Мурашки на шкірі – Що викликає мурашки на шкірі?

Ви, напевно, відчували мурашки по шкірі, коли прохолодний вітерець пронизував вашу шкіру або під час перегляду захоплюючого трилера! чи не так? Але чи замислювалися ви коли-небудь про те, що викликає ці маленькі горбки на вашій шкірі? Мурашки по шкірі корисні для вашої шкіри чи це якась аберація?

Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися все про мурашки на шкірі та способи їх запобігання.

Що таке мурашки?

Мурашки на шкірі - Що викликає мурашки на шкірі?

Мурашки — це крихітні висипання на шкірі, які тимчасово виникають, коли ви піддаєтеся впливу холоду або відчуваєте сильні емоції, такі як жах, гордість, хвилювання чи сексуальне збудження . Це також супроводжується тим, що ваше волосся піднімається вертикально над шкірою.

Мурашки найбільш помітні на кінцівках, тому що саме там, як правило, у вас найбільше волосся на тілі. Але ви можете отримати мурашки на інших частинах тіла.

Мурашки називаються так тому, що коли ви їх отримуєте, ваша шкіра виглядає схожою на гусячу шкіру, з якої вищипано все пір’я. Мурашки також відомі під іншими назвами, такими як гусяча м’ясо, гусячі прищі або cutis anserine (cutis: шкіра + anserine: гусак).

Цікаво, що мурашки по шкірі хворіють не тільки ми, тварини теж. Ви коли-небудь бачили кошеня, яке відчуває загрозу? У нього підніметься вся шерсть, реакція дуже схожа на те, щоб ми побігли по шкірі.

Що викликає мурашки на шкірі?

Є кілька речей, від яких у вас мурашки по шкірі. Можливо, ви щойно отримали геніальну ідею для свого наступного проекту або ви щойно почули пісню, яку співав ваш чоловік на вашому першому побаченні! Список може бути досить довгим, але ми занотуємо кілька:

1. Некомфортні температури

Ви можете отримати мурашки по шкірі, коли раптово піддастеся дії дуже низьких температур. Це рефлекс організму, щоб зберегти тепло. Волосся, що стоїть прямо на вашій шкірі, затримує шар повітря, утворюючи таким чином ізоляцію від зовнішньої температури.

Але сучасні люди не мають достатньо волосся на тілі, щоб забезпечити суттєву ізоляцію. Таким чином, мурашки по шкірі можуть бути лише рудиментарним рефлексом – побічним продуктом еволюції, який нам більше не корисний.

2. Сильні емоції

Фраза «у мене мороз» часто асоціюється з сильними емоціями, як позитивними, так і негативними, від яких мурашки по шкірі. Надзвичайна радість, страх, ностальгія чи інтимність можуть змусити ваше волосся в буквальному сенсі встати на кінчики! Навіть очікування ситуації, яка може викликати ці почуття, може викликати мурашки по шкірі.

3. Наркотики

Прийом певних препаратів, таких як метамфетамін, мілнаціпран гідрохлорид, може викликати мурашки по шкірі. Ці препарати впливають на ту частину вашої нервової системи, яка пов’язана з почуттями, що зазвичай викликає реакцію мурашок.

Симптоми абстиненції таких наркотиків, як опіоїди, називаються «холодною індичкою». Це пояснюється тим, що при відміні наркотиків у вас мурашки по шкірі, через що ваша шкіра виглядає як м’ясо охолодженої ощипаної індички.

4. Добровільні мурашки по шкірі

Деякі люди мають здатність добровільно або свідомо викликати появу мурашок на тілі. Цю здатність вони мають від народження. Точний механізм, за допомогою якого це відбувається, досі невідомий.

Мурашки на шкірі - Що викликає мурашки на шкірі?

Як розвиваються мурашки?

Волосяні фолікули у вашій шкірі оточені м’язами-з’єднувачами пілі, які, скорочуючись, підтягують волосся на вашому тілі, утворюючи на шкірі невеликі горбки. Мурашки по шкірі – це рефлекторна дія, яку ви зазвичай не можете контролювати. Технічні терміни для цього рефлексу – піломоторний рефлекс, горіпіляція або пілоерекція.

Коли ви стикаєтеся з інтенсивними емоціями або дуже низькими температурами, частина вашої нервової системи, яка називається симпатичною нервовою системою, активується. Ця частина нервової системи пов’язана з нашим основним інстинктом боротьби або втечі, коли ми стикаємося зі складною ситуацією. Це призводить до піломоторного рефлексу.

Симпатична нервова система також збільшує надходження адреналіну в кров. Цей підвищений адреналін викликає тремтіння, прискорене серцебиття, прискорене дихання і навіть сльози, які часто супроводжують мурашки по шкірі. Ці реакції є тимчасовими та зникають самі собою, коли загроза зникає.

Чи можна запобігти появі мурашок на шкірі?

Єдиний спосіб перестати мурашки по шкірі — спробувати уникнути обставин, які викликають у вас мурашки по шкірі. Ось кілька порад, як уникнути мурашок по шкірі, якщо вони вам не подобаються.

  • Уникайте прохолодної погоди та відмовтеся від швидкісного змінного струму. Одягніть товстий одяг або скористайтеся ковдрою, щоб зігрітися.
  • Намагайтеся зберігати душевний спокій. Ви можете спробувати медитацію, щоб отримати контроль над своїм розумом і емоціями.
  • Не приймайте заборонені препарати.
  • Ретельно доглядайте за своєю шкірою. Правильно відлущуйте та зволожуйте шкіру, щоб уникнути захворювань шкіри, таких як волосяний кератоз.

Мурашки по шкірі можуть свідчити про хворобу?

Мурашки по шкірі можуть бути одним із характерних симптомів певних захворювань, таких як:

  • Скронева епілепсія
  • Вегетативна гіперрефлексія зазвичай спричинена травмою спинного мозку
  • Певні пухлини головного мозку

Ви повинні негайно проконсультуватися з лікарем, якщо у вас є такі симптоми, як судоми, озноб, оніміння, висока температура тощо разом із мурашками.

Якщо ваша шкіра відчуває себе так, ніби у вас постійні мурашки по шкірі, можливо, у вас захворювання шкіри, яке називається волосистим кератозом. Коли мертві клітини шкіри закупорюють пори навколо волосяних фолікулів вашої шкіри, на вашій шкірі з’являються грубі нерівності, схожі на піщинки. Волосистий коратоз частіше зустрічається у маленьких дітей і підлітків і зазвичай зникає в дорослому віці.


Висновок

Мурашки по шкірі – це примітивний рефлекс, який існує у людини з давніх-давен в історії еволюції. Незважаючи на те, що ця відповідь нам більше не приносить великої користі, вона може бути корисною, щоб вказати на зміну погоди або сильні емоції, що наростають у наших серцях. Хоча мурашки по шкірі зазвичай є нормальною реакцією, іноді вони також можуть супроводжувати інші захворювання. Негайно проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви відчуваєте занепокоєння щодо появи мурашок через медичну причину.

Рекомендовані статті