутер від першої особи , дії якої розгортаються під час Другої світової війни. Спочатку відзначимо, що одиночний режим тут був непоганим, але головна особливість гри – мультиплеєр.

Карти великі, як і кількість гравців, і вони повинні битися один з одним , тому використання снайперської гвинтівки – одна з найпопулярніших тактик.

Ігри серії Battlefield завжди славилися чудовим вибором снайперських гвинтівок, і п’ята частина – не виняток.

ПРИДБАТИ

СЕРІЯ MEDAL OF HONOR

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Автором ідеї однієї із найстаріших серій військових шутерів від першої особи Medal of Honor виступив сам Стівен Спілберг! Можливо, саме тому гра вийшла незабутньою і захопила безліч фанатів жанру. Майже кожного разу, коли користувач згадує назву франшизи, йому на думку спадають моменти з далекими снайперськими пострілами, що збивають каски з голів супротивників. А якщо говорити про Medal Of Honor Warfighter, то є унікальна, хардкорна місія зі снайперською гвинтівкою, про яку знає кожен досвідчений геймер.

Майже всі частини серії Medal of Honor до Warfighter виходили щороку, що говорить про її популярність серед аматорів FPS. На даний момент останнім проектом, який удалося реалізувати, є Medal of Honor: Above and Beyond , заточена під VR. Всім фанатам серії обов’язково варто згадати колишні часи, а геймерам, які віддають перевагу шутерам з можливістю здійснення вивірених до міліметра пострілів, але не грали в Medal Of Honor – нарешті познайомитися з Медаллю за Відвагу!

ПРИДБАТИ

GEOMETRIC SNIPER

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Geometric Sniper — мальований шутер, виконаний у чорно-білому 2D стилі. У кожній частині серії свій герой та завдання. Вам доведеться взяти в руки снайперську гвинтівку і почати відстріл зомбі або усунення окремих цілей, що відображаються на фото. Будьте уважні, побачивши потрібний персонаж, адже права на помилку немає. Не дайте втекти жертві, покращуйте швидкість реакції та плавність прицілювання! Фанатам ігор для снайперів серія доставить масу позитивних емоцій!

ПРИДБАТИ

KILL THE SANTA

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Kill The Santa гра, яка сповнена гумору. Вам як досвідчений снайпер доведеться відстрілювати клонів знаменитого зимового чарівника. При цьому Санта-Клауси будуть п’яними. Виберіть одну з п’яти точок, з якою буде зручно вести вогонь на поразку, отримуйте винагороди за влучну стрілянину і не забувайте у розпорядженні снайпера 8 видів зброї! Сам геймплей зрозумілий і не вимагає навчання, особливо уважно варто придивитися до механіки пострілу та попадання кулі в ціль (щось схоже на Sniper Elite!). Спробуйте знищити всіх клонів та обов’язково оцініть цей непоганий за нинішніми мірками проект!

ПРИДБАТИ

SNIPER ROAD

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Лоуполі шутер Sniper Road пропонує користувачеві знайти та знешкодити ворожих снайперів. Останні легко дістануть вас на відстані двохсот метрів, тому будьте пильні. Геймплей полягає у виявленні противника та правильному прицілюванні, що включає виявлення нульової точки. Якщо на легкому рівні складності зі пострілом впорається навіть новачок, то хардкорний режим забере в користувача покажчик відстані до мети і зробить частину ворогів прозорими. Випробуйте себе на влучність і залиштеся живим!

ПРИДБАТИ

WAY OF A HUNTER

Найкращі ігри про снайперів на ПК

Way of a Hunter — реалістичний симулятор полювання, який змусить вас дивитися через оптику на дику природу, що заворожує своєю красою. Кожна тварина, яка мешкає в лісі, опрацьована до найдрібніших деталей. Те саме стосується й поведінки представників фауни.

Гравцеві пропонують мисливські угіддя з площею майже півтори сотні квадратних кілометрів. Використовуйте повтор польоту кулі, щоб зрозуміти свої помилки, насолоджуйтесь умиротворюючою атмосферою дикої природи і не забувайте, що маємо повернутися додому зі здобиччю!

На даний момент гра доступна на замовлення. Якщо ви любите реалістичні симулятори полювання, поспішіть в онлайн-магазин!

ПРИДБАТИ

Якщо у наому списку немає вашої улюбленої гри про снайперів, чекаємо на ваші коментарі і ми з радістю розширемо наш список. 

Рекомендовані статті